Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roku 1970 sa v Londýne konala súťaž Miss World. V tom čase to bol najsledovanejší televízny program na svete, ktorý sledovalo viac ako 100 miliónov divákov. Moderoval ho legendárny britský komik Bob Hope (Greg Kinnear). Miss World 1970 však rozhodne neprebiehala hladko a súťaž sa stala doslova divokou jazdou. Rozhodnutie organizátorov povoliť účasť dvoch žien z Južnej Afriky vyvolalo kontroverziu a napätie už pred začiatkom podujatia. Ale skutočný rozruch mal ešte len prísť. V jeho epicentre sa ocitla feministická aktivistka Sally Alexanderová (Keira Knightleyová), členka novovzniknutého Hnutia za práva žien. Emancipované dámy tvrdili, že súťaže krásy dehonestujú, dehumanizujú a ponižujú ženy. A práve to sa rozhodli povedať svetu v priamom televíznom prenose. Na divákov živého vysielania do celého sveta čakala v ten večer nejedna senzácia. Tou ďalšou bolo totiž škandalózne vyhlásenie výsledkov, ktoré znamenalo porážku západného ideálu krásy. Víťazkou sa totiž nestala plavovlasá favoritka zo Švédska (Clara Rosagerová), ale kráska tmavej pleti, Miss Grenada (Gugu Mbatha-Rawová)... (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (60)

Aljak 

všetky recenzie používateľa

Toto je námet čisto hodný na drámu, no rozhodne tá snaha do toho za každú cenu tlačiť komédiu bola kontraproduktívna a zbytočná. Našťastie tam ten závan komédie bol len minimálny, a typicky britský (takže len suchý humor). Čo sa týka filmu, vôbec som netušil, kam to celé smeruje a že akurát Miss World 1970 bol takýto obrovský milník v boji za práva žien. Táto historická udalosť si určite zaslúžila filmové spracovanie, aj keď asi o kus lepšie! Toto mi prišlo v mnohých ohľadoch dejovo nevýrazné a viacmenej priemerné. Hoci tá línia zo zákulisia Miss ma bavila určite oveľa viac ako prípravy feministického odporu. No ako bolo vo filme povedané, londýnske feministky si nemohli vybrať lepší spôsob ako na seba upozorniť, keďže tento program sledovala obrovská masa ľudí po celom svete (dnes je už verejný záujem o takéto súťaže výrazne menší). A hodnotenie? 3* sú tak akurát. ()

sedm.1 

všetky recenzie používateľa

Musel bych si přestat vážit sám sebe, kdybych této populisticky-trendové podívané dal víc než jednu *, a tu dávám ještě  jen za poměrně působivě podanou dobovou atmosféru a povedený vizuál, jinak ale nemám jediný důvod hodnotit jakkoliv lépe, a to ani nemluvě o tom, že nebýt všech těch současných hnutí „kdekoliv a za cokoliv“, tak jsem přesvědčen, že tento snímek ani nevznikl, jelikož ačkoliv je, jak tvůrci uvádějí, natočen dle skutečných událostí, tak nejde o příběh zrovna dvakrát zajímavý, výrazný, prostě filmování hodný, ale máme tu Me Too, tak proč nevytáhnout i třeba takovouto zaprášenou báchorku, že? Každopádně, když pominu tento fakt a zaměřím se opravdu jen na filmovou kvalitu snímku, tak je to jedna velká nuda, zápletka je kostrbatá, nevýrazně zpracovaná, nic tu nefunguje, ani humor, ani emoce, ani dramatické situace, veškeré postavy jsou navíc vyloženě nesympatické, odtažité, a je mi to moc líto především kvůli mému zlatíčku Keiře Knightley, která se tu společně s ostatníma tak zbytečně ztrapňovala. Problémissky zkrátka není film, který by stál za jakoukoliv pozornost, slabý příběh, slabé zpracování, jen spousta nezábavných, prvoplánovitých dialogů, strašně okatě poukazujících na něco, co nikoho normálního v podstatě ale ani nezajímá. ()

Reklama

Johnny.ARN 

všetky recenzie používateľa

Mentálne som pri tomto filme zomrel a som prekvapený, že v tom nemal prsty Netflix. To by sa im hodilo do tej aktuálnej vlny, ktorú produkujú. Mne ako mužovi, ktorý vidí aktuálnu situáciu to príde veľmi úsmevné. Celá ich snaha, nezmyselná. Proste feministická píčovina pre ženy, ktoré sa v tom nájdu, spália podprsenky a vyjdu do ulíc. Zase a zbytočne. 1 z 5 ()

Garson 

všetky recenzie používateľa

Taková menší kopie filmu Slečna drsňák.Píše se rok 1970 a několik aktivistek založí hnutí za práva žen ke kterému se časem přidá mladá historička Sally Alexander kterou hraje Keira Knightley a ta se stane jejich mluvčí v médiích.Feministky bojující za rovnoprávnost si jako hlavní mediální cíl vyberou soutěž Miss World,protože podle nich prezentace krásy před očima mužů degraduje ženy na úroveň dobytka.Na poslední chvíli je i díky protestům novinářů na soutěž povolána černoška z Jižní Afriky,která soutěží po boku své bělošské krajanky.Na rasovou rovnoprávnost mám svůj názor,ale politických komentářů si užiju dost na Facebooku.Hlavní heslo aktivistek je:,,NEJSME KRÁSNÉ, NEJSME OŠKLIVÉ,JSME ROZHNĚVANÉ!Naprosto geniální poutavé heslo.Vzpurné holky se snaží vnitřně bojkotovat soutěž krásy v přímém přenosu a tak při proslovu moderátora večera vytáhnou v hledišti řehtačky,transparenty a naruší tak na pár minut televizní vysílání.Jsou mediálně známé,ale samotnou soutěž to nijak neohrozí.Ze sálu jsou odvedeny a dočasně zatčeny.Nemá to však pro ně žádný negativní dopad a dál si žijí svým životem. ()

M.i.k.e 

všetky recenzie používateľa

film od žen,o ženách,pro ženy,který je ovšem,navzdory tématu feminismu,ženského revolučního hnutí a kritiky (a následného skandálu) soutěže miss,překvapivě plochý a postrádá silnější a zapamatovatelné momenty.Přitom to mohlo být minimálně něco co diváka přivede k zamyšlení kam až se ženské hnutí za těch padesát let posunulo...60% ()

Galéria (68)

Zaujímavosti (7)

  • Vo veku 52 rokov mal Rhys Ifans presne ten správny vek na to, aby mohol hrať Erica Morleyho z roku 1970, hoci Keeley Hawes, hrajúca Morleyho manželku Juliu, je od neho len o deväť rokov mladšia, zatiaľ čo skutočná Julia Morley bola o dvadsaťjeden rokov mladšia ako jej manžel. (m.a.t.o.)
  • Scény pred hotelom Princess zobrazujú pamätník Keith Park na Waterloo Place. Ten bol však postavený až v roku 2010. (m.a.t.o.)
  • Počas nahrávok je Miss Švédsko predstavená ako Marjorie Johansson, ale jej krstné meno je Maj. Marjorie bolo meno dievčaťa, s ktorým Sally diskutovala, keď s ňou robila rozhovor v BBC. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama