Einstein - Případy nesnesitelného génia

• Česko Einstein
Česko, (2020–2023), 15 h 9 min (Minutáž: 53–75 min)

Réžia:

Vojtěch Moravec

Scenár:

Marek Hlavica

Vojtěch Kotek, Anna Polívková, Pavel Zedníček, Veronika Freimanová, Eva Podzimková, Marek Němec, Šárka Krausová, Barbora Mudrová, Lukáš Duy Anh Tran (viac)

Profesor Filip (Vojtěch Kotek), který je údajně praprapravnukem Alberta Einsteina, vyučuje fyziku na univerzitě a pracuje na tom, aby navždy vyřešil energetické problémy lidstva. Je nejmladším profesorem, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky, a může se pyšnit IQ 210. Jednoho dne ale skončí na policii a hrozí mu vězení. Na poslední chvíli tak dostane návrh. Místo toho, aby seděl za mřížemi, se musí stát poradcem při vyšetřování vražd. (TV Prima)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (8)

Kinetika (2020) (S01E01)

Budu Primu dlouho proklínat za to, že Einsteina neuvedla normálně do vysílacího primetimu místo těch zhovadilostí, za které se už i sama stydí. Naštěstí žijeme v době, kdy se dá všecko obstarat nejrůznějšími způsoby, a tak jsem si tuhle krimikomedii dovolil zkusit a musím uznat, že mě pilotem žádný moderní český seriál už dlouho takhle nezaujal. ()

Balistika (2020) (S01E02)

Kotek a Polívková jsou naprosto suprová sarkastická dvojka. Kdo by v době Snowboarďáků a Rafťáků řekl, že bude Vojta jednou hrát magora do nejsofistikovanějších vědních disciplín. ()

Gravitace (2020) (S01E03)

Třetí část dle mého trochu méně zajímavá, byť o vtip a šmrnc není ani tentokrát nouze. ()

Mikrovlny (2020) (S01E04)

Přestože je látka téhle epizody zase trochu slabší, všecky neduhy vyvažuje perfektní výkon Vojty Kotka. ()

Meganewton (2020) (S01E05)

Originalitě se v tak profláklém žánru jako je ten kriminální meze rozhodně nekladou, tudíž jsem i přes spoustu nudnějších momentů s celkovým výsledkem dílu poměrně spokojený. ()

Termodynamika (2020) (S01E06)

Na jednu stranu pomáhá, když se člověk na průběh dílu fakt soustředí a nerozptyluje se ničím okolo, na druhou stranu si zásluhou toho všímá i skutečně drhnoucích dialogů, za něž můžeme vděčit zejména Anně Polívkové. Ta je sice skvělá v komediálních polohách (dědičné geny), ale vážné policejní performance jí prostě nesežeru. ()

Magnetismus (2020) (S01E07)

Nebude dílu, kde by Filip neměl v posteli ženskou. Geniálně chytrý a do toho ještě chodící lapač na štěstí. Tahle role se Vojtovi musela hrát s největším potěšením. ()

E.M.P. (2020) (S01E08)

Upřímně doufám, že Prima nebude zahálet a pustí se do pokračování, protože jsem z její produkce nikdy neviděl seriál, co by mě takhle zaujal. Ubral bych vody na koncentraci na údajné hlavní, byť sračkoidní tahouny Sestřičky Modrý kód a Slunečná a soustředil bych se na zajímavé projekty, jako je právě Einstein. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna