Prázdnota

• Česko Prázdnota (viac)

Po tom, čo z ospalého mestečka na Stredozápade začnú záhadne miznúť tínedžeri, obyvatelia začnú tušiť, že tieto zmiznutia môžu nejako súvisieť s desivou miestnou legendou. Bývalý policajt James Lasombra (James Badge Dale), ktorý sa stále spamätáva zo smrti vlastnej manželky a syna, začne vyšetrovať udalosti, ktoré otriasli komunitou. Jeho pátranie naberie bizarný spád, keď odhalí tajnú skupinu okultistov, ktorí sa snažia privolať na tento svet desivú mýtickú bytosť z inej dimenzie. Už onedlho je jasné, že nielen on, ale aj jeho blízki sa ocitli v obrovskom životnom nebezpečenstve a všetci sa môžu stať obeťami nadprirodzených síl. (TV JOJ)

Ronkar

Příznivci Lovecrafta, zbystřete! (A naopak ignorujte nesmyslně nízká čísla zde stejně jako lidi, co dávají jednu hvězdičku, protože mají v hlavách žemle :D). Máte li rádi mysteriózní horory, kde nehraje prim krev a násilí, ale mrazivá atmosféra, která nepříjemně zalézá pod kůži (ala Kruh) a rostoucí napětí, zde neuděláte přešlap. The Empty man nespěchá a tempo má pomalejší, ale nevadí to. Řemeslně jde o kvalitní konstrukt s fajn protagonistou, silnou atmosférou a perfektním soudntrackem. Někteří brblají, protože film jde po dějově jiných kolejích, než jak se zprvu tváří. A je to paradoxně dobře, protože "TEM" díky svému přístupu působí dospěleji a pojímá zajímavá témata. Ledový úvod je perfektním startem, který probudí zvědavost. Příběh se ale plně rozpracovává až dál, kdy zhruba do půlky navozuje dojem, že půjde o teen vyvražďovačku mixlou s detektivkou. Nicméně ten tragický postarší hrdina do tohoto konstruktu nezapadá, takže divák brzy pochopí, že tu půjde o něco jiného. A to jiné si tak fajnově tyká s lovecraftovým hororem, že jsem opravdu plesal radostí. Okultismus, podivná sekta, psychologie hrdiny, který si přestává být jistý co je realitou a co fikcí. Divné experimenty. Temné motlitby. Banda magorů je postupně na každém kroku. A ano... je tu příjemný náznak dávných bezčasých božstev temnoty. A že je to guláš? Právě díky mytologii vůbec ne. Naopak to do sebe vše hezky zapadá, i když děj pojímá asi tři různé styly hororů. A já se bavil. Hodně. Originalitu tu suma sumárou nenadete, ale upřímně... kolik dnešních hororů je opravdu originálních? Pokud je to řemeslo zvládnuté dobře, jsem ochoten přivřít oči. Příběh má jistě své mezery, stopáž je natažená zbytečně a extra strašidelné to také není. Spíš takové mrazivě nepříjemné, ale tak to u správné lovecraftoviny má být. Doporučuju :) ()

Dr.Abe

Záčátek navnadí na něco velmi zajímavého, pak už je to spíš na jedno brdo. Kdyby natáhli začátek na celou délku filmu, mohlo to být něco jako  the Void. ()

kaukola78

Tak tohle se opravdu povedlo.Od začátku až do konce.A ta hudba......no opravdu nechápu tak nízké hodnoceni.Ať si každý udělá obrázek sám a povinně shlédne tento film. ()

vinducha

"Ty vysíláš , my přijímáme." Jediné , co bych mohl tradičně vytknout , je ta zbytečná délka , i když popravdě moc hluchých míst jsem tam nenašel . Pár momentů , kdy mi skutečně zamrazilo, tak tam opravdu bylo, velice povedený saundtrek , uvěřitelný hlavní hrdina. Zkrátka docela velká spokojenost . Na to , že to se obešlo bez známějších jmen a režiser dělá prakticky jen dokumenty . ()

Ace.A.T.L.

