S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Véronique

Veselá čertovská pohádka. Tradiční vánoční podívaná. Nepřehlédnutelné a nezapomenutelné herecké výkony pánů Preisse, Nárožného či Heřmánka, stejně jako v případě něžného pohlaví - a to především vynikající Jaroslava Krečmerová. Pohádka je tak veselá, až na mě působí smutně - nevím proč. Je to však kvalitně odvedená práce celého týmu vedenému Hynkem Bočanem. Je třeba také zmínit výborný hudební doprovod Uhlíře a Svěráka, jejichž písně se staly nesmrtelnými. 68%. ()

Barak

Dnes už již klasická česká pohádka, se kterou se můžeme několikrát ročně setkat na našich televizích. Peklo i po tolika letech vypadá pořád stejně úchvatně.... ()

Tryman

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších českých pohádek. Krásný příběh, skvělé herecké výkony, na čas kolem svátků naprosto ideální. ()

Dimo

Spalo ti to. Asi vítr, Máchale, nebo co... Petr Nárožný a jeho super průpovídka :) Skvělá pohádka, která je fakt pohádkou. ()

ZackSawyer

Asi nejlepší, nejzábavnější a nejvtipnější pohádka co kdy u nás vznikla. Pan Heřmánek, Nárožný a Kemr - excelentní herectví. Zbytek snad ani netřeba říkat, vždyť to každý viděl. ()

Laca1313

Pro mě jedná s našich nejlepších pohádek, ne-li úplně nejlepší. Této pohádce snad neni ani co vytknout. Už ani co pozitivního tu nemůžu napsat,protože všechno bylo již zmíněno v předchozích komentářích:) Jen si neodpustím uvést,že mojí nejolíbenější scénou je ta s přehlídkou-,,Zítrá máme přehlídku,přijďte se podívat. Já příjdu,,:)))))) ()

Stíba

Jedna z nejlepších, a asi i nejlepší, česká čertovská pohádka, která je fantastická od začátku do konce, ty dnešní zkomoleniny už ani nestojí za komentář... ()

PavelZava

Po dvou hlavních Šafránkovo-Trávníčkových pohádkách bych tuto dal na bronzovou třetí pozici. Ondřej Vetchý je výbornej čert a herec, původně jsem jej dal do mé desítky. Karel Heřmánek špica "No právě, Je to Janek!" Rád jsem si letos pustil znova i za Vladimíra Dlouhého ;-( ()

frbulka

Nejkrásnější česká pohádka všech dob...herecké výkony stoprocentní a vše ostatní taky. I kdybych ji viděla tisíckrát, nikdy se neomrzí. Takovou pohádku jednou s radostí představím svým dětem. ()

Haide

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek vůbec. Neuvěřitelně vtipné scény a skvěle zahrané charakterní postavy: Senilní kníže, podlézavý čert, nenažraný čert, boss čert, hodná princezna, "zlá" princezna, hodná babička, zlá macecha. Najdeme tu doopravdy vše, co do pohádky patří a přece toho není přespříliš. Kde jsou ty časy, kdy se točily inteligentní a vtipné pohádky. ()

Torgal

Medzi tuzemskými rozprávkami jednoznačne elitný kúsok takmer dosahujúci kvality Popolušky, ktorá nad čertami triumfuje hlavne atmosférou a lepšími pesničkami. Obmedzený rozpočet sa ale zakryť moc nepodarilo a ku koncu sa v mojich očiach rozladil aj rytmus filmu. Všetky postavy ale bolo obsadené aj zahrané veľmi dobre (obzvlášť Lucifer v podaní Karla Heřmánka bol geniálny). Rozprávky už ale asi neviem tak doceniť a keď už, tak medzi zahraničnými sú aj omnoho lepšie kúsky. 7-/10 ()

vera27

Z českých pohádek je tahle určitě ta nejlepší! Výborní herci, hlavně Karel Heřmánek v podání Lucifera a skvělá hudba přímo z pekla. ()

Kremik

Spolu s "Jak se budí princezny" asi nejhezčí pohádka. Ať už peklo bylo, nebo ne, bylo dobře vymyšlené :) Pohádka, která má duši a dokonce morální hodnoty...Kdyby bylo peklo takovéhle a šéfoval mu pan Heřmánek, tak bych tam snad i chtěl dělat posádku :) ()

PlutisMovie

Naprostá pecka, Pro mě nejlepší česká pohádka a za těch 29 let ji ještě nic nepřekonalo. Vynikající vtipy, kterým se zasmějí dospělí a pohádkový příběh, který si děti zamilují... Bylo nebylo, jedno peklo. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček