Novinár Brian Kessler, ktorý sa zaoberá problematikou sériových vrahov, a jeho priateľka, fotografka Carrie, cestujú naprieč krajinou, aby nazbierali informácie pre svoju novú knihu. Spoločnosť im robia ich noví známi Early a jeho priateľka Adele. Čoskoro sa ukáže, že za informáciami o vrahoch a ich zločinoch nebudú musieť cestovať tak ďaleko, ako si pôvodne mysleli... (RTVS)

cpt.Lynch

Docela fajn road movie-thriller. Zajímavá zápletka, místy trochu přehnaná. Psychologie postav (hlavně teda vraha) by mohla byt více propracovaná. Perfektní herecké výkony ústředí čtveřice. Závěr předvídatelný a klišovitý (Po kolikáté byla na závěr filmů scéna: Praštím vraha, který ohrožuje mě, nebo mou rodinu, ale za žádných okolností nezajistím, jeho úplné zpacifikování - vrah se mimo záběr probere a provádí svůj poslední útok, nebo jejich sérii? Bylo to asi miliónkrát. Těším se, až se to jednou kladným hrdinům vymstí a ledabyle zneškodněný vrah je nakonec usmrtí :) ). Celkově tak 3,5*. ()

Smileface

Brad Pitt jako psychopatický vrah v dosti drsném "road movie".Netradiční roli zvádl v pohodě,stejně jako režisér Dominic Sena tempo filmu. ()

sedm.1

Rozhodoval jsem se mezi 2-3*,ale nakonec jsem se rozhodl pro nižší hodnocení.Většinu tohoto thrilleru jsem se totiž poměrně dost nudil a celý děj měl až příliš hluchých míst.A pár scén mě dokonce i vytočilo,to když začal David Duchovny do filmu zasahovat jako vypravěč,v tu chvíli jsem si okamžitě vybavil jeho účinkování s podobnými prupovídkami z Deníku červených střevíčků.Otřes a naprosté zazdění jakékoliv atmosféry či napětí.On celý děj je pak celkově hodně otřepaný,průhledný,nepřekvapivý a to včetně závěru,který ale nabídne alespoň nějaký spád a napětí.Nicméně za 100% pozornost stojí opět skvělý Brad Pitt,který od začátku své kariéry dokazoval,že není jen hezounem,ale jen a pouze výborným hercem,kterému role vyšinutých magorů padnou jak ulité.On z tohoto pro mě jinak nevýrazného thrilleru dělá koukatelnou záležitost.P.S.u Juliette Lewis začínám pochybovat,jestli to měla vůbec někdy v hlavě v pořádku.Pro mě je Jeremy Daviesem v dámském podání :). ()

lskala

David Duchovny v přímé konfrontaci s hereckou extratřídou v podobě Brada Pitta a Juliette Lewis těžce nestíhal! Jeho výkon mě dost vadil, ale ti dva to ještě zachránili. 60% - 3*** ()

Arius

Brad Pitt svojim famóznym výkonom držal kormidlo podstatnú časť filmu, naopak rušivým elementom bol Duchovny, . znehodnotil nie práve najlepším výkonom slušne napísanú postavu Briana Kesslera. Dá sa povedať že išlo o 117min. rozbor "osobnosti" vsadený do "príjemného" tripu. Na štyri hviezdy určite. ()

The Viper

Strhující podívaná v čele s úžasným Bradem Pittem, vážným Davide Duchovnym a mrdavou Michelle Forbes. S báječně stupňující atmosférou a vynikajícím rozuzlením, která následuje parádní akcí. Klobouk dolů. Strhávám jednu* za ten konec... ()

Lukoboss

Naprosto vynikající a excelentní výkon Brada Pitta, který ztvárnil vyšinutého vraha bez citu a výčitků svědomí. Chvílemi až mrazí, jakým způsobem si to Brad dává. Klobouk dolů. David Duchovny prostě hraje tak nějak normálně a průměrně, stejně jako Michelle Forbes. Ničím neurazí, ani nepřekvapí. Juliette Lewis sice vyniká, hraje naivní a řekněme hloupou dívku Adele, každopádně mně po chvíli začla lézt svým chováním na nervy. Celou dobu je divák v napětí, co se bude dít, kdy ten "hodný" pár zjistí, že si v autě veze vraha. Pochopitelně na to časem přijdou a pak přichází druhá fáze filmu, kde Pitt rozehraje svoje šílenství k dokonalosti. Bohužel, o co dokonalejší je jeho role, o to je horší závěr (jak už to tak tradičně bývá), u kterého jsem se pořádně naštval, pousmál a zakroutil hlavou, protože to celý snímek poněkud shodí. ()

pfa

Takový trošku opomíjený, ovšem vcelku dobrý film. Psychothriller s hereckými výkony obou dvou párů, které rozhodně nejsou k záhozu. [8/1O] (Kalifornia, USA, psychothriller) ()

