S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Vesecký

S pohádkovými komediemi mám někdy potíže, které u mě vedou k docela jinému hodnocení, než u jiných respondentů. Tahle pohádka je založená na řadě dobrých nápadů, jen se mi zdá trošku překombinovaná, jako kdyby byla trochu zbytečně natahována do délky celovečerního filmu. A tak jí vévodí především skvělé herecké výkony Petra Nárožného, Ondřeje Vetchéího, Jarky Kretschmerové i Viktora Preisse. ()

zdeny99

S čerty nejsou žerty je jedna z nejlepších československých pohádek. Hynku Bočanovi se v tomto filmu povedlo skloubit všechno, co k pohádce patří. Líbezné písně (především Petře, Petříčku), překrásné kostýmy a především podle mě nejlépe zpracované peklo co se týče vizuální stránky. To ještě pozvedli do nadpozemských, tedy pekelných výšin samotní čerti. Běžně je vídáme v pohádkách coby lehce mentálně postižené tvory, jenže tady je to jiné. Tady jsou to čerti se vším všudy, ačkoliv samotný Janek je fakt Janek. Ale nic mu nevyčítejme. Je to čert na počátku kariéry, ještě takový ten amatér, z něhož se brzy stane čert profesionál. Celému peklu velí Karel Heřmánek, který vzbuzuje dojem a také se tak chová jako opravdový Lucifer. Pro mě osobně je to nejlepší Lucifer ze všech pohádek. Jeho herecký přístup k roli byl profesionální, stejně tak jako ostatních neméně známých herců jako Kemr, Preiss, Nárožný, Dlouhý či začínající Vetchý. Právě duo Dlouhý Vetchý je podle mě nejlepší hereckou pohádkovou dvojkou. Ti dva se k sobě dokonale hodí a skvěle se doplňují. [71433. hodnocení, 1381. komentář, 89%, 41. nejlepší film, 102. nejoblíbenější film] ()

Kochanski

Pro mě jasná jednička! Ježiš, já jsem tak ráda, že se vám to líbí! Konečně spřízněné duše! Vladimír Dlouhý a Ondřej Vetchý jsou skvěle sehraná dvojka. A ta hudba! ()

Dement

Máchale vrať se! Co to je? Seber to!! Jedna z nej. českých pohádek. Dorotka Máchalová je prostě dokonalá. Pokud jste pohádku dlouho neviděli, doporučuji se podívat ještě jednou. Huhu, Dorotkoo. :D ()

crha

Pro mě nejhezčí pohádka na světě. Co se tady sešlo za skvadru, to svět neviděl. Heřmánek, Krečmerka, Preiss a Nárožný předvádějí něco neskutečnýho. Kdo neviděl, tak přišel o moc a měl by to honem napravit. 100% ()

Joll

Snad nejlepší česká pohádka, která se dá hodnotit i bez kapky nostalgie jak je tomu u jiných.Safra teď vážně nevím jestli se tím výrokem nerouhám ale :) ()

Amplifier

Výborná česká pohádka na motivy z knihy Boženy Němcové, která dokáže pobavit zaujmout a libit se. A Karel Heřmánek v roli lucifera je opravdu výborný podle mě nejlepši nekomediální čert kterého jsem kdy viděl. 80% ()

Hopkins

Moc užasná poháda na kterou vždy rád o vánocích koukám, 100% za herecké výkony, i ten příběh stál za to . Rozhodně oddychové nesmrtelné a právem to patří k nejlepším českým pohádkám ()

Heavyman

Absolutně nejlepší pohádka, která má v sobě naprosto všechno jak od krutosti tak po lásku.A hlavně tolik nápadů a vtipu, který jinde neuvidíte.Peklo vytvořené dokonalým způsobem, že bych věřil že tam doopravdy bylo.Nejlepší postavy samozřejmě pan správce s kaprálem a Lucifer s démonickým Karlem Heřmánkem. ()

solid

Toto je nejlepší česká pohádka na světě=D Herecké výkony, hudba, příběh, hudba, výprava a hudba. No ta hudba je tam víckrát, ale kdo ji nezná, neví co hrajou v pekle. ()

JakeG

Nejlepší čertovina. správce- Zítra máme přehlídku. kaprál: My máme přehlídku. správce: Přijďte se podívat. kaprál: Já příjdu :))) ()

Akana

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek (ne-li vůbec ta nej). Úžasný Kemr ("Jak víte, že jsem...totiž že nejsem..."), Nárožný ("Co že máme?" "Přehlídku." "Já příjdu."), Heřmánek ("Od myšlení jsme tady my." "No ty rozhodně ne, Drápale!") a další. Pro Viktora Preisse je to v mých očích vyloženě životní role ("Okamžitě slez dolů, daremný jinochu!", "Který z vás je nejbo...? Já to zjistím."). Nevysychající studnice vtipu. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček