Bubák Bubby

(festivalový názov)
  • Austrália Bad Boy Bubby (viac)

Bubbyho obézní matka vězní svého syna po třicet let ve svém domě. Během té doby ho zneužívá a není tedy divu, že jakmile se dostane na svobodu poté, co mu matka umírá, postrádá jisté společenské návyky. Aby toho nebylo málo, na scéně se záhy objeví i Bubbyho otec. Končí na ulici, kde si ho náhodně všimne zdravotní sestřička, která jakoby z oka vypadla jeho zesnulé matce. (sedlo03)

sarah_w.

Tento snímok je z môjho pohľadu zrejme najrozporuplnejším filmom, aký som kedy videla. Na jednej strane som mala chuť dať päť hviezdičiek za niektoré scény, ktoré mi brali dych a za geniálne nápady, na druhej strane som občas stretla nelogickosti, ktoré som takpovediac "nepobrala" a v príbehu mi vadili a na umeleckosti a vôbec zážitkovosti diela vôbec nepridali. No a na niektorých miestach som nechápala, ako to mohlo scenáristovi napadnúť :) Samozrejme však treba brať v úvahu aj to, že ja som trochu útlocitnejšia postava a pri ľuďoch, ktorí sa dokážu povzniesť nad niektoré úchylnosti vo filme si viem predstaviť aj to najvyššie hodnotenie :) U mňa jedna hviezdička dole za nelogické scény v kostole/továrni a vo väzení a druhá dole za ten neuveriteľne veľký rozdiel medzi začiatkom a koncom (pretože som očakávala niečo iné, keď som pozerala začiatok, a koniec ma trochu nespokojne zaskočil). ()

Mia_Wallace

Nejlépe ho popíše jedno slovo:UCHYLÁRNA.Začátek mě dost šokoval (hlavně to, co dělá Bubby s mámou po večerech) ale Bubbyho jsem si hned oblíbila a i film se mi celkově líbil.Je vtipný, ale místy i smutný.A hlavně Nicholas Hope je fakt výborný. ()

DavidAAAA

Úchylný a hrozně divný, v půlce jsem to vzdal. Dobrý námět, ke kterýmu psal scénář někdo sjetej perníkem. Jedna náhoda za druhou, všichni okolo se chovaj nepřirozeně. První půlhodina má grády, za to ta hvězdička. Ale pak už naprosto nestravitelná blbost. ()