Frank Pierce (Nicolas Cage) je na dně. Po pěti letech vyčerpávajících nočních služeb v sanitce záchranky se z něho stal alkoholik trpící těžkou depresí a halucinacemi - duchové desítek pacientů, které se mu nepodařilo zachránit, bloumají ulicemi Manhattanu s němou výčitkou nevyslovitelného utrpení. Záblesk naděje vnese do Frankova vyprahlého světa tajemná dívka Mary Burkeová (Patricia Arquette), jejíhož otce Frank vyrval z náručí smrti. Dříve než oba outsideři z okraje společnosti dojdou společného vykoupení, prožije Frank během tří dramatických nocí v ulicích New Yorku hotové peklo. (oficiálny text distribútora)

Plague.

Nicholas Cage hraje jen ve dvou typech filmů: komerční (rychlé, jednoduché, zábavné) a umělecké (pomalé, mapující charakter postav, jejich život apod., většinou však nudné). Tento film spadá do kategorie druhé... ()

Beda

Syrový a značně depresivní náhled na život jednoho zcela vyhořelého a životem otráveného záchranáře, pro nějž se práce stala peklem. Nicolas Cage životní trosky prostě umí a po Leaving Las Vegas to zde opět předvádí. ()

kubilov

Nicolas Cage, John Goodman, Ving Rhymes a Tom Sizemore jako řidiči noční sanitky v ulicích Manhattanu. Přesně jak to Martin umí mají všichni z neustálého umírání pacientů pěkný schízy, hlavně Cage, ten je úplně jak pro Chocholouška. Neustálé výjezdy pro nenapravitelné feťáky, sebevrahy a lidi se zástavou srdce doplňují trefnými cynickými hláškami na adresy pacientů. Ke konci už možná trochu monotónní a jednotvárné, ale i tak mírný nadprůměr. ()

cunicekb

Úplně původní myšlenka je dobrá, začátek filmu vypadá slibně. Celý film jsem myslela, že mě budou omejvat - buď je to rozdílností zdravotních systémů usa a čr - což na nás z oboru působí a nebo byl autor na cracku..... ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Právě psychedeličnost, barevnost a zvláštní pojetí kamery i režie jsou problémem, proč nemohu panu Scorsesemu nastřelit víc než dvě hvězdy. Je to až moc řvavé a tak příběh, který Frank žije, vůbec nevyjde najevo a Frank působí jako ještě větší looser a blázen, než ve skutečnosti je. - celé je to až moc rychlé a pro mě tak i zbytečné vyprávění. Naprosto zbytečné...ano, existují filmy, na které je krásné se podívat alespoň skrz zajímavou kameru a režii. Je mi to moc líto, ale Bringing Out the Dead tímto filmem není. ()

route60

Každý má právo na slabší chvilku a Martin Scorsese si jí vybral v Počítaní mrtvých, filmu nevěřím ani spuštěnou houkačku i když po herecké stránce nelze nikomu nic vytknout. ()

Dejf4

Snímek vyniká především svojí syrovou a špinavou atmosférou, která funguje dobře. Jinak toho moc nenabízí. Příběh je nijaký, herecky nevýrazné (herci nemají co hrát), nudné filozofické vsuvky a celé je to dějově nedotažené. Čistý průměr. 5/10 ()

Elessar.

Žeby sa Scorsese rozhodol vykrádať sám seba? A čo, je to psychotické a je tam Cage, čo skutočne hrá. Nie je to síce najväčšia pecka čo maestro z New Yorku robil, ale vyzerá to celkom vpohode. Videla som už dávnejšie a pämätám si z toho už len trochu. Ale niečo na tom bude. ()

TotalFilm

Znalec temných zákoutí velkoměsta i lidské duše Martin Scorsese ve svém posledním díle vykresluje temnou fascinující vizi města, jež místo bezpečného domova připomíná spíš očistec. Ve dne se v parcích, ulicích a obchodech procházejí normální lidé se svými všedními starostmi, všude panuje čilý ruch, město má podobu energického a překotného mládí. V noci ale nasazuje Hell`s Kitchen zcela jinou tvář. Po ulicích se promenují laciné prostitutky, jejich pasáci a zákazníci, bezdomovci s nezbytným alkoholem a samozřejmě dealeři drog. Násilí, zoufalství a všudypřítomný pocit únavy, takové jsou charakteristické znaky prostředí, v němž se Frank se svou sanitkou noc co noc snaží zachraňovat životy. Dělá svou práci už pět let a začíná mu to všechno trochu lézt na mozek. Tvůrci Počítání mrtvých záměrně netrvali na dramaticky gradovaném příběhu. Jedná se spíše o neuspořádaný příval vypjatých okamžiků střídaných sporadickými chvilkami uvolnění - přesně tak, jak tyto tři náročné noci vnímá vyčerpaný Frank. Ostatně i on sám by se určitě označil za duševně nevyrovnaného člověka. Pomineme-li deprese a chronickou únavu zaháněnou panáky a hektolitry kávy, stále je tu ještě ten vtíravý pocit, že k němu promlouvají mrtví a lidé v bezvědomí nebo že si občas všichni nasadili tvář mladičké Rose. Navíc už dlouho nikoho nezachránil. Pacienti mu v sanitce umírají a on může být maximálně svědkem jejich bolesti. Být nevysvěceným zpovědníkem ulice je ale možná jeho druhým, neméně závažným posláním. Zajímavou kapitolu samu pro sebe tvoří Frankovi parťáci, s nimiž sdílí nevelký prostor své pojízdné ambulance. Každou noc s ním jezdí někdo jiný, ale všichni se na rozdíl od něj naučili držet si tuhle práci od těla. Larry (John Goodman) je obyčejný tupý tlusťoch, jehož duševno se točí hlavně kolem jídla a lákavých představ služebního postupu. dobrosrdečný černoch Marcus (Ving Rhames) se opírá o svou víru, již se snaží podávat zároveň s léky. Třetí z nich, Walls (Tom Sizemore), má taky v nepořádku nervy, ovšem trochu jinak než Frank. Namáhavá práce ho nabíjí neutuchajícím vztekem a dělá z něj běsnícího maniaka, zchlazujícího si svou agresivitu na ubohých loserech z ulice. Franka to zpočátku odpuzuje, ale posléze se nechá strhnout Wallsovou energií k divoké destruktivní jízdě. Světlým bodem jeho dnů se stane útlá Mary (Patricia Arquette), ke které však cítí něco složitějšího než jen lásku. Mary představuje naději na spásu a očištění od všudypřítomné únavy, která ho každou noc obalí jako odpudivá špína. Ve středobodu Scorseseho temného opusu tentokrát nestojí jeho oblíbenec Robert De Niro, ale též vynikající Nicolas Cage (8mm, Tváří v tvář, Con Air). Ten opět dokázal, že zvládne mnohem víc než jen hrdiny superakčních filmů, a domnívám se, že vyčerpaný a horečnatý Frank je srovnatelný s jeho oscarovým výkonem v Leaving Las Vegas. Další nejvýraznější postavu vytvořil obsesivně výbušný Tom Sizemore, ale vlastně všichni zmínění herci podávají výkony lepší než jen dobré. Hektický dojem z popisu tří nocí Franka Pierce ještě podtrhuje neposedná kamera, která exceluje zvláště ve scénách zběsilých jízd nočním New Yorkem, a podobně nervní hudba. Zkrátka něco, co byste rozhodně neměli vynechat. () (menej) (viac)

FandaF

Velmi nedoceněný film. Že by to bylo tím, že se většinou divák nedokáže vžít a pochopit co asi cítí ti lidé, potkávající několikrát denně, každý den tu špínu ulice, pokoušející se zachraňovat životy a někdy pak i sami sebe? Ano, jednoznačně ano. U nás v ČR sice není kriminalita atd. na úrovni megaměst v USA, ale zkuste tady dělat práci záchranáře, nebo požárníka. Nebo se s někým takto zaměstnaným blíže poznejte a dejte pak s ním řeč, jaké to je mít několikrát za noc výjezd k různě "hustým" případům. Občas rozsekaný motorkář, jehož "díly" leží rozházené po silnici a okolí, zaklíněná sténající těla v autech, atd. Pokud se s takovouto realitou seznámíte, pochopíte, že tento film je možná víc o životě, než kterýkoliv jiný... Pane Scorsese a pane Cage, tleskám. ()

AgentMarvel125

Tak toto je film, ktory ma skutocne ocaril ... Milujem filmy z lekarskeho prostredia pretoze som sama mala moznost k tomu trosku pricuchnut ... V globale je to genialny projekt :-))) ()

Tomasson93

Další kvalitní kousek z dílny pana Scorseseho! V ponuré depresivní atmosféře září v jednom z životních výkonů vyndaný saniťák Cage. ()

Polter1

Kvalitu tohoto jedinečného snímku by reflektoval rating nie nižší, ako 80 %. Preto zisťujem, že film upúta práve užšiu skupinu divákov. Takže ho buď milujete, alebo vám je jednoducho ľahostajný. Sú tu skvelé dialógy, zápletka a temný pohľad na beznádejné pekelné ulice New Yorku a samozrejme skvelý a jedinečný Nicolas Cage. ()

Sakikura

Ponurý depresivní film o každodenní práci saniťáků ve městě plném feťáků, alkoholiků, gangsterů a jiných ztracených existencích. Hlavní postavu ztvárnil můj oblíbený herec Nicolas Cage, což trochu vylepšilo moje mínění, ale v případě nějakého neznámého herce bych asi tak shovívavá nebyla. Postava saniťáka byla po celou dobu filmu jaksi mimo dění, což mě dost udivovalo a zároveň mírně bavilo, protože si neumím představit, jak asi může někoho zachránit když je u toho napůl ožralý, napůl zfetovaný a k tomu pořádně psychicky labilní. Celkově mi to ale na zabití noční nespavosti docela stačilo. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore