Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

Flopik

Ale mne sa tento seriál veľmi páčil. Sympatický herci , hlavne malý Boďák, predlohu som nečítal neviem ako sa to líši možno aj preto som sa tak bavil. Horor rozhodne nie skôr fantasy ale zase niekedy nejaká scéna prekvapí.Nápad je to skvelý a ten svet má veľa čo ponúknuť.Hudba a soundtrack skvelé.Aj napriek tomu, že seriál sa niektorými dielmi vôbec neposúval vpred tak mňa bavil a pozeralo sa nato naozaj dobre. Posledný diel prvých 20 minút skvelých ale snáď každému bolo jasné ako to naozaj je a zvyšok bola už len výplň čo je škoda. Zatiaľ si nechám poslednú piatu hviezdu a verím že po druhej sérke ju dám. Inak určo doporučujem. ()

Lachtaan

Zámek a klíč je přesným prototypem rodinných rychlokvašek z dílny služby, která se hned po Disneym této tématice věnuje nejvíc, příliš jí to ale nevychází. Tohle jsme předloni zkusili, aby se seriál rychle přetavil v ten případ, který dokoukáváte jen z čiré setrvačnosti. Každou sérií totiž kvalita klesla prudce dolů. ()

Morholt

Dobře promyšlená i vymyšlená zápletka, odsýpající tempo vyprávění, parádní herci od dětí resp. dítěte přes teenagery až po dospělé. Plus sexy záporačka jako třešnička na dortu. Nicméně i tady se najde ALE. Tvůrci se na můj vkus drželi až příliš na straně temnější fantasy pro celou rodinu a do hororového žánru ukročili jen zřídka, což je vzhledem celkovému konceptu velká škoda. Předlohu sice neznám, ale s Hillem jistou zkušenost mám a jsem si jist, že jeho podání je brutálnější a především temnější. Každopádně na druhou řadu se s chutí podívám, protože Zámkovic rodina si získal mé sympatie jako už dlouho žádná z filmových či seriálových famílí. A třeba seriál v další sezóně přitvrdí. 75% ()

MartinezZ

Je to sice zajímavé a hezky to vypadá, ale ve výsledku jde jenom o nějakou divnou verzi Stranger Things, a na to, že to má dvě řady, tak je ten příběh neuvěřitelně zbytečně roztrhání a propletený nějakými vztahovými nesmysly. Ddalo se to dokoukat, ale už se to muselo proklikávat. No a pak jsem si všiml, že to má ještě třetí sérii. Dal jsem první díl, část 2. a vypnul, protože dávat to celé od začátku a koukat na to zase úplně od píky bych fakt psychicky nedal. Je to docela škoda, potenciál to melo. ()

hroubek

S01 - Trochu mě mrzí, že jsem nečetl komiksovou předlohu, protože musí být super, zvláště pokud je kreslíř dost kreativní. Teď ale k seriálu. Jsem ve výsledku spokojený. Nejsem úplně nadšený, přesto o zklamání nemůže být řeč. Seriál se z mého pohledu povedl. Má zajímavou a dobrou atmosféru, lehce říznutou hororovějšími pasážemi, je zde dobrá mytologie jenž má do budoucna co nabídnou. Potěšilo mě, že většina postav fungují, a jsou to ve směs sympatické postavy, kterým lze bez problému fandit a bát se o ně. Další věc co si zaslouží pochválit je tempo, a výstavba epizod, protože jsem se nikdy výrazně nenudil. A teď ta horší část. I přes všechny klady, některé věci v seriálu působí dost nevyužitě. Je tam až mnoho teen romantiky, postavy se občas nechovají jako normálně uvažující lidé, a seriál nedokáže ve správných momentech přitvrdit. Prostě zde chybí něco, po čem byste si řekli, že sledujete něco výraznějšího co si budete pamatovat i po letech. Zámek a klíč je ve své první řadě fajn podívanou a já se těším na druhou řadu, protože ten potenciál do budoucna tam vidím. ()

• Natáčení probíhalo v Novém Skotsku v Kanadě, konkrétně v městečku Lunenburg, a v Ontariu (v Hamiltonu, na Humber College Lakeshore Campus v Etobicoke a v Torontu – včetně Cinespace Film Studios). (noelcoward73)
  • Komiksová předloha se odehrává ve městečku Lovecraft, pojmenovaném podle spisovatele H.P. Lovecrafta. V seriálové adaptaci chtěl autor komiksu i scénáře Joe Hill uctít dalšího svého oblíbeného hororového tvůrce, a tak se městečko jmenuje Matheson podle Richarda Mathesona. (D.Moore)