Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

SamGee

Populárny hrdina Spider-Man dokáže aj po 60 rokoch najďalej prekvapovať svojich fanúšikov, čo dokázal aj v najnovším filme zo sveta MCU.    Celý svet je proti Petrovi Parkerovi (Tom Holland), ktorého identita bola odhalená v minulom diely. V zúfalstve požiada Peter o pomoc Doktora Stranga  (Benedict Cumberbatch), ktorý pomocou kúzla vymaže pamäť všetkým, ktorí Petra poznali. Zaklínadlo však otvorí multiverzum prinášajúce dobre známych nepriateľov a nečakaných spojencov.     Posledná časť tejto trilógie ponúka hravý humor, funkčnú nostalgiu, pár prekvapení a emotívnu cestu hlavných postáv, ktoré si prechádzajú výrazným vývojom.     Film stojí na skvelých hereckých výkonoch. Tom Holland a jeho hereckí kolegovia žiaria svojou osobnosťou a  zloduchovia zo spider-manovskej ságy  si kradnú scény pre seba.     Niet čo vytknúť technickej stránke. Hudobné motívy sú dramatické, akčné scény nepoľavujú a počítačové triky sršia kvalitou.       Spider-Man: Bez domova patrí medzi nielen najlepšie počiny od Marvel Studios, ale aj medzi najlepšie napísané príbehy o pavúčom hrdinovi. Film má veľké srdce, nezabudnuteľné momenty a podarené postavy. Vrelo odporúčam vidieť túto snímku všetkým fanúšikom Spideyho a marveloviek.     Príbeh: 10/10,  Herci: 9/10,  Hudba: 8/10,  Akcia: 9/10,  Počítačové triky: 8/10,  Celkovo: 9,5/10. (pridávam pol boda  za  nostalgiu) ()

KritikRik

"Nevyužitý potenciál". Takto bych tento film shrnul, rozhodně nebyl špatný, ale celou dobu jsem čekal nějaký zvrat, který nepřicházel, a poté to tak nějak šťastně skončilo. Přitom tu bylo tolik možností, jak tento film pojmout, objevilo se tu tolik známých herců, jen aby zase zmizely, kromě Octavia a Electra si vlastně zabojují jenom v konečné bitvě (která je mimochodem celá ve tmě), kde se po sléze vyléčí a zmizí, to je vše? Každopádně, efekty pěkné, hudba bolestivě průměrná, humor....tu také byl a akce...ta byla většinou také průměrná. Kdyby se to pojalo lépe, mohli z toho být 2 perfektní filmy. Ale takhle to je jenom další Marvelácký popkorňák, který se chválí jenom kvůli nostalgii a odkazům na předešlé verze spidermanů, bohužel takové filmy dnes vydělávají, za pár let si na to každý bude pamatovat jen jako "ten film se třemi Spider-many". ()

bonovox

Dokonalé zavŕšenie pavúčej ságy...aspoň nateraz. Nápad prepojiť všetky pavúčie multiuniverzá bol geniálny a našťastie skvelý scenár a nápaditá réžia dokázali z danej myšlienky dostať maximum. Od začiatku až po koniec je to parádna filmová jazda z množstvom skvelých momentov, nechýba vtip, prekvapenia a samozrejme top akcia. A všetci herci do jedného si svoje úlohy maximálne vychutnávajú. Marvel zase raz boduje naplno. 100%. ()

Eaton_Hunt

Bohužel přehodnocený film od Marvelu. Vůbec nechci tvrdit že je to špatný film ani náhodou, ale také to není nejlepší film od Marvelu, spíše patří k té lepší polovině a ani trochu pro mě nesahá třeba k Infinity war. Tento snímek nabízí skvělou podívanou jenom divákům, co viděli ostatní spidermany, tím myslím, že tyto diváci pochopí všechny reference na ostatní filmy, ale když tímto divákem nejste tak vám nabídne fajn nelogickou zápletku se superhrdinou, který se musí vypořádat s problémy z minulých dílů, takže také vás hodně omezuje když jste neviděli ostatní Marvelovky, což je u Marvelu běžné. Tato Marvelovka vyniká hlavně zpracování všech vedlejší postav, ale i té hlavní. Jsou i dojemné scény, které nejsou zkažené obvyklým Marvelovým humorem, což je velké plus a je vidět, že se vývojáři chtějí poučit. ()

Grimaldi

Epické zakončení příběhu hrdiny ze sousedství. Když sem pár let zpátky viděl pohodové Homecoming a o něco později ve Varech už slabší Far from Home, ani ve snu by mě nenapadlo, jak velkolepého filmu se v kině dočkám. Prakticky od první chvíle se film hrne rychle dopředu. Zastavuje jenom při scénách řešících školské problémy Petrera Parkera které sdílí se svými přáteli. Naštěstí těsně, než tato dějová linka začne nudit, dojde ke zvratu, který změní nejen dynamiku celého filmu, ale pravděpodobně i celého MCU. Dál se pak až do konce jede na plný plyn akce, nostalgie, radosti i smutku kdy vše vyvrcholí v naprosto úžasném finále, které se bez problému vyrovná i těm nejzásadnějším koncovkám v celé filmové historii Marvelu. ()

Simon.Dobes

Toto je jasný plný počet. Dej sa rozvíjal správne, nebolo to urýchlene, šlo to plynulo. Holland podal výborný výkon, no film si pre seba ukradli dvaja najlepší komiksoví záporaci, akí na filmovom plátne boli. A to Dock Oc a Green Goblin. To, ako si hranie užívali, bolo skvelé. Taktiež potešili i Sandman, Electro či Lizard. Ich návrat bol dobre premyslený a dozvedeli sme sa o nich čo to viac. Tobey a Andrew krásne obohatenie filmu, spider-manské trio fungovalo. Bolo to celé veľmi dobre napísané, narážky na pôvodnú trilógiu a amazing sériu padli vhod. Koniec bol dojímavý. Som rád, keď filmy nekončia vždy šťastne. Cameo Daredevila potešilo a bolo taktiež výborne napísané. Venom tiež potešil. Jedným slovom, tento film je Veľkolepý. S veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť. Pri týchto slovách som mal zimomriavky na celom tele. ()

Fajolo

Sú príbehy, kde po pár minútach dokážete pomerne úspešne predpovedať ďalší dej, aj koniec. A asi nie som sám, koho to nudí. V tomto filme som sa nudil tiež, ale z opačného dôvodu. Tu sa nedalo predvídať nič, pretože možné bolo všetko. Aj aj sa dialo všetko. Scenáristi si urobili brainstrorming, pekne sa pri tom opili (alebo zhulili) a každá hlúposť, ktorá ich pri tom napadla, sa dostala do scenára. Na fyzikálne zákony alebo nejakú logiku sa vykašľali a jediné, čoho sa držali, boli hojne používané žánrové klišé. ()

Dusan.Damian

Budem stručný... ako celok sa mi film veľmi páčil - hlavne druhá polovica je perfektným prepojením starších príbehov pavúčieho muža s novým MCU. Teda po vzhliadnutí som bol nadmieru spokojný. Na druhej strane prvá polovica filmu ma sprvu výrazne nahnevala svojou stupiditou - hlavne, čo sa správania Spider-mana týkalo. Naozaj som mal takmer 60 minút pocit znechutenia, sklamania a obával som sa, či to dopozerám (a to sa mi pri MARVEL-ovkách snáď ešte nestalo). Našťastie približne po tých 60 minútach to nabralo ten správny smer - teda začalo to mať spád, hlášky a všetko, čo od MCU očakávam + oveľa viac - teda nostalgický presah k prvším filmom. A záver bol pre mňa veľkým zadosťučinením a odčinením prvej hodiny filmu, ktorá ma vyľakala svojím prevedením. Určite však film vrelo odporúčam. Pre MARVEL skalných fanúšikov je to povinná jazda s hodnotením najmenej okolo 90%.Pre kinomilov - nezažratých do MCU pôjde zrejme o priemerný počin, niekde na úrovni 60% - 70%, čo tiež nemusí byť zlé. PS: Tento film však spolu so seriálom LOKI otvára nekonečné možnosti pre budúce fázy MCU. Už sa veľmi teším na nového Doctora Strangea. ()

ReactLotus

Musím povedať, že to je najlepší hraný Marvel Spider-Man film doteraz. Herci sú vyzretí a rovnako aj príbeh. Aj ked' sa niektoré veci dali predpovedať a možno som aj čakal niečo viac, ale vo finále to je vpohode. Vynahradili to zopár fakt nečakanými a smutnými zvratmi. Je to temné, smutné, ale aj nádherné a geniálne. Film je o niečom inom, než sa z trailerov môže zdať a to je dobre, z trailerov je veľa vecí už priamo, či nepriamo známých dlhšiu dobu a je skvelé, že sme sa v niečom aj mýlili, takže nás tie spoilery až tak nesklamú vo finále. Pri žiadnom inom filme som nebol tak nadšený ako pri NWH. Proste scény, príbeh a herci ma tak nadchli. Veľmi dojímavý príbeh. A som veľmi rád, že sa tu jednej postave stalo to, v čo som dúfal. Zaslúžil si to a myslím, že bolo aj vidieť, čo to pre tú postavu/herca znamená. Film má zopár nedokonalostí, ale vo svojej podstate je úžasný. Rád by som dal 9,2/10, ale vlastne len vďaka nostalgií je film taký úžasný. Takže skôr sa prikláňam k 8/10. Stále to je ale veľmi dobré hodnotenis. Milujem filmy/seriály, ktoré priamo alebo nepriamo odkazujú na minulé filmy/série a tu to je, takže asi aj preto sa mi tento SM film tak páči. ()