Tak co k tomu. Lepší, než plno krvavejch "hororů", ale horší, než plno bubáckejch hororů. Potenciál to má, ale zahodilo ho to, hnedka po změně prostředí z hor do města, kde se všechno tak nějak naruby obrátilo. Není to špatný, ale kdyby se drželi tvůrci původního startu a jen to správně rozjeli, mohlo to bejt daleko lepší. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

Drizzt

Lovecraftovský horůrek, který přestože zpočátku působí jako mišmaš už jinde viděného, tak je nakonec docela originální, a je to horor, který působí hlavně atmosférou a svými idejemi, není v něm ani jedna lekačka. Děj filmu začíná v roce 1995, kdy skupina 4 turistů v horách Bhůtánu objeví v jeskyni prapodivnou děsivou kostru, přežije to pouze jeden z nich. Pak se děj posune do roku 2018 a my sledujeme příběh soukromého detektiva Jamese Lasombra, který nedávno tragicky ztratil manželku a syna, a který pomáhá své sousedce vypátrat zmizelou dceru. Při pátrání najde několik mrtvých teenagerů a narazí na podivnou urban legendu o prázdném muži. Když člověk na mostě zvedne prázdnou láhev a zapíská na ni, tak první den prádného muže uslyší, druhý den jej uvidí a třetí den se s ním setká. James na láhev zapíská. Poté se děj začne dále zamotávat, když narazí na podivný kult zvaný Pontifex Institute a od té chvíle film nabere už zjevně lovecraftovské téma. Konec nebudu spoilovat. Po většinu sledování filmu jsem myslel že dám 3 hvězdy, ale konec mne nakonec přesvědčil dál 4, i proto že jsem fanouškem lovecraftovských hororů. ()

soluuun

Zajímavý a rozporuplný film. Prvních dvacet minut je naprosto boží, napětí tu jede na plné obrátky, postavy jsou super a celková mystery atmosféra je opravdu 10/10, ale pak děj poskočí o 20 let vpřed a jde to lehce z kopce. Scénář se tu totiž začne mlátit s celkovým konceptem, který je dost dobrý a celkové dílo je zároveň jedna velká pocta filosofii kosmicismu a subžánru kosmického hororu, jenže na druhou stranu příběh už tak silný není. Je tam spousta děr a nedotažených věcí, také mnoho zkratek. Myslím si, že jádro problému tkví právě v těch skvělých úvodních dvaceti minutách, které jsou sice fakt top notch, ale kradou nezbytný čas zbytku hlavní linky. Buďto to měli tvůrci nechat v těch horách po celou dobu a držet se postav, které jsme sledovali od začátku, což by bylo hodně fresh, protože ta lokace byla super. Nebo se na ten úvod měli úplně vyprdnout a to mystery přesunout do hlavního děje. To platí i o samotném konci, který působí poněkud zkratkovitě a klišovitě. Vidím tam velký potenciál, ale to šustění papírem je až moc hlasité, abych tomu dal více než tři hvězdy. ()

CheMosquito

Mě to docela bavilo , je to dobrý , je to zajímavý , má to napjatou atmosféru , jsou tam děsivý a zvláštní věci , bohužel je to chvílema zdlouhavý a pár minut jsem se docela nudil, pak ale přišlo zase něco co stojí za to se dál dívat a tak nějak pořád dokola. Na konci se spoustu věcí vysvětlí , ale stejně jsem tu hlavním věc asi nepochopil. Pro fanoušky hororu to ale není , což já nejsem , má to od všeho něco , horor , krimi thriller .. ()

Dechman

Mňa to bavilo vcelku, až na pár naozaj trošku chaoticky pôsobiacich scén. Hudba sa mi páčila hlavne v tích tuneloch to bolo super. ()

