Agatha Christie's Poirot - Season 7 (2000) (séria)

Detektív Poirot: Smrť lorda Edgwara (S07E02)

(epizóda)
  • Slovensko Smrť lorda Edgwara (viac)

Slávna herečka Jane Wilkinsonová by sa zo všetkého najviac najradšej zbavila svojho manžela, lorda Edgwarea. Nie však tou najprostejšou cestou, ale celkom prozaickou. O rozvode však vážený Lord nechce ani počuť. Poirot už s Jane mal tú česť práve vtedy, keď ho žiadala o radu, ako vykĺznuť z nie práve najšťastnejšieho manželstva. Keď je však Lord Wilkinson zavraždený, práve famózna herečka sa dostane na prvé miesto medzi podozrivými. Inšpektor Japp sa ujíma vyšetrovania a spolu s Poirotom zisťujú, že nič nie je také jednoznačné, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Sú tu však aj iní členovia rodiny, ktorí mohli mať oveľa zrejmejší a celkom logický motív: peniaze... (STV)

mosem

Kombinace tradičně skvělého Poirota a půvabného prostředí anglického venkova dokáže omluvit i (podle mne) slabší výkony dalších herců (snad ještě Japp se mi líbil), stejně jako některé drobné nelogičnosti - např. je běžné s sebou nosit "vrahovu" botu? Jak to že výpary z kyseliny rozleptají minci, ale pro personál továrny jsou asi neškodné.... Ale to jsou jen detaily. Prostě další skvělý díl. ()

xxlch

PhillM.

Tedy není nikdo sympatický. Na začátku sice potěší imitátorka (ovšem diváka, nikoli Poirota), pak se několikrát zaskví Hastings, ale ve finále si jdeme pro ránu na komoru, která se nikoho nedotkne. Filmařsky a herecky skvělé, jako vždy, leč s postavami se nedá ztotožnit. Nudný a protivný Lord a partička kolem něj. Jeho žena hérečka. Samolibý spisovatel /dramatik. Venkoncem v rámci seriálu průměr. ()

jendamaty

Bohužel jedna z nejslabších berliček při vysvětlování... slušný okruh podezřelých, více podrazů naráz, ale vysvětlení dost zklame NELOGIČNOSTI (SPOILERY!!!) - tady snad poslední zavražděný nepotřeboval Paridův soud, aby zjistil, že tady něco nehraje - s tím načasováním, že Poirot přijde herečce říct, že manžel s rozvodem souhlasí a ona se rozhodne jít na party přece nešlo počítat ()

bloom

Vlastně můžeme být rádi, že vznikla nová adaptace knihy Lord Edgware dies, protože Třináct u stolu se fakt moc nepovedl. Tenkrát hrál Suchet Jappa a podal slušný výkon. Ale tady se po čtyřech letech vrátil v roli Poirota v plné parádě. A jak zahrál Poirotův vztah k Jane Wilkinsonové! Mimochodem, tenhle film se jako jeden z mála vysílá s dabingem pana Kostky. ()

• Postava Penny Driverové (Deborah Cornelius), musela být přejmenována. V knižní předloze se totiž jmenovala Jenny, což je velmi podobné s jménem Jane Wilkinsonové, kterou hraje Helen Grace. Tvůrci si mysleli, že by se jména mohla divákům plést, proto vyměnili začáteční písmeno. (Sebi236)
  • V tomto díle se českého dabingu hlavních postav, mimo Hastingse (Hugh Fraser), ujali jiné osobnosti, než je tomu u ostatních dílů celé série. (necisty)