Kushina

V rámci paradoxu času a multivesmíru to bylo super, ale pořád mi na 5* něco málo chybělo. Marvelovky jsou super a tohle uteklo opravdu rychle. Hlavně ta nostalgie vidět staré dobré herce. 85% ()

Matonny1012

Úplne perfektne zakončenie Hollandovej trilógie. Tento film mal pre mňa všetko . Akcia , napätie, nostalgia a emócie.  Po Infinity War druhý najlepší Mcu film .  Niekde som čítal že Holland podpísal zmluvu na ďalšie 3 Mcu filmy . Budem čakať a tešim sa. ()

mouzi

Tak konečně Spider-Man, který měl trochu koule. Ale to jen díky tomu, že byli tři. Potěšili staří známí, už tak moc nepotěšila stopáž. A bohužel, nemám rád Spider-Mana. ()

belinko

Už dlho som nejakému filmu nedal 5*, no ako fanúšikovy Marvel Univerza nemôžem inak. Spojenie celej Spider-man frančízy bol skvelý krok z hľadiska produkcie a i keď film ždímal z diváka emócie kde to len šlo, bol slušne vyvážený s akciou a humorom. A William Dafoe s jeho "You know, I´m something of a scientist myself" ma dorazili. Skvelé zaspomínanie na pôvodnú trilógiu, i (pre mňa osobne) omyl vo forme Amazing Spiderman. Spokojnosť, veľká spokojnosť. ()

cortez

Účelovka. Dávám tak málo za ten prvoplánový příběh a moralizování o tom, že padouši se mají napravovat místo odstraňovat. Vzhledem k tomu co si postava spidermana prošla, tak tam není žádný vývoj, žádná zkušenost, akorát dětinskost nebo spíše možná demence. ()

Anezinka

za mě nejlepší film roku 2021 a vůbec nejlepší film z Marvelu. Top herci, režie, kostýmy prostě všechno na 1*. PROSTĚ SKVĚLÝ FILM 10/10 LOVE IT ! ()

anakinzlo

Tak toto ma velmi sklamalo. Ked citam tie 4-5hviezdickove recenzie vyssie,....ako sa tam rozplyvaju,...len KUKAAAAAM!!!  Si precitajte 1-2 hviezdne komenty,ktore su objektivne a triezve! A to vam pisem ako mega fanusik Marvel,ktoreho hrudnik zdobí velke tetovanie Avengers! Takze ziadny anti fanusik, či DC pánko.   Spoilery !!!! Cim viac robia zo Spidermana detskeho dementa ,tym viac sa mi to nebude pacit. Suboj so Strangeom,..a vyhral?! Really?! Tak to pochybujem Spidey,..a este ta odpoved,..matika :)))))) Takze staci vediet ratat nasobilku a sundas Strangea v jeho svete. Uuuuf,.no 'dobre''!!!!  Teta May,...ako sa mi pacila v Civil War, tak tu uz mi liezla na nervy s tym jej zachranovanim a menenim kazdeho v jeho lepsie ja.  MJ sa mi vobec nepaci v ziadnom diely,...  Tie jej vyrazy dokola a dokola a ako vzdy musi vsetko uhadnut, pochopit a byt vlastne nad vecou,....proste uz lezies na nervy holka. A ten blbeček hawajský naj kamoš,...ako sa citil,ze vie kuzliť,...ach boze,....... neznasam,ked debilkom dava niekto moc a zrazu im to stupne. Takze hlavne trio je velke sklamanie. Tobey je skvely,ako vzdy bol. Zaporaci tiež.  Ale tie stupidne detske,naivne rozhodnutia,... Spideyho-MJ-naj hawai kamko,....to proste nedavam!!  Milujem celu Marvel sagu,ale ich verzie Spidermana akosi,..nemusim. Velmi hlupeho a neschopneho tam z neho urobili,..a tie umelo hrané scenky s MJ,.kedy sa obaja tvaria az privelmi neschopnučko a zalubene a akoze povzdychy a nevedomé pohlady,ked chcete byt rozkošní a zlatunkí a pritom vec pokazíte,..ale vlastne vam to prejde ,lebo ste rozkošní,....blablabla,...az velmi hrané a to kazí dojem. ()

ZetDaElO

Rozumiem, že pre mladšie publikum musí tento film vyvolávať nostalgické momenty asi ako keď sa v Mandalorian objavil Luke Skywalker. A pre nás ostatných, pre ktorých nie je Spider-Man ikonická modla ide o ďalší scenáristicky nie príliš podarený neprehľadný CGI bordel. Žiaľ Marvel Universe sa dostáva do fázy multi-universe, kedy sa všetko začne ešte viac motať a príbeh bude ešte viac odsúvaný na úkor efektov. A to nás ešte čakajú alternatívne ženské alter ega hlavných postáv. Nový Spidey má byť komické postava, tak načo takáto silená osudovosť? ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)