Futurama

• Česko Futurama (viac)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk (viac)

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových) konečně na DVD. Co se stane, když se do budoucnosti dostane člověk, jehož první, druhé a třetí jméno je Zkrachovalec, Nicka a Smolař? Na to vám odpoví seriál Futurama o jednom takovém týpkovi Philipu J. Fryovi, který se omylem nechá zmrazit na tisíc let a po probuzení začne pracovat pro svého vynalézavého potomka v transportní společnosti s tlupou prapodivných existencí jako posádkou dopravní lodi. (oficiálny text distribútora)

zdenur

Futurama neztrácí dech jako jeho starší bratříček Simpsonovi. Je pravda, že nemá tolik sérií a má mnohem víc prostoru, takřka celý vesmír. Asi je fakt třeba v nejlepším přestat, i když ty filmy.. ()

Simgal

"Kiss my shiny metal ass!!" Zkrátka Bender rulez! Nemám vůbec ponětí, jak chtějí tuto postavu nadabovat, protože v originále je prostě dokonalá. Pokud však chcete malou ochutnávku, podívejte se na díl Simpsonových s názvem Futudrama a tam je Bender na pár sekund s českým dabingem. Rovnou vám ale řeknu, že mi z toho bylo zle asi hodinu. ()

Phillo

Ako fanatický fanúšik The Simpsons a Groeninga samého som si to nemohol nechať ujsť a invencia a originalita tvorcov je asi nevyčerpateľná. Po tom, čo im došli nápady v značne obmedzenom prostredí Springfieldu (o čom buhužial svedčí menší úpadok kvality novších verzií Simpsons), si vytvorili neobmedzený svet kde je možné hocičo. Rozohrávajú v ňom epizódu čo epizódu neuveriteľne vtipné scénky ťažiace z vynikajúcich charakterov a možnosti prostredia reflektovať dnešnú dobu (Fry:"Táto džungla na Marse vyzerá presne ako tá na Zemi" Doktor: "Na Zemi?"). Pestrofarebný zážitok s neuveriteľne chytľavou znelkou a humorom sebe a žltej rodinke vlastným. P.S.: Groeningova hlava v prvom dieli v múzeu rulezzz... ()

werus

Jednoznačně plný počet hvězd. Futurama je skvělej, zábavnej, vtipnej a já nevim co všechno seriál, který je zaručeně LEPŠÍ než Simpsonovi. Dost možná i díky tomu, do jakého prostředí je zasazen, tvůrci se tak dostali do světa neomezených možností, můžou si dělat co chtějí, využít všech svých nápadů.. To u Simpsonů úplně nejde, nehledě na to, že už je Homerova famílie taková trošku.. vyšťavená. Nová parta je bezkonkurenční - večně namol Bender, věčne debilní Fry :), úžasná postavička Dr. Zoidberg, největší borec Zapp a jeho.. jeho.. no prostě Kif :), zprávař Morbo s kolegyní, hrida Všech našich obvodů Kalkulon.. A ze všech padají neuvěřitelný hlášky, není díl, který by vás nerozsmál, všechny jsou kvalitou dost na výši a pro mě zůstavá jeden z nejlepších právě ten první. A ta znělka! Matte, tohle se fakt povedlo! ()

icedalaman

Dlouhou dobu jsem si říkal že Simpsnovi jsou ten nejlepší animovaný seriál, který se už ani nebude dát překonat. Ale ono to jde, a to velmi dobře. Futurama je toho jasným důkazem. Zase na druhou stranu oba dva jsou dílem Matta Groeninga takže se není čemu divit když on sám dokázal překonat své velkolepé dílo. Celý seriál začíná tím, že se jeden obyčejný poslíček (Fry) během Silvestra roku 1999 nechá omylem zmrazit na tisíc let a ocitne se v době kde je možné opravdu všechno od cestování rychlostí světla po roboty alkoholiky a sebevražedné budky. Zde mu je půvabnou jednookou asistentkou (Leela) opět přidělen osud poslíčka. Ten odmítne a na útěku se potká se svým prapraprapra….synovcem (profesor Farnsworth). Ten mu nabídne práci poslíčka ve své doručovací společnosti, kterou Fry přijme. Dá říct, že Groening opravdu pustil uzdu své fantazie. A přitom celý seriál vyznívá naprosto skvěle, i když by se snadno mohlo stát že seriál sjede do jiných rozměrů. A korunku seriálu dává postava ohýbací jednotky (Bender), která si nebere servítky a dělá z každé epizody mistrovské dílo. Jen mě mrzí, že je tak málo sérií a taky, že film Futurama je pouze odvarem seriálového příbuzného. ()

