Reklama

Reklama

Sissi - Mladá cisárovná

  • Česko Sissi, mladá císařovna (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Zaspomínajme si na nezabudnuteľnú Romy Schneiderovú v úlohe pôvabnej princeznej Alžbety Bavorskej, do ktorej sa zamiluje rakúsky cisár František Jozef I. (Karlheinz Bohm). Obaja mladí ľudia musia prekonať najrôznejšie prekážky, až kým je Alžbeta v roku 1854 korunovaná za cisárovnú, ktorú jej poddaní s láskou nazývajú Sissi. Vtedy sedemnásť ročná Romy Schneiderová sa vďaka tejto úlohe stala populárnou nielen v Rakúsku a Nemecku, ale v celej Európe. Sissi z nej doslova urobila filmovú hviezdu, na ktorú nemožno zabudnúť. (oficiálny text distribútora)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (58)

kinderman 

všetky recenzie používateľa

Dílo vysoké historické hodnoty, schopné povýšit cenu rakouského ducha (jak mínilo ve své době rakouské ministerstvo školství), nebo obrázek laciné lidové zábavy (jak byla přesvědčena představitelka titulní role)? Za b/ je správně, ačkoli devastující vliv tchyně na mladé manželství je zde vykreslen docela přesně. ()

Radko 

všetky recenzie používateľa

Limonáda. Primerane bublinková, sýto kolorovaná, vyvolávajúca spomienkový optimizmus za mocnárstvom. Na jeho čele boli pekní mladí ľudia, zápasiaci nielen s vládou nad rozsiahlym územím, ale aj s prísnymi dvornými regulami a v prípade cisárovnej Sissi aj so zlomyseľnými zásahmi neprajúcej svokry. Pritom nič všeobecne ľudské týmto vládcom nebolo cudzie. Počas nádherných, farbami hýriacich plesov poriešili rozpory v kráľovstve a nebáli sa ani výletov do veľhôr. Ak by v tom nebola tak nenápadne zakódovaná manipulácia v štýle vytvorenia diel, ktoré evokujú lásku a oddanosť riadiacim panujúcim autoritám, hádam by som šiel s hodnotením aj vyššie. Na druhej strane, veď viem, že limonáda nie je zdravá, má neprirodzené, príliš žiariace farby a priveľa cukru, ale raz za čas: prečo nie? ()

Reklama

Marthos 

všetky recenzie používateľa

V pokračování výpravné trilogie o osudech mladé rakouské císařovny je opět evidentní, že historická pravda – nebo alespoň to, co je za ní obecně považováno – byla Marischkovým přístupem přetavena v idylický romantický kýč, ovšem na podobném principu tehdy fungovala i tuzemská výroba (Vávrova husitská trilogie). Sotva osmnáctiletá Romy Schneider se mezitím stala hvězdou podobně laděných filmů a přestože se k nim později sama nerada hlásila, potvrzuje už na nich svůj výjimečný herecký talent, který plně rozvinula o dekádu později. ()

Pavlínka9 

všetky recenzie používateľa

Já tomu filmu prostě nemůžu dát "odpad" :) Už jen kvůli těm šatům :) To je tak to nejkrásnější na celém filmu :) Podle mého názoru "nejrůžovější" a "nejoptimističtější" a nejzidealizoavnější příběh mladé císařovny, který byl celý jinak. Vím, že mě to v dětství děsně bavilo (ani nevím proč) :D Ale že je to reklama na německý národ jsem si všimla až v pozdějším věku. ()

xxlch 

všetky recenzie používateľa

Pokud se kdokoliv zajímá o dějiny ví,že to všechno bylo ale úplně jinak.Proč ale nezidealizovat něco,co dávno minulo.Jako příběh ze skoročervené knihovny na nedělní odpoledne to jde.Téměř megalomanská výprava a dokonalé kostýmy, k tomu všemu nádherná krajina a krásná R.Schneider-no co jiného si od historyromance přát více. ()

Galéria (16)

Zaujímavosti (14)

  • Sissi (Romy Schneider) v skutočnosti raz ušla z dvora, ale bolo to pre iné dieťa. Udialo sa to po narodení syna Rudolfa v roku 1858. Neskôr sa tiež postavila proti prísnej brannej výchove, ktorá bola preňho plánovaná. (Arsenal83)
  • Sissina (Romy Schneider) prvá dcéra Sophie zomrela vo veku dvoch rokov počas cesty do Uhorska. Druhé dieťa, Gisele, narodená o rok neskôr, prežila rovnakú chorobu. Vo filme to vôbec nie je ukázané. (Arsenal83)
  • Arcivojvodkyňa Sophie (Vilma Degischer) skutočne odobrala Sissine dcéry do svojej starostlivosti a postarala sa o ich vzdelanie. Elisabeth (Romy Schneider) tým trpela, ale rozhodnutie prijala a z dvora neutiekla. (Arsenal83)

Reklama

Reklama