S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Kizermen

V pořadí první nejlepší pohádka, to je těžká pravda na tuto pohádku se těším celý rok až bude na Vánoce v televizi ,asi jako každý ()

DansteR

Jedna z nejlepších českých pohádek. "Spadlo ti to." "Asi vítr." Herci skvělý a zobrazení pekla s velmi vtipnou bandou čertů ještě lepší. Není co dodat, musí se vidět. ()

Hookins86

Lepší pohádka nebyla, ani natočena už nebude. Jako vždy, skvělý Heřmánek, Vetchý a taky Nárožný a spousty dalších. Bomba je taky hudba, ta posílá atmosféru úplně někam jinam. Vždycky se na ní těším o svátcích aj mimo ně... ()

enter.

Nejlepší česká pohádka!!! Karel Heřmánek jako Lucifer je opravdu perfektní a Ondřej Vetchý nejhodnější čert, co kdy byl. :) Nemůžu si tento film vynachválit. Dívám se na ni od mala a nikdy mě nepřestala bavit. ()

japekli

Jedna ze dvou mých nejoblíbenější pohádek. Štěstěna jednou tu a pak tam, no a pak ty postavy- Dorotka jako by kdejaký dnešní dívce z oka vypadla, úžasně přitroublej Janek a vůbec celý peklo, vedený dobráckým funkcionářem, král loutka v rukou politika, no a ta armáda hodně podobná tý naší lidový- to se musí líbit všem napříč věkovým spektrem. ()

LeePriest

Možná moje zcela nejoblíbenější pohádka. Nárožný na Oscara! A Vetchý je také super. Ale co to povídám, prakticky celá pohádka je super. ()

ir.hools

Moje nejoblíbenější a z mého pohledu i nejlepší česká pohádka...je to prostě nádherně udělané, mistrně odehrané a úžasně zábavné a působivé...100% ()

Veeria

Jako dítě jsem se této pohádky bála, ale čím víc jsem starší, tím více ji mám ráda! A řekla bych, že ji musím vidět každý rok o svátcích. :) Velice povedené je ztvárnění pekla a své plusové bodíky přiřazuji Ondřejovi Vetchýmu, Vladimíru Dlouhému a Monice Pelcové :) ()

Anthemis

Má oblíbená, možná i nejoblíbenější, pohádka, kterou jsem viděla snad stokrát. A jako malá hoka jsem se zamilovala do čerta s hodnotí vraníka (vlastně vlka) Ondry Vetchého :-) ()

gezper

Zase mi za chvíli přivedou Dorotu Máchalovou! Do toho jsem zvědav, zda budou vojáci opět zranění, zhmožděni a zesměšněni .. [100%] ()

Mathyen

nejlepší pohádka s nejlepším peklem jaký kdy ve filmu bylo, skvělé duo Vetchý/Dlouhý ... skvělá hudba a atmosféra, jeden z nejlepších českých filmů vůbec 10/10 !!! ()

Tristesse

Nejgeniálnější česká pohádka, která nemá slabé místo.Chytrý a vtipný scénář, vynikající herecké výkony, výborná hudba, úžasné hlášky. Nelze jinak než 5*. ()

Pavlosos

Srdcovka!!!!!!! Karel heřmánek jako Lucifer nezapomenutelný, Vladimír Dlouhý a Ondřej Vetchý jako dvojice Petr a čert suproví, i ostatní sedí a hrají skvěle, pokaždé se na ni o Vánocích těším a nikdy mě neomrzí. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček