Futurama

• Česko Futurama (viac)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk (viac)

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových) konečně na DVD. Co se stane, když se do budoucnosti dostane člověk, jehož první, druhé a třetí jméno je Zkrachovalec, Nicka a Smolař? Na to vám odpoví seriál Futurama o jednom takovém týpkovi Philipu J. Fryovi, který se omylem nechá zmrazit na tisíc let a po probuzení začne pracovat pro svého vynalézavého potomka v transportní společnosti s tlupou prapodivných existencí jako posádkou dopravní lodi. (oficiálny text distribútora)

BretaKiller

Velký a i stejně dobrý bratříček Simpsonů. Bavím se u každého dílu, ačkoli některé z nich jsou nekoukatelné vícekrát. Bender=Homer (dle vzhledu se však Homer mnohem více podobá Dr. Zoidbergovi.) Jedině, škoda, že seriál je ukončen ()

PaulBarva

Bender Bending Rodriguez, nejlidštější postavou v daleké budoucnosti je robot. Turanga Leela, tak tu bych sprasil vážení i s tim jednim okem a i přesto, že je kanalizační mutant. Philip J. Fry, sám sobě dědou. Dr. John E. Zoidberg, hóóódně chudej doktor. Amy Wong v hranym filmu by mohla bejt třeba Lee Se Young, proto taky chápu že s ní Fry i Bender šukali. Celý je to prostě ušitý přesně na míru pro Pavlíka. ()

Najnou

Až na jednu fakt divnou řadu složenou ze čtyřdílných kompilací je tohle jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, který mne naučil, že jednooká by mi taky nevadila. ()

zeleznak

Kdo dal odpad, prokazal jen to, ze je suchoprd a neumi si udelat prdel ze svych slabosti. Kazda postava ma jednoznacny charakter, ktery si drzi po celou dobu. 5 a pul* ()

Little_Sawy

Futudrama je proste naj seriál, ktoremu som prišla na chuť až po 1. Sérii jelikož mi Bender hnedka nesad, ale postupom času som si serial viac a viac zamilovala. Vrelo môžem povedať že je to o dosť lepší seriál než miliónkrát ohraný Simpsonovci. Epizoda po epizodě, diel po diely som si viac a viac Zamilovana Bendera a časti a ním. Bender je proste Bůh! ()

Egito

Tento seriál je další sága od Matta Groeninga. Je to sci-fi vesmírné i s různými mutanty. Výborně zpracované. Jen škoda že už se další díly nedělají. Opravdu mě to bavilo, ano sice je to slabší, ale pořád si to zaslouží opravdu úspěch. ()

soukyd33

Problém Futuramy je v tom, že se snaží být až příliš podobná Simpsonovým, a to je její potíž. Nápad s budoucností zde funguje, protože to jsou vlastně neznámé věci. Humor zde téměř chybí, a jinde naopak přebývá. Příběhy jsou zmatené. Dialogy jsou až příliš složité, či nudné. Animace je dobrá. Doporučuji sledovat z TV, kvůli velkému množství českých textů. Poznámka: Se. Zoitberg je čím dál více trapný, a většinou když se člověk začne smát, přijde on, a vše zničí. 👎 Tato postava je tedy zcela k ničemu. Hvězdiček 4 ()

Honza__St.

Jelikož nejsem zrovna fanda do sci-fi (byť jsou výjimky - Hvězdné války, první dva Vetřelci, první Terminátor - nejspíš protože je především horor, Návraty do budoucnosti - jedině proto že jsou především komedie), tak mě tenhle seriál nikdy extra nechytl. Samozřejmě k tomu lze i přidat fakt, že místo aby tu šel už kolem roku 2000, tak si odbyl českou premiéru až o roky později. Přesto jsem byl ale příjemně překvapen spoustou dílů, které jsou opravdu výborná zábava. O takové bombě jako Simpsonovi (ti DO kolem roku 2000, ne ten odpad potom) nemůže být řeč, ale rozhodně to stojí za shlédnutí. Nemálo dílů i víckrát. To ale platí o těch původních dílech. Dál už Futurama neměla pokračovat. Pokud tvůrci mermomoci chtěli romantický happyend pro Frye a Leelu, tak nevím, co dělali po celé čtyři řady. A jeden závěrečný film po pár letech by bez diskuze nevadil. Druhá věc je to, co opravdu vzniklo. Už ty čtyři čtyřdíly za moc nestály, a ty další série patří (až na doslova pár výjimek) do koše. To, že se pořád snaží rozjet výrobu dalších řad, už nejde označit jinak než jako psychická porucha. Ty tři hvězdičky jsou tím pádem logicky za ty původní díly. ()

Thalin

Futurama je skvělá kombinace humoru, absurdna, satiry  a spousty narážek. Vše, co se nemohlo nacpat do Simpsonových, protože by to bylo "už moc" se sem hodí skvěle a nikoho to nijak nepohoršuje. Těm jsem naopak nikdy moc nepřišla na chuť, až na pár momentů, ale futurama mě opravdu baví. ()

dejvvis

futurama je tvůrčím dílem matta groeninga, stejného génia, který stvořil i legendární simpsony.  hlavní postavy, jako je fry, bender, leela, profesor farnsworth a další, jsou naprosto nezapomenutelné a už  jako dítě jsem si je zamiloval. každá postava má své jedinečné vlastnosti a charakteristický humor, který přispívá k celkovému kouzlu a zábavě seriálu. jedním z nejvýraznějších prvků futuramy je také její schopnost smísit hluboké a dojemné momenty s absurdními situacemi a vtipnými dialogy. seriál se nebojí dotýkat se vážných témat jako je láska, přátelství, osamělost, lidská povaha a smysl života, což ho činí nejen zábavným, ale i působivým a přemýšlivým. celkově lze říci, že futurrama je animovaný seriál, který se neztrácí s časem a který si zaslouží uznání za svou kreativitu, vtipnost a originalitu. jeho kouzlo a humor osloví lidi veškerých generací a zajistí mu pevné místo v srdcích fanoušků. dávám 95% a budu muset jít, musím rozvážet pizzy. ()

provazek

Groening a Brooks, měli prostě tolik nápadů, které nemohli vtěsnat do Simpsonovích, že vznikla Futurama a další bomba byla na světě. Super postavy, hlavně Bender a Zoidberger děj se odehrává v budoucnosti, kde je možné úplně všechno. O tom se nedá psát to se musí vidět. ()

thennet

Tento seriál je prosťe super. Nemůžu mu vytknout nic, snad jen to, že má jen 5 serií a mužu říct, že jestli by mělo něco nahradit Simpsnovi na našich obrazovkách tak by to měla být právě Futurama. Shlédl jsem všechny díly co jsou a jako pravý závislák se dožaduji dalších a dalších dílu a serií. ()

Stifut

Videl som všetky diely tohto skvostu a skoro som sa rozplakal na konci poslednej časti keď som si uvedomil že už sa po stresuplnom dni nemam na čo tešiť ()

schebman.m

Naprosto úžasný animovaný scifi seriál z daleké budoucnosti, který ač od stejných tvůrců, tak naprosto předčil mnohem známější Simpsnovi. Všechny úžasný a šílený nápady, který by nemohli projít v Simpsnech (snad kromě strašidelných dílů) nacpal do Futuramy. Taky postavy jsou daleko pestřejší než ze Springfieldu a je jich víc, má nejoblíbenější je doktor Zoidberg, i protože nosí sandály :-). Jen je škoda toho českýho dabingu na Primě a toho, že se stále čeká na nové díly, ale ty se prý už brzo objeví a dokonce i s původními dabéry. Update 2010: bohužel nové díly ztratily hodně ze své vtipnosti... a také tím, jak jsem poznal seriál Family Guy, u mě Futurama o něco klesla v žebříčku oblíbenosti... ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006

Není to tak často, co bych tu zmiňoval nějaká pokračování s radostí a očekáváním. Ale toto je ten případ, kdy se vážně vyplatí dívat se do budoucna s nedočkavostí. Futurama, neobvykle jetý a zábavný… (viac)