Vlkys

Nemůžu si pomoci, ale přijde mi, že Futurama je nesrovnatelně lepší než předešlý Groeningův počin - The Simpsons. Je vtipná, je originální, je ujetá... ()

dr.block

Jak sám Groening přiznal má radši Futuramu než Simpsonovi, protože v daleké budoucnosti může popustit uzdu své fantazii a dělat věci, které v Simpsonových nemůže. Pro mě sice stále zůstávají favority žlutí občané Springfieldu, ale na Futuramu se také vždy s radostí podívám. ()

Gulde

Od doby, co jsem shlédl Futuramu, mi Simpsonovi ani zdaleka nepřijdou natolik vtipní. Futurama staví na mnohem drsnějším černějším humoru, než právě Simpsonovi, čímž mi přirostla k srdci. Český dabing se k mému překvapení taky velice povedl (obzvláště Bender, a hlavně Hermes, který se svým "přízvukem" dle mého předčí i originální znění). ()

TheGunner

Hodně vtipnej a dobrej seriál, díky prima cool jsem si ho hodně oblíbil a dokonce už se nebojím ho srovnávat i se Simpsonovejma, i když mají u mě pořád o něco navrch. ()

Maryinka

Hustý... :-D I když některé díly nejsou tak dobré jako ostatní, ještě se mi nestalo, že by spadly do podprůměru. Asi tu neřeknu nic nového, ale Bender je prostě nejlepší (ten díl, kdy s ostatními roboty fetoval elektřinu, opravdu neměl chybu). Moje druhá nejoblíbenější postava je Leela (z hlášek typu "promluvme si o tom mezi třema očima" nebo "viděla jsem to na vlastní oko" vážně nemůžu) a na třetím místě jsou všichni ostatní (bylo by nesmyslné rozhodovat, jestli je lepší Fry nebo Zoidberg, protože to prostě nejde:-))...... Fajn seriál, pokud si chcete oddechnout. P. S. Tolik zatracovaný dabing na COOL mi nevadí, hlasy mi přijdou dost podobné těm originálním. ()

(Z)denny

Netušil jsem, že by brněnskej hantec přežil až do tak daleké budoucnosti, ale když jsem uslyšel promluvit Hermesa (v českým dabingu), tak moje srdce radostí poskočilo.. To asi nějaké brněnské plotňák zabloudil na Jamajku, sbalil nějakó kóc, vykropil jí hrobku, ufachčil jí svišťa, sousedy naučil glgat škopky a nahodil pořádné hantec.. Futurama je prostě špisa sajtna kresleňáků.. ()

Greg25

Pro mě nejlepší animovaný seriál, který kdy kdo vytvořil. :-) 100% Dodatek z 1.11.2014 - Dobře, právě jsem objevila seriál Daria, takže se Futurama o post nejlepšího animovaného seriálu bude muset dělit, ale to nic nemění na tom, že je to absolutní kreslená špička. ()

werewolf69

Futuráma ma zaujala hneď od prvej časti. Možno to nie je veľmi realistické, ale to na kvalite tohto seriálu vôbec neuberá. Hlavne sa mi páči "parodovanie" rôznych filmov. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006

Není to tak často, co bych tu zmiňoval nějaká pokračování s radostí a očekáváním. Ale toto je ten případ, kdy se vážně vyplatí dívat se do budoucna s nedočkavostí. Futurama, neobvykle jetý a zábavný… (viac)