Robbie

Veľmi odvážny a neskutočne vydarený, atmosferický počin, ktorý v Amerike prepadol kôli odkúpení 20th Century Fox Disney a v Čechách a na Slovensku prepadne kôli nulovému vkusu a ešte mizivejšej fantázii (nie je to totiž Annabelle ani Avengers). Tento film raz bude kultovka ako jeden z posledných a pravdepodobne aj najodvážnejších filmov z produkcie 20th Century Fox, ktorý skór pôsobí ako komorný, bezchybne natočený indie horor. Film je vizuálne a herecky dokonalý (veľké bravó režisérovi!) a scenáru sa dajú odpustiť nezodpovedané otázky, ktoré nakoniec môžu byť aj zámerom. Oceňujem napätie, žiadne umelé lakačky a to, do akej miery film dôveruje divákovej inteligencii a všímavosti bez toho aby doslova a detailne ukazoval na každú maličkosť. Naozaj verím že The Empty Man si nájde svoje publikum a ľudia dajú tejto kvalite šancu. A teším sa na ďalšie diela Davida Priora, ktorý sa javí byť jedným z najhorúcejších nových režisérskych talentov. ()

TheKleofa

Ze začátku to vypadalo na další cabin in the woods. Ach, jak jsem se šeredně zmýlila. Škoda. Zbytečná psycho krimi slátanina s jedním bubákem. ()

Robotek

Příjemné překvapení! I když byl úvod v horách a chatě poutavý,díky bohu a režisérovi se v následujících minutách nezvrhl v další tupou vyvražďovačku dalších tupých teenagerů v další tupé chalupě na samotě u lesa. Vlastně se z toho stala víc krimi s prvky mystiky,tajemna a okultismu. Hlavní hrdina coby bývalý polda je stále více vtahován do předem připravené hry s jeho vlastním osudem a jemu dochází,že proti silám zla má mizernou šanci na úspěch.Přesto kvůli své buldočí povaze i vlastnímu zájmu a tragické minulosti se nehodlá vzdát a chce se dopátrat pravdy i za  cenu vlastního sebezničení. Momenty jako náhle utichlé tančící lidské stádo kolem zlověstně plápolajícího ohně mě utvrdili v tom,že se po delší době dívám na opravdový horor,kde se tají dech a to mají mazlíčci rádi.Velkou devízou je,že se u téhle režisérově prvotiny musí zapojit šedé buňky,aby si divák dokázal dosadit ty správné puzzle k sobě a to skládání baví,trochu i rozčiluje,když to nejde,ale tak to má být. Jasně,hodně adolescentů očekávalo jiný průběh plný nudných potoků krve a omotaných střev kolem krku naivních obětí. Takových bezduchých horůrků je spousta,ale natočit opravdu napínavou promyšlenou podívanou je tak vzácné a já jsem moc rád,že mě tahle možná budoucí kultovka neunikla a doufám, že ještě David Prior neřekl své poslední slovo. ()

Ondak

Na filmu byl nejlepší asi 20min prolog, který byl vážně zajímavý a na film navnadil. Poté ale je film úplně něco jiného, jen sledujeme hlavního hrdinu, který se snaží rozluštit zápletku toho všeho proč se děje. To mi opravdu zajímavé nepřišlo. Film se tváří jako horor, ale úplně to tak není. Hororové prvky zde sice jsou a fungují, ale vzhledem k délce filmu jich je hrozně málo.  Celkově jsem se u filmu moc nebavil hlavně kvůli délce a pouze za zpracování a úvodní prolog dávám 3 hvězdy. ()

Little_Sawy

Film ma neuspokojil ani nenadchol, kto od tohoto počinu čaká viac tak sa buddhožel hrozne sklame. Trailer a prvych 20 minút v mrazivej skalnatej pasti, človeka zaujme ale potom to je pořádny kus hoven. ()