ZkuKol

Sena je prostě dvorní klipař Janet Jackson, milovník odrazů světla (od skla, zrcadel, potrhaného plastu, prostříleného auta apod.) a režisér jednoho dobrého filmu - Kalifornie. Velmi zajímavý námět v klipovém provedení s poněkud slabšími dialogy táhne Brad, se kterým bych nedokázal ani obývat stejný vesmír, jak snadno se mu vraždí a Michelle Forbes, které to nejenom sluší, ale i hraje a škoda, že se jí nikdy nepovedlo definitivně opustit TV. Duchovny měl vždycky hlavně nevinný ksichtík a Juliette se zde zmítá v postavách, jaké prostě v 90. letech dostávala a už to nebylo nic nového. 90. léta z toho smrdí široko-daleko, soundtrack a Senova klipařina nenudí, ale ten člověk tak nějak neumí přijít s něčím, co by v divákovi vydrželo déle než 10 minut (snad vaří lépe :-). On píše, ona fotí, vyrazí spolu do Kalifornie za světlou budoucností. V rámci úspor naberou další pár a společně objíždějí místa masových vražd, občas se vyplácí nedráždit hada (osud) bosou nohou... 70% ()

netahlo

Vsechny hvezdy za Brada Pitta, ktery si sveho psychopata strihnul s gracii! Zbytek party byl pouze v roli komparzistu. Duchovny s buzerantskyma nausnickama a ta jeho pseudo umelkyne zoufali. V obsahu se pise, ze Juliette Lewis podala "neuveritelne presvedcivy vykon". No nevim, me teda srala. ()

Maynard.

Brad Pitt v roli sériovýho vraha? Jak mi mohl tenhle film mohl takle dlouho unikat? Je jasně vidět, kdo z dvojice Pitt - Duchovny je lepší herec. Brad je prostě frajer a dycky jím byl. Ještě mu tady navíc bravůrně pomáhá nevinná, stupidní Juliette Lewis, která je fakt buď taková jako ve filmu, klasická blbka a nebo to fakt zahrála od srdíčka. Jako, kočka to není, ale tady má fakt takovej správnej naivní šmrnc. Dějově taky hodně vydařený no a konec taky skvěle vygradovanej. Takže na to, že sem si to skouknul v sobotu v noci, neusnul sem ani na minutku a budu si z toho docela dost pamatovat (tahle věta nemá žádnej konec :o) ). Jo, Bradde, jednou ti toho oskara musej dát, aspoň za celoživotní dílo :o). Leo se taky dočkal... ()

chef

Film nemá moc čím prekvapiť, ale ani sa tak netvári. Moc nečakáte a iba sa nehávate unášať príbehom bez nejakého ťažkého premýšlania, pretože tušíte čo bude následovať. Tak či onak, kvalitná psycho štúdia každého z charekterov, to sa musí uznať. 75% ()

jondoe

Kedysi davno som tento film videl a aby som pravdu povedal vtedy sa mi pacil viac. Zaujimavy namet a solidny scenar zraza nie slaba nenapadna rezia bez atmosfery, ktoru si tento thriller ziadal. Velky vkladom filmu je Brad Pitt, ktory si tu z chuti zahral neprijemneho vrahuna. Vyborne mu sekundovala aj Juliette Lewis, ktora v podobnych ulohach nikdy nesklamala. Len tyto dvaja herci dokazu drzat film nad vodou, pretoze hviedza serialu Akty X, David Duchovny v tomto filme vysoko prehrava. ()

Tjaden

Pokud chcete vidět Brada Pitta v pro něj naprosto netypické roli vraždícího jižanského burana, máte šanci právě v tomto filmu. Ostatní herci hrají také dobře, ale právě díky Pittovi není Kalifornie jen průměrný krimi thriller. ()