Blade Runner

• Česko Blade Runner (viac)

Začiatkom 21. storočia dosiahla spoločnosť Tyrell vo výskume robotov fázu Nexus. Jej výrobky boli takmer identické s ľuďmi, nelíšili sa ani inteligenciou. Ľudia používali replikanty pri nebezpečných výpravách alebo ako otrokov pri kolonizácii iných planét. Po krvavej vzbure replikant v jednej z mimozemských kolónií bol robotom pod trestom smrti zakázaný pobyt na Zemi. Na plnenie tohto nariadenia dozerali špeciálne jednotky Blade Runner, poverené vyhľadávaním a likvidáciou replikantov, ktorí zákaz porušia. (TV Dajto)

AdamesWWE

[5/10] Na rok ´82 kamera, vizuál a sci-fi efekty fakt výborné. Hudobne takisto krásne.. Scenáristicky slabé. Ešte úvod sa dal, ale potom to ide celé dolu vodou, nudný stred, aspoň finále bolo trochu lepšie. Ale aj tak je tu dosť slabých a hluchých miest, ktoré už aj tak slabšiemu deju nijak nepomáhajú, skôr škodia. Raz sa to dalo pozrieť, môj oblúbenec Ford sa mi aj tu páčil, aj ked´ k príbehu mi moc jeho úloha nesadla ale nevadí. S prižmúrenými očami tri hviezdy. ()

Perry-

Strašná nuda. Atmosféru to má, ale k čemu jsou kulisy, když se v nich nic pořádného neděje. Pro mě nepochopený "kult" a zasloužený propadák v době vzniku. 40% ()

SpaceOdyseus

Spicka mezi sci-fi filmy, ktera rozhodne neni pro kazdeho. Pomale tempo vypraveni a hypnoticka atmosfera na divaka kladou trosku vetsi naroky nez je zvykem po dejove a emocionalni strance. Ridley Scott podava pribeh po kouskach a docela setri dialogy a dejovymi zakruty, coz je ale paradoxne pro tuto vizi budoucnosti to nejlepsi co mohl udelat, depresivni atmosfera z dila diky tomu jen sala a hlavni pribeh dostava odtazitou a nadpozemskou auru. Uzasna kamera a uzasne nadesignovany svet ale delaji z filmu petihvezdickovou zalezitost i kdyz vypnete zvuk a kochate se jen krasnymi retrofuturistickymi vyjevy. ()

Merkin

Extrémně vydařené figury, zejména jejich negativní jádro alias artificiální blondýn, okořenilo již tak efektní i efektivní show. Jakkoliv se dnešní snímky snaží vybudovat pekelně vymazlenou atmosféru, platí pro ně stejné pravidlo jako pro mladou generaci - od rodičů se lze mnohé naučit. ()

Corpsegrinder

Déšť, neony, Harrison Ford čte noviny zatimco nad mrakodrapy krouží náborová loď. Takhle začíná nejlepší sci-fi film kterej i dnes definuje 80. léta. Noirová výprava s sebou nese pomalejší vývoj děje, i tak je ale každej záběr naprosto luxusní. To vše doprovází klasická synťáková hudba od Vangelis. Závěrečnej monolog Rutgera Hauera je prostě oscarovej. ()

Milan25

Proč je to proboha tak kultovní? Nevím jestli to mělo být akční, sci-fi nebo snad napínavé, ale nebylo tam ani jedno. Dvě hodiny nudy postavené akorát kolem jednoduchého příběhu, a hlavní hrdina je naprosto neschopný pitomec. Popravdě mě to bavilo tolik, že jsem to v polovině stopl a šel radši umýt nádobí. Taky nechápu, proč měli všichni v 80. letech představu tak odporné budoucnosti. Nikdy víc. ()

EKLEKTIK

"Jsme hloupí a umřeme." ATARI, BUDWEISER, BULOVA, COCA COLA, RCA, TDK, jako poslové z naší minulosti, ze které jen ti silní dospěli do naší současnosti a tak jen ti nejsilnější vydrží až do naší budoucnosti. ()

Mafiapau odpad!

Bylo mi řečeno, že tohle je nejlepší cyber-punk všech dob a sakra pořádná scifárna. Bohužel, asi jsem u filmu 4x usnul, a dělo se tam úplný hovno. Jediná scéna kde jsem si řekl že to začíná být dobrý, byla scéna kdy H. Ford zkoušel ten oční test na tu černovlásku (nevím jak se jmenovala). Tak tehdy ta konverzace s panem popelníkovým brejlounem, byla dobrá, ale pak další hodinu nic, a pak tu druhou zase nic.. VÁŽNĚ?! Takový film o hovně má tolik hodnocení?, ne, to pochopit nedokážu. Hudba dobrá, výkony taky, ale ten příběh, a že mě šlo hlavně o ten příběh.. škoda, mohl to být fakt dobrý film, ale všechno je tak pomalí že je to snad ještě pomalejší jak 2001: Space Odyssey a že u ní to nevadí, jelikož má skvělý příběh a nenudný technický scénář. Každopádně se teď jdu koukat na Kokaku Kidotai (1995) a spravit si chuť. ()

Miller

Po druhém zhlédnutí naprosto otáčím názor. Naprosto skvostná podívaná, se skvělým Rutgerem Hauerem především, s úžasnou atmosférou alá 70s kriminálka, ale v budoucnosti. Harrison Ford jako obvykle úžasný, ale žádný výkon špatný nebyl. Citace ke konci filmu se slzami v dešti patří k tomu nejhezčímu, co jsem kdy slyšel (toto jsem si ale myslel vždycky a proto jsem poprvé dal jednu hvězdu a ne odpad)....jsem rád, že jsem filmu dal druhou šanci. ()

aquiver

Nadčasové sci-fi s mimořádně osobitou atmosférou, pomalým tempem a přesnou režií - nezbytně nutná je kvalitní projekce. Filosoficky laděný scénář sice není tak vybroušený pro emoce či napětí, na jednu z klasik žánru a filmovou audiovizuální lahůdku to však bohatě stačí. 80 % ()

bloodline

Ťažkotonážny futuristický noir. Po vizuálnej stránke ponúka premakaný absolutizmus, ale obsahovo je vykradnutý ako bestofkový album Petra Stašáka. Scott si natočil vlastný umelecký epos, ukázal svetu, že to vie, ale podobné experimenty nezodpovedajú jeho vrodenému talentu. Formálne radím Blade Runnera do posvätných lúk a hájov, no jeho neuveriteľne sterilná duša ma trikrát uspala. Chýbal šťavnatejší priebeh deja, aspoň v pár úsekoch, trošku, málilinko. Nepochopiteľne premárnená príležitosť. Niekedy ide umenie aj proti zákonom fyziky, o logike nehovoriac. ()

Bafo

Scott, Ford a kyberpunk... Tendle film salajici atmosferou budoucnosti budu mit navzdy takhle spojenej. Ikdyz dneska jedni zachranuji jeruzalem a druzi pana prezidanta tak tydle jmena proste nezesednou... Blade Runner je kult... Jeden z tech vetsich kultu... ()

Daae

Možná jsem od tohoto snímku čekala něco víc. Je však pozoruhodné, jak si v 80. letech představovali budoucnost. Sáhodlouhé skladební doprovody Vangelise mi občas vadily, ale možná si je člověk neužije na počítačové screen tolik, jako na stříbrném plátně. Každopádně zajímavý film, myšlenkou i zpracováním. U scén v domu jsem se i bála :-) ()

Ještěřák

Film, který nejsem schopen ani na druhý pokus dokoukat, smrdí - tady se nedá svítit. Že Ford není mezi první ligou zrovna štika v rybníce, to už subjektivně vím, zato Scott mě hodně zklamal. Nejlíp to napsal tuhle POMO. [/asslicking] ()

Mauric

Pro atmosféru potemnělého letního večera se tohle sci-fi náramně hodí.Nenaplnilo to zcela má očekávání,ale když člověk něco očekává,tak to většinou nedostane.Hauí mě ke konci mile překvapil,člověk jako já by očekával trochu jiné kafíčko.Předlohu neznám,a tak dávám 75%. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Druhý Gladiátor našel záporáka

Druhý Gladiátor našel záporáka

17.03.2023

Ano, opravdu se vám to nezdá. Legendární režisér Ridley Scott (Vetřelec, Marťan) brzy začne natáčet pokračování ke svému obřímu hitu Gladiátor z roku 2000. V něm se tentokrát neobjeví Russell Crowe … (viac)

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

02.12.2022

Zemřel legendární hudební skladatel Vangelis

Zemřel legendární hudební skladatel Vangelis

19.05.2022

Svět filmu a hudby opustila další fenomenální osobnost, jejíž výraznou a zvukově podmanivou tvorbu zná snad každý filmový divák. Ve věku devětasedmdesáti let totiž zemřel legendární řecký hudební… (viac)