S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Vakomlok

Pohádku jsem dokoukal právě teď po velmi dlouhé době a nezbývá než přiznat, že opravdu nemá chyb. Karel Heřmánek jako Lucifer je boží.. ()

Košoun

Klasika. Jedna hvězdička dolů za to, že tento film zdobí televizní program po čertech mockrát, jako kdyby jiné filmy ani neexistovaly. Není to problém jen tohoto filmu, ale všech "klasik", které naše milovaná TV Nova servíruje rok co rok, aby naše Vánoce byly každý rok úplně stejné. S filmem to nesouvisí, ten je skvělý, ale tento programový přístup televizí mi to znechucuje. ()

Mr.Hudson

Zřejmě nejlepší česká pohádka, má všechno co pravá pohádka mít má. Výborný příběh plný nadpřirozených bytostí, skvělé herce, výborný spád a hlavně režii společně s hudbou. Zápletka se od vyprávění může zdát fádní, ale v tomto filmu je parta čertů opravdu nepřekonatelná a když se k tomu přidá např. pan král a Dorotka tak není co řešit. Tato pohádka je opravdu skvělá. ()

Flagg

"Jé, já si zlomil šavli!" Nejkrásnější a zároveň nejvtipnější pohádka, bez které si nedovedu představit Vánoce, a to na pohádky o Vánocích koukám minimálně. ()

jane1106

Humorná, jen místy trochu těžkopádná satira špatných (chtělo by se napsat českých, ale modely jako vdova Máchalová, lidská lakota, marnivost, atd., atd. se najdou zkrátka všude) lidských vlastností, kde každý hříšník je po zásluze uchvácen peklem. Scénář není zrovna kdovíjak nápaditý, ale o "kultovnost" se zde starají zejména hlášky a herecké výkony "záporáků" (Kretschmerová, Nárožný, Preiss). Kladné postavy jsou paradoxně docela nudné, bez šťávy a nápadu a vůbec nejméně sympatická mi přišla Jana Dítětová v roli Petrovy babičky. Karel Heřmánek jako hlavní pekelník se také víceméně omezuje na kulení očí a práskání bičem a démonické noblese třeba takového pana Ráže v Hrátkách nedosahuje ani omylem. Jinak jsem se ale bavila a "Čerty" řadím mezi nejlepší "novodobější" pohádky (přiznám se, že ty současné absolutně ignoruji). ()

El-Barto

Na hony nejlepší pohádka jakou jsem kdy viděl a jediná na kterou se můžu podívat každý rok. Peklo je strašidelné, Lucifer a čerti nejsou trapní, tak jako teď. Dlouhý, Vetchý, Kemr a Nárožný jsou nezapomenutelní. Na české poměry i super hudba. Prostě fantastický film, 10/10! ()

pend

Jedna z nejlepších pohádek s výborným a typově přesným hereckým obsazením, krásnou výpravou, obstojnými triky a řadou nezapomenutelných hlášek. ()

Rathalos

Rozpravka,ktora si zasluzi obdiv,ceska nadherna klasika,ktora vas pobavi a vycari vam usmev na tvari,peklo ako sa patri s uzasnymi certami...:-) ()

vito_corle

S čerty nejsou žerty-klasická Česká pohádka na motivy B. Němcové. Úžasné herecké obsazení: Vladimír Dlouhý, Ondřej Vetchý, Josef Kemr, Karel Heřmánek.Karel Heřmánek je jako Lucifer nejčertovatější čert, ohnivý, divoký, přísný i spravedlivý. Když se na ostatní čerty vzteká vzbuzuje respekt. To Gott Heřmánkovi nesahá ani po kotníky. Nikdo se mu už nevyrovná. Preiss je lakomý správce věčně nalitý kaprál Nárožný-dvojka přímo pekelná! ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček