Raya a posledný drak

• Česko Raya a drak (viac)

Príbeh filmu Raya a posledný drak od štúdia Walt Disney Animation nás zavedie do fantazijného sveta a starovekej ríše Kumandra, kde ľudia a draci žijú spolu oddávna v harmónii a mieri. Ale keď jedného dňa zlá a deštrukčná sila napadla krajinu Kumandra s cieľom ovládnuť ju a zničiť, draci sa veľkoryso obetovali, aby zachránili ľudstvo. Teraz, o 500 rokov neskôr, sa to isté zlo vrátilo a záchrana ríše Kumandra leží na pleciach osamelej bojovníčke Rayi, ktorá musí nájsť legendárneho posledného draka, aby jej pomohol zachrániť a obnoviť zničenú a rozdelenú krajinu a spojiť jej rozdelených ľudí. Počas svojej dobrodružnej cesty však prichádza k poznaniu, že záchrana sveta bude vyžadovať viac ako len pomoc posledného legendárneho draka, bude hlavne potrebovať dôveru, spoluprácu a silu ozajstného priateľstva. (Cinemart SK)

nela_h

Pěkně udělaná pohádka. Animace je nádherná, celou dobu jsem obdivovala vlasy hlavní hrdinky:D příběh nic převratného sice nepřinese, ale zase není zbytečně překombinovaný, takže ideální film pro celou rodinu. ()

Leira

Krásná synergie léty prověřeného příběhu, nadstandardního vizuálu, řádné dávky emocí kořeněné rodinou, přátelstvím, důvěrou a láskou, opepřenými nenávistí a zradou, zabalené do hávu epického legendárního příběhu ze smyšlené země se svými vlastními pravidly založenými na tradicích někde mezi Čínou a Japonskem a ozdobené dojemnou hudbou z pera J.N.Howarda. Film, který nezklame nepříliš vysoká očekávání. ()

Eridan_

Epický svět s humornou nadsázkou a citlivým a citovým přesahem. Tohle se povedlo. Jeden z mála animaků, na který se chci podívat znovu. ()

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+