Díra

• Španielsko El hoyo (viac)

Flocke

Hezká metafora na společenské uzpůsobení, skvělé dialogy a celkově dobře budovaná atomosféra. Škoda toho odfláknutýho konce. ()

Mikecat

Kópia Kocky v diere. Monology toho dementného starca ma nesmierne vytáčali. Ale inak dosť zaujímavé, ubehlo to bez zbytočných hluchých miest. Nápad a morálny odkaz myslený celkom dobre, ale zlým spôsobom. Inak väzňom v dolných patrech niekedy nezostane nič...Položme si otázku každý: keby nemáš čo do huby, čo spravíš?...ws ()

Víteček

Ačkoliv se na to nekouká moc dobře, tak se na to docela dobře kouká. Jen tedy člověk nesmí přemýšlet, zda má tenhle příběh nějakou vnitřní logiku. To by se to pak taky mohlo celé rozpadnout. Pro autory bylo rozhodně důležitější sdělit myšlenku, než aby to dávalo smysl. ()

hippiesak

No jakože WTF? :) Ale jakože dobrý! :) Doporučil soused, asi bych do toho nešel. Verze Netflix, v originále španělky + titule. Film, co asi nestál hodně, herců tady taky není moc, ale nedokázal jsem se od toho odtrhnout celých 94 minut. Jako mazec. Stále jsem čekal, co bude dál, co se ukáže v dalších minutách a byl stále napnutý a v očekávání. A to je dobře! ()

Bilky

Solídny nápad ale kopec nereálnych aj nedovysvetlovaných vecí. Film, ktorý je postavený iba na nechutnostiach a morbidite síce môže byť solídnym hororom ale aj v tomto subžánri je veľká konkurencia a tento okrem nápadu nič nové neponúkol. Záver mi až tak nevadil, skôr to že samotná platforma s jedlom fungovala proti fyzike. Takisto presun ľudí cez poschodia sa ako dial? THE CUBE bol v tomto ohľade uspokojivejší a EXPERIMENT zas charakterovo vierohodnejší - 70% ()

JasonV

Kocka meets Snowpiercer, alebo filmová metafora o ľudskom sebectve, chamtivosti a hlúposti. Zároveň aj zamyslenie sa nad tým, že spravodlivý spoločenský systém sa kvôli ľudskej prirodzenosti vytvoriť nedá. Okrem na môj vkus až príliš metaforickému koncu maximálna spokojnosť. ()

Hyssi

Geniální originální myšlenka, která trestance může naučit trochu té solidarity. Ovšem zavedl bych kdo udělal horší čin má větší šanci být na spodních patrech, ale celý snímek byl jinak geniální, ale jen do té doby dokud nepřišel konec... Totální  podkopání tak skvělého snímku... [80 %] ()

wowylgu313

No čisté 4 hvězdy to nebudou. Těch 70% by odpovídalo. Celá ta atmosféra "díry" sám o sobě ten nápad je úžasný. Je to krásně "nechutné" psycho. Melodie a znělky v pozadí dodávají šmrnc celé té scéně. Možná jsem úplný blbec ale později jsem se mírně začal ztrácet v tom takzvaném poselství. Rozhodně by jsem zvládl klidně i o hodinu delší stopáž kde by byli delší prodlevy v patrech a hlavně, vymazlit pořádně ten konec aby to vlastně nějaký konec vůbec byl :O ten jsem totiž už moc nepochopil. Věřím že to celé mělo mít nějakou myšlenku, na kterou zřejmě přijdu až si budu film pouštět podruhé. ()

hematop92

Šnečku, šnečku, vystrč růžky, dostaneš přes parůžky! Krásný gastronomický zážitek, kde mi opravdu chybělo jen dobře upravené Foie gras s rybízovým demi glace a flambovaným kolenem vězně č.371. Film má dokonce i přes všechno tohle svinstvo hloubku (konkrétně 333 pater) a já musím konstatovat, že jsme se prostě bavil a mile rád tento počin pustím své manželce. Doufám, že pak budeme mít stejné myšlení a láskou se sežereme. 4,15 hvězdy! ()

elanista1

Film s dobrým nápadom, dobre preneseným na plátno, a dobre zrežírovaným. Šokujúci, napínavý, nechutný, s myšlienkou a zvratmi, ale s prázdnymi záverom. Celkovo som spokojný. ()

