Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

suicide

Kdo by si byl pomyslel, že v době vzdálené budoucnosti a letů vesmírem bude potřeba ještě lidská posádka. A že dostanou na starost takovou obrovskou železnou a prorezlou křaksnu. A kupodivu na lodi fungují velmi zvláštní vztahy. Nemůžu říct, že by pro mě děj byl nějak překvapující, nesnadno odhalitelný, ale líbil se mi a to stačí. ()

movieband

Vetřelec se pro mě postupem času stává kultovním a nepřekonatelným sci-fi hororem (I'm sorry John Carpenter's Thing). Zpracování vesmíru, lodi a samotného Vetřelce je výborné a Scott zase potvrzuje svou kvalitu. Rozhodně se mu nedá upřít to napětí, které vybudoval v průběhu filmu, které na konci vyvrcholí střetem mezi Ripleyovou a Alienem. Ridley Scott tímto filmem započal sci-fi éru různých dalších a podobných filmů. Na to, že Scott v té době začínal tak mu skládám hold za tento jeho nadčasový, znepokojující, filmový kousek. 90% ()

Rakosnicek77

Tak v rámci obnovené premiéry, jsem si tenhle kultovní sci-fi film, dopřál v těch nejlepších zvukových a obrazových podmínkách, jaké Premiere cinemas nabízí. Zvládnul jsem to i v předpremiéře a opravdu, kdo může ať si Vetřelce na plátně nenechá ujít, určitě to stojí za to! Film zůstane navždy nesmrtelný! ()

YURAyura

Klasika v prostredni casti ponekud zdlouhava presto hutna jako nefiltrovane pivo. Vlastne diky ni se amici vratili k SF a zacaly vznikat dobre flaky. ()

Damiel

Výtečná věc, na které by se měli tvůrci hororových věcí učit, učit a učit. Nejpůsobivější na Vetřelci je skutečnost, že ho skoro nevidíme, a proto se bojíme. Tohle pravidlo ovšem dneska nahrazují tuny slizu, hektolitry krve a další rádoby strašidelné propriety. ()

MATADOR

Vetřelec.Ano Vetřelec je kult, o tom není pochyb.Film,který ve své době byl určitě fenoménem a je to také dozajista vidět na pokračováních! Ridley Scott ve své "skoro první" režisérské roli ukázal, kam povedou jeho stopy. ()

Helo

Tenkrát to byl průlom, nyní je to kult. Ale co naplat a hlavně proč se divit? Mnozí režiséři by se z tohoto desítky let starého filmu mohli učit i dnes, jak vystavit proklatě drsnou, stísněnou a mrazivou atmosféru. Jak nahnat divákovi strach (ano, poprvé to pro mě bylo skutečně strašidelné, mrazivé, lekací, příšerné), to tenkrát Ridley skutečně věděl. A ještě jedna maličkost, aneb kterak poznat dobrý film: je-li hluboká noc a vy si pouštíte film s tím, že na jeho začátku jste skutečně ospalí a máte pocit, že zanedlouho odpadnete, ale během sledování filmu se ospalost ztratí a vám se najednou spát nechce... pak jste zřejmě viděli dobrý film. A věřte mi, tuhle magickou schopnost sposuta filmů postrádá. :) ()

Aiax

Spojení jedinečného vizuálního nadání dvou jedinečných umělců, tedy Gigera a Scotta, nemohlo dopadnout jinak než jedinečně. Když se do rovnice přidají ještě vynikající herci a kamera, vyjde nám docela jednoduchý výsledek - nejlepší horor všech dob. ()

FilmFan24

Do této filmové potvory jsem se hned po prvním shlédnutí v kině zamiloval. Přestože ji skoro nebylo pořádně vidět, strašně jsem se bál...Geniální kreatura od H.C. Gigera! A po "Soupeřích" se se svým dalším dílem "Vetřelec" stal Ridley Scott jedním z mých nejoblíbenějších režisérů na jehož každý další film se moc a moc těším. ()

Falconica

Jeden z nejfešákovitějších mimozemšťanů v akci...ne, myslim to vážně, opravdu se mi vždycky líbil. Ale mě si nevšímejte, jsem trochu úchylná. ()

salalala

Absolutní klasika, které snad není co vytknout. Scott velmi umně buduje atmosféru a napětí graduje úplně na maximum. Celkově perfektně pracuje s emocemi. Scénář je takřka geniální, hlavně se mi líbí, jak je záměrně upozaděna Rippleyová, která se na konci stává hlavní hrdinkou. Herecké výkony velmi dobré, režijně precizní, povedené triky a děsivá postava Vetřelce...K tomuhle prostě nemá cenu moc psát, musí se to vidět a navíc už tu všichni snad všechno napsali. Klasika, která nestárne. 100% ()

JohnMiller

Ridley Scott a H.R.Giger stvorili niečo tajomné temné a strašidelné rúškom tajomstva tisícky rokov zahalené dielo pri ktorom mi naskakuje husia koža. Najlepšia časť vlastne ostatné boli zbytočné a to nehovorím o filmu Prometheus čo bolo dosť veľké sklamanie. Atmosféra je v tomto filmu nenormálna a na samotnom monštre ani nezáleží čím menej to vidím tým viac sa bojím. Filozofia H.P. Lovecrafta . ()

Hamaradža

Zhliadnuté X-tý krát, Špička žánru v ktorej je perfektná filmárčina s myšlienkou, gradovaným strachom z neznáma a jednou kultovou slizkou potvorou vykryštalizovaná v perlu kinematografie. Na Alienovi som vyrastal a rokmi nestratil svoje kúzlo ani trochu. ()

runner85

Nedá sa povedať, že by som sa u toho nudil no dačo mi na tom nesedelo. Atmosféra horou samozrejme fajn, ale to ten malý tvor čo vyliezol z brucha jednému z posádky tak rýchlo narástol v obludu? Navyše takýto štýl rozmnožovania mi tiež nepríde sympatický :D :D ()

kajas

Malá skupinka astronautů svádí na ploše jedné kosmické lodi boj na život a na smrt s neznámým nepřítelem, to vše za doprovodu správně zvolené Goldsmithovy hudby. Jak málo stačí k vybudování tak působivé atmosféry. Snímek jsem viděla poprvé až 37 let od jeho vzniku (Hanba!) a některé scény mě opravdu vyděsily. Právem kult. ()

CarnTheNunya

Tento první film o titulním škaredém mimozemském zabijákovi se mi vůbec nelíbil. Jednak to měl být údajně velice atmosférický horor a stejně mě to nijak nebavilo a neděsilo, ale když už byly nějaké části co mě bavily, tak to většinou byly ty části, kde někdo umřel a asi to bylo kvůli tomu, že jsem si neoblíbil ani jednu postavu a skoro jsem až titulnímu emzáckému vrahovi fandil. Tempo filmu se dá asi popsat tak, že bych si hned při zapnutí mohl zajít na hajzl a po návratu bych zjistil, že jsem zas tak o moc nepřišel. Počkáte si pět minut než se vám při úvodních titulcích seskládá název filmu a pak čekáte padesát minut než se titulní Vetřelec konečně ukáže. Já jsem schopný na posezení dát třeba osm 25ti minutových epizod nějakého seriálu, ale abych musel čekat hodinu na to, aby se konečně něco stalo, tak jako sorry, ale to není zrovna můj půllitr piva. Musím alespoň pochválit, že ve své době film vypadal pěkně a snad i ještě vypadá. Možná se mi jednou bude líbit až se na něj zase podívám, ale zatím bych ho asi neocenil jako jeden z nejlepších filmů. Asi mi prostě jen žádný horor nepřipadá moc strašidelný, ale co já vím - třeba se jednou najde nějaký, co mě opravdu pořádně poděsí a postraší. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)