Archív

2038: George Almore (Theo James) odcestoval do vzdialeného výskumného zariadenia, aby v tichosti a tajne pracoval na novom modeli androida podobnom človeku. Jeho najnovší prototyp je takmer hotový, ale predchodca, model J2, ktorý je vo vývojovom štádiu ľudskej tínedžerky, prejavuje známky žiarlivosti, pretože má byť nahradený. Táto citlivá fáza je zároveň najrizikovejšia, pretože George sleduje osobné ciele, ktoré musia za každú cenu zostať utajené pred jeho šéfkou Simone (Rhona Mitraová) a konkurentom Vincentom Sinclairom (Toby Jones) – je to  stretnutie so svojou mŕtvou manželkou Jules (Stacy Martinová), ktorej osobnosť a spomienky chce preniesť do hotového tela nového androida. (TV JOJ)

kacenkin

Tenhle film by měli hodnotit ti, co vyrostli na knížkách Asimova... protože tohle velmi úzce zaměřená lahůdka... Hudba 5 Herecké výkony 4 Exteriéry 5 Nebýt to tak natažené dám 5 ()

jabbo123

To se zase jednou potvrzuje ta hrozná individualita lidí - kdybych se měl rozhodovat na co kouknout a na co ne podle průměrného hodnocení, uniklo by mi spousta filmů, které konkrétně ten můj mozek uspokojují takzvaně na 100%. Archive je brutalistní emocionální konverzační a obrazové sci-fy s perfektním vizuálem a dokonalou hudbou. Když říkám konverzační, mohlo by se zdát, že to bude tak trochu nuda, ale opak je pravdou - bez jediné akční scény je film nadupaný napětím a až do konce se vám bude tajit dech. Přestože byl samotný námět přenosu vědomí a nesmrtelnosti ve formě uchování "duše" v umělém těle již zpracovaný v různých variacích mnohokrát, tímhle konkrétním způsobem jsem ho ještě nikde neviděl ani nečetl. Je to vlastně dost psychologický horor, když si uvědomíte už asi v první třetině, kdo je vlastně George Amora a o co mu jde. Až na pár minut jde o kompozici jednoho až dvou herců na odlehlém místě mezi sněhem pokrytými lesy v supermoderní základně, jejíž účel není vlastně až do konce tak úplně jasný. Střídání atmosférických záběrů z divoké krajiny a brutalistní architektury základny, záběry na futuristická vozidla spolu s úchvatným zvukem a hudbou, vytváří koncert pro vaše oči i uši a vztahy mezi hlavními postavami jsou zase vytříbenou inteligentní pastvou pro vaši mysl. Otázky a myšlenky které z celého konceptu vycházejí, vás mohou ohromit, zhnusit a ve své podstatě i dost vyděsit. Je tam taky konec, který je hodně zvláštní - ale šokující a tedy splňuje svůj účel. Netuším, jestli by bez něho film nevyzněl krapet lépe, ale to ať si už každý přebere sám. Já jsem byl naprosto nadšený a těším se na opakované shlédnutí. Zase - jako u všeho v tomto světě, musí vám to prostě sednout, pokud do sebe kolečka u vás nezapadnou, může to být ohromná nuda. V mém případě zapadla a zamiloval jsem se. Nemohu než doporučit. 95%. ()

Leira

Mám pocit, že recenzenti tohoto serveru se stali neuvěřitelně zmlsanými a věčně nespokojenými puberťáky vybíjejícími si svou frustraci smolením negacemi prosycených recenzí. Přitom tenhle svěží kousek si to vůbec nezaslouží. Jo, lednička číslo jedna a vytuněná lednička číslo dvě jsou v dost velkém kontrastu vůči Sony-sex-doll trojce, jejíž výroba smrdí Westworldem scénou i hudbou, a některé scény, zvlášť v prvních dvou třetinách, jsou takové zbytečně rozvláčné. Divák se nemá příliš čeho chytit, každý náznak posouvajícího se děje je takový dead-end, ale to je nakonec to, co mě vlastně bavilo. Film tím ze sebe setřásl pachuť kinematografické opakující se šedi všedních scénářů a připravil si půdu na velké finále. Velké myšlenkou, malé rozměrem. Jo, za tu závěrečnou minutu mi stálo za to strávit celý večer u telky. Protože se nepamatuju, kdy musely uběhnout skoro celé titulky, než jsem se byla schopná zvednout a jít napsat recenzi. A na jistotu vím, že se mi o tom bude zdát. Kvalitní jednohubka. ()

XXX99

Mne to sadlo,originálne a pekne natočené. Apropo originálne/neoriginalne ,ak by sa v dnešnej dobe keď sa točia tony seriálov a filmov ,mali robiť iba kúsky, kde nebude  myšlienka ,ktorá ešte nikdy nikde nebola použitá, potom tu máme ročne tak 2- 3 filmy a to asi nikto nebude spokojný ()

darius1706

Takhle - dávám vysoké hodnocení, protože mě to příjemně překvapilo. Ne, není to kdovíjaká kinematografie. Je to navíc o tak půl hodiny delší, než by mělo. Konec jsem si také tipnul. Nicméně - na film, kterému jsem na začátku dával šanci na jednu hvězdu, mě to vlastně bavilo. Dokonce mě oslovily jednotlivé postavy (i ty robotické), dokázal jsem si ke každé najít cestu, dokonce i k tomu prvnímu robotovi stylu R2D2. To bylo na 3 hvězdy minimálně, protože to se mi zase tak často nestává. A tu poslední dávám za poměrně zdařilý soundtrack. Ano, ve srovnání s jinými, jasnými peckami by to neobstálo, ale beru to jako jinou ligu. A v té to obstálo velmi slušně. ()

Dedincan

Veľmi obstojne spracované sci-fi. Film v podstate o jednom mužovi a jeho prototypoch, ktorými si chce priblížiť spomienky na manželku. V prvom rade, pozor za volantom. A potom, keď si už vytvárate umelé ženské, tak pozor aj na ne. ()