Dejvecd

Ďalší z filmov, čo sa snaží tváriť neskutočne múdro (s ohromným posolstvom), ale vo svojej podstate to zas tak inteligentný film nie je a to posolstvo tiež nie je bohvieaké. Ono by to možno bol aj stráviteľný film, keby sa tak strašne nasilu nesnaží "poučovať" diváka, kedy v jednom kuse vám musí do tváre hovoriť: "áno je som ten geniálny počin, ktorý potrebuje každý vidieť. Ja som ten geniálny počin, ktorý vám otvorí oči!" Ale to je len môj osobný pocit, ktorý nemá až tak veľkú váhu. // Ďalšia doslovná napodobenina docela kvalitnej Kocky, ktorá však zlyháva či už v hereckých výkonoch, zaujímavých postavách, zaujímavej myšlienke a dobrom konci. Tempo nie je zrovna svižné, takže začať sa nudiť je pomerne jednoduchá vec + nejaký ten psychologický "rozbor" človeka, ktorý je zahnaný až na pokraj ľudskosti pôsobil trošku hlúpo a laicky. // Zároveň však film vyzerá (audiovizuálne) dosť dobre a fanúšikovia gore vecí si tu prídu na svoje. 4/10 ()

W.Goldfinch

Villeneuveovo Další patro nataženo na celovečerní stopáž. Film má jedinou myšlenku, která se proto nepřekvapivě vyčerpá po prvních patnácti minutách a zbytek už nikam nevede. Je to vlastně dost nevkusná a hloupá podívaná, plná samoúčelného násilí, nelogického chování postav a naprosto zbytečných flashbacků, které nic neobjasňují. Což by asi nebyl problém, pokud by ten film byl aspoň zábavný, bohužel není. Kvůli tomu i přiměřená devadesátiminutová stopáž se zdá nekonečná. I tematicky podobná Kostka, kterou nijak zvlášť nemusím je výrazně lepší film. ()

rigby

Hodně zajímavá myšlenka. A silně depresivní ztvárnění. V dnešních dnech jsou tyto lidské vlastnosti navíc aktuální. Akorát jsem si u toho moc duševně neodpočinul. Ale zážitek to byl. Jen ten konec byl až moc uťatý a nedořčený. ()

new4nomaly

Díra vás naprosto vtáhne a nepustí do poslední minuty. Není zde snad jediné hluché místo. Celý film jste v napětí a netušíte co bude dál, jen si pořád říkáte, kolik pater může být ještě pod vámi. Perfektně naservírovaná myšlenka a ještě lepší, že se týká každého z nás. Musíme se nad sebou zamyslet, navíc v těchto těžkých časech. Jednou jsi nahoře a jednou dole.....Jak prosté ()

KolarikKing

Originální psycho thriller s filozofickou myšlenkou. Je to dost nechutné a brutální. Nechápu jak tam mohl jít dobrovolně, já bych zdechnul do týdne a to ne jenom kvůli jídlu. Film si udržuje psycho atmosféru po celou stopáž a nebýt toho konce tak bych dal plný počet. Takhle je to 7.5/10. Ale Španělé opět bodují. ()

MartyIsMad

Téměř celý film naprostá pecka. Děj mě úplně vtáhnul a neustále držel v napětí a pozornosti. Doopravdy vynikající nápad vertikálního vězení s omezeným přísunem jídla. Otevřený konec byl podle mě trochu slabší.. každopádně doufám, že se ráno probudím opět ve své posteli a né "dole". ()

panki9922

Veeeľmi zaujímavý námet nie až tak plnohodnotne dotiahnutý do konca? Možno. Dôležitejšia bola ale z môjho pohľadu cesta k záveru filmu, než samotný záver. Tá paralela k tomu, čo sa v súčasnej dobe vo svete deje v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 je neuveriteľná. O to viac, že El hoyo je Španielsky film, kde si momentálne lekári vyberajú, komu poskytnú potrebnú zdravotnú podporu a koho "nechajú" zomrieť. Spontánna solidarita je to, čo svet (a El hoyo) momentálne potrebuje najviac. ()