Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

Recenzie používateľa Nathaniell k tomuto seriálu (2)

Zámek a klíč (2020)

Předlohu neznám a nemám v plánu to napravovat. Stejně tak se mi moc nechce zabývat hodnocením jednotlivých sérií a celé to sečtu tady. Inteligence postav je jako na gumě - roztahuje se a smrskává a sebeblbější záporák má úspěch, protože hrdinové jsou prostě stupidnější. Holka se zbaví strachu. Hmm... Očividně to znamená i přijít o kus mozku a skoro celou soudnost. Bohužel přesně tak jako už tolikrát si i tady Netflixovský "originální" seriál podkopává nohy sám. Ale o to nejde, že jo? Zase šlo jen o prachy. No.. lze to vidět. 2* za námět, který nevyužil svůj potenciál. Za snahu, která vyšuměla do p..dele. Za nepochopitelné pohnutky postav a za to, že je tenhle seriál na fekální hmotu víc, než se zdá. NADHODNOCENÝ. ()

Série 1 (2020) (S01)

Na jednu stranu v hodně věcech fakt dobře promyšlené. I když jsem čekal víc klíčů. Na stranu druhou: Inteligence hlavních postav (kromě Boudýho) má nekonzistentní IQ a logický úsudek tak, aby to vyhovovalo zápletce a hlavní záporné postavě. Finální díl ovšem celkem zvedá pomyslnnou laťku sympaticky nad průměr. :-) 4* a jsem zvědav na druhou sérii. ()