Rod Draka

• USA House of the Dragon (viac)
USA, (2022–2025), 26 h 39 min (Minutáž: 51–70 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa HarryCameron k tomuto seriálu (7)

Rod Draka (2022)

Na rozdiel od zbožňovanej a pre mnohých už kultovej Hry o tróny, seriál Rod draka má takmer všetky postavy neuveriteľne nesympatické. Napríklad Emma D´Arcy sa k charizmatickej Emilii Clarke nemôže rovnať ani náhodou. A dvojica Rhaeneyra a Daemon sú z môjho pohľadu najnesympatickejší seriálový pár desaťročia. K postavám si navyše divák len ťažko vytvorí "vzťah". Teraz neviem, či je to viac vina kastingu, scénara, alebo veľkých časových skokov v deji. Ale kým v GoT si divák rýchlo našiel obľúbencov ( u mňa to jednoznacne bola Daenerys a väčšina klanu Starkovcov ) o ktorých sa naozaj bál, v prípade tohto prequelu mne bolo šuma fuk, keď niekoho klepla pepka.  Každopádne Rodu draka nechýbaju známe "ingrediencie", ktoré poznáme z originálnej série : dobré dialógy, intrigy, boj o moc, skvelé triky (draci naozaj pôsobia ako skutoční) a po vizuálnej stránke sa na to naozaj dobre pozerá -  je vidieť, že HBO na seriáli rozhodne nešetrilo. Po 1.sérii :75% ()

Syn za syna (2024) (S02E01)

Toto mal byť ten veľkolepý či dokonca šokujúci začiatok druhej sezóny Rodu draka? Za mňa teda rozhodne len slabší priemer. Od seriálu z univerza GoT očakávam oveľa viac. ()

Rhaenyra krutá (2024) (S02E02)

O trochu lepšie ako prvá epizóda 2. série. Ľahší nadpriemer z toho robí dejová linka s dvojčatami a Rhaenyrou. ()

Rudý drak a zlato (2024) (S02E04)

Dračí súboj výrazne dvíha hodnotenie. Plný počet však za mňa dať nemôžem. To neustále " klebetenie" medzi postavami mi v mnohých prípadoch príde ako vata , kým sa divák dopracuje k nejakej akcii. Asi najviac to vystihol Aegon : "You bore me" ()

Prostý lid (2024) (S02E06)

Alicent si naplno uvedomuje akých synov vychovala a Rhaenyra uvoľňuje napätie zo všetkých tlakov a vojny prekvapujucim spôsobom :) Táto epizóda ma bavila viac ako predošlá, teda až na tú dejovú linku s Daemonom. Dúfam, že do tretej série sa "neprebojuje". ()

Rudá setba (2024) (S02E07)

Určite jedna z tých lepších epizód House of the dragon, ale rozhodne sa to stále nechytá na top epizódy GoT. Chýbajú mi tu šokujúce momenty, prekvapenia, o aké nebola núdza práve v Hre o tróny. Napríklad to kto sú noví dračí jazdcovia nebolo vôbec prekvapujúce, keďže tvorcovia na to diváka "pripravili" niekoľko epizód vopred. 75% ()

The Queen Who Ever Was (2024) (S02E08)

Recenzia obsahuje SPOILER !    Na to, že sa jedná o finále II. série Rodu draka som mal fakt väčšie očakávania. Hodnotenie zvyšuje záverečný dialóg medzi Rhaenyrou a Alicent ( mimochodom veľmi dobre zahraný oboma herečkami ), kde pozorný divák precíti a pochopí prečo obidve ženy majú v očiach slzy  . . . ()

Třetí řada Euforie přece jen dorazí

Třetí řada Euforie přece jen dorazí

16.07.2024

Jen pár měsíců nazpět jste se u nás mohli dočíst, že plánovaná třetí řada veleúspěšné Euforie se zmítá v problémech a není zdaleka jisté, jestli se vůbec na druhou sérii bude nějak navazovat a příběh… (viac)

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií

18.06.2024

Jsou zprávy, které sice nejsou nikterak překvapivé, o to víc ale potěší. Žhavými intrikami a ještě žhavějšími bitvami natřískaný Rod draka je obřím hitem - pilot první série dodnes zůstává… (viac)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi