Reklama

Reklama

Tempos

  • Česko Rytmus: Tempos
Trailer 2

Obsahy(1)

Hudobný dokument Tempos rozpráva príbeh Patrika „Rytmusa“ Vrbovského a jeho 30-ročnej rapovej kariéry. Príbeh filmu je mapovaním cesty z nuly na vrchol - prehry, výhry a fakty. Film na pozadí zároveň odhaľuje dejiny rapu a hip-hopu na Slovensku. Tri dekády slovenskej hip-hopovej scény sú prerozprávané samotným Rytmusom, kde odhalí rôzne zákulisné príhody či nečakané nástrahy a sklamania, ktoré vo svojej hudobnej kariére zažil. To všetko ho niečo naučilo, zmenilo, ale hlavne zoceľovalo. V dokumente sa okrem neho objaví množstvo tých, ktorí mu počas jeho tridsaťročnej cesty hip-hopom „skrížili“ cestu či priamo alebo nepriamo ovplyvnili jeho tvorbu. (Continental film)

(viac)

Videá (2)

Trailer 2

Recenzie (44)

blondboss 

všetky recenzie používateľa

Nemám veľmi v obľube Rytmusa, ale treba uznať, že tento človek čosi vo svojom fachu dokázal a treba mu uznať rešpekt. Dokument je natočený veľmi profesionálne a pútavým spôsobom hovorí o ceste jedného rapera za svojim snom. Trošku som očakával, že sa tu divák dozvie viac o osobnom živote, a nakoľko sa to nestane, tak to tým pádom ostáva v rovine informácií, ktoré sme už viac menej vedeli a len málo nového sa tu dozvieme. Preto u mňa len tri hviezdy. 60 % ()

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Rozhodne lepšie ako Sídliskový sen. Je to dramaturgicky ucelené, chronologicky a prehľadne prerozprávané, počujeme roky, vidíme archívne zábery, vyjadrujú sa ľudia, ktorí majú k hip hopu a Rytmusovi blízko. Ten stále "zajebáva", čo už po čase dosť liezlo na nervy a plus skúška a koncert s orchestrom mi pripadali ako mix neskombinovateľného. Ale je dobre, že režijné trio malo jasnú víziu, že Patrik nemusí riešiť nejaké pseudoproblémy typu nezhody so štábom, hľadanie koreňov kvázi naživo pred kamerou či neexistujúci hejtery, ale rieši sa to, čo sa v takomto type dokumentu riešiť má. ()

Reklama

Tomas_PO 

všetky recenzie používateľa

Celkom pohodový dokument o Rytmusovi, ktorý už vyzrel na serióznejšieho pána. V dokumente sa dozvieme defacto všetko potrebné od detstva, rodičov, školy, dospievania, divoké "90"ky, prvé hudobné pokusy, zrod Kontrafaktu, až po súčasnosť. Zatvorené ostane len rodinné súkromie, s výnimkou poslednej scény. Prekvapí množstvo dobových záberov, príjemné je aj sfilmovanie niektorých scén, ktoré dobovo vyzerajú a autentickejšie ilustrujú príbeh. V hutných 90 minútach snáď všetko, čo neortodoxný fanúšik potrebuje vidieť. ()

Marze 

všetky recenzie používateľa

V prvé řadě by se proti této hudbě mělo očkovat, protože epidemie infikovaných teenageru je značná. V dokumentu je úžasný slovník této subkultury mládeže. Ohledně nevracení půjčených peněz, by si měl Rytmus přečíst klasika Antona Pavloviče Čechova. Když někomu půjčíme peníze, s největší pravděpodobností si z něho uděláme nepřítele. A člověk si půjčuje hlavně od lidí, které nemá rád. Obdivuji neuvěřitelnou paměť Rytmuse na nekonečné texty. ()

AdamesWWE 

všetky recenzie používateľa

[7/10] Na slovenské pomery veľmi kvalitný, svižný dokument, ktorý nieje zbytočne natahovaný a prepchaný zbytočnými dialógmy, len aby bola 90 minútová stopáž. V porovaní s dokumentom SIDLISKVOY SEN je toto o jednu ligu napred, "príbeh" je dobre rozprávaný, plno zaujímavých dialógov, scény kde je mladý "Rytmus" sú perfektne natočené, kde ma zaujal hlavne vizuál, no a celé to dobre doplnajú už dnes legendárne rapové songy. Za mňa určite vydarený dokument, prínos do sveta hip-hopu a myslím si že film zaujme aj nerapových fanúšikov. ()

Galéria (6)

Zaujímavosti (4)

  • „Nejde o žádný rodinný medailonek o mém původu a ztraceném biologickém otci. Je to o mých třiceti letech v rapu. Staré záběry, které dosud nebyly zveřejněné, moje hudební kariéra zmapovaná úplně od nuly až po to, kým jsem dnes. Prohry, výhry a fakta. I když mě okolí málokdy pochopilo, tak jsem si vždy šel sobecky za svým cílem. Byly to tři dlouhé dekády kráčení proti proudu. Jediné, co jsem chtěl, bylo uznání. A respekt,“  prohlásil o dokumentu Patrik "Rytmus" Vrbovský. (Duoscop)
  • Natáčelo se na střeše jednoho z paneláků na sídlišti Petržalka v Bratislavě, v Rytmusových rodných Piešťanech, tamním kasinu, kde byl v mládí zaměstnán jako krupiér, v zahradní oáze Fredyho Ayisiho, ale i v Praze v domácím prostředí DJ Wiche. (Duoscop)

Reklama

Reklama