Rod Draka

• USA House of the Dragon (viac)
USA, (2022–2025), 26 h 39 min (Minutáž: 51–70 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa terezanec k tomuto seriálu (7)

Série 2 (2024) (S02)

Po první sérii hluboký zklamání. Děj šel shrnout třeba do čtyř dílů, zbytek byl extrémně nudná vata. Já bych si jen přála, aby se tam reálně něco dělo a děj se posouval, ani se tam nemusí furt mlátit, ale tam se jen půlku každýho dílu prázdně plkalo a filozofovalo a opakovaly se konverzace a bláznilo (Daemon, tvl). Mohli z toho udělat vzhledem ke zdrojovýmu materiálu seriálovou pecku s dynamikou, svižnym dějem, emocema, velkejma scénama, ale ne prostě. Mrzí. Snad to napraví třetí sezóna. ()

Hořící mlýn (2024) (S02E03)

Jako u minulýho dílu jsem ještě byla ochotná to nekonečný kecání tolerovat, ale vždyť se tam prakticky nic neděje. Zachránila to scéna s drakem a závěrečná scéna, nicméně ta vlastně byla zároveň trochu wtf. Nějak se mi přestává chtít tolerovat nelogický chování postav. ()

Rudý drak a zlato (2024) (S02E04)

Ježišmarja konečně se řežou. Furt to není úplně ideální, ale závěrečný fight to dost zachránil. ()

Regent (2024) (S02E05)

Z těch ukecanejch (tedy vlastně zatím prakticky všech týhle série) dílů mě tenhle bavil nejvíc. Jen jsem teda zvědavá, jestli vyjde něco rozumnýho z "šplouchá mi na maják" Daemona. ()

Prostý lid (2024) (S02E06)

Tož to se ale nedá už tohle. Vždyť tam se snad i konverzace opakujou. A i v těch se sice hodně mluví, ale často se nic neříká. Válka se děje, ale my ji vlastně nevidíme. Chápu, že to je z velký části účel, ale nebaví, strašně nebaví. A proč víc nevyhrotili tu situaci ve městě s Alicent a Helaenou, to je mi absolutní záhadou. Jako furt věřim, že to, co se tam dělo doteď, dokážou v posledních dvou epizodách týhle řady řádně použít a vytěžit, ale jestli ne, tak to byly fakt vyhozený prachy do vzduchu. ()

Rudá setba (2024) (S02E07)

Díky bohu za ty dary. Po minulý epizodě, která byla dost hrozná, jsme se konečně dočkali epizody narvaný pořádným dějem, SMYSLUPLNEJMA konverzacema a drakama, který to u mě vyšponovali na 5*. Hlavně se konečně začínaj vysvětlovat některý side ploty a začíná to všechno dávat trochu větší smysl. Bavila jsem se celou dobu, což se mi u týhle řady stalo poprvý. ()

The Queen Who Ever Was (2024) (S02E08)

Jako myslela jsem si, že to bude ok díl, ale ta scéna mezi Alicent a Rhaenyrou byla spíš směšná. Scénář speciálně týhle epizody fakt nepovedenej. Po minulý epizodě jsem doufala, že to fakt vygraduje v týhle, ale co? Nenene, počkejte si na další sérii. ()

Třetí řada Euforie přece jen dorazí

Třetí řada Euforie přece jen dorazí

16.07.2024

Jen pár měsíců nazpět jste se u nás mohli dočíst, že plánovaná třetí řada veleúspěšné Euforie se zmítá v problémech a není zdaleka jisté, jestli se vůbec na druhou sérii bude nějak navazovat a příběh… (viac)

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií

18.06.2024

Jsou zprávy, které sice nejsou nikterak překvapivé, o to víc ale potěší. Žhavými intrikami a ještě žhavějšími bitvami natřískaný Rod draka je obřím hitem - pilot první série dodnes zůstává… (viac)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi