Reklama

Reklama

Natočeno podle neuvěřitelně skutečného příběhu, film osvětluje i ta nejtemnější místa. Po záchraně mladého chlapce před nelítostnými obchodníky s dětmi se federální agent dozví, že chlapcova sestra je stále v zajetí, a rozhodne se vydat na nebezpečnou misi, aby ji zachránil. Když se mu krátí čas, dává v práci výpověď a vydává se hluboko do kolumbijské džungle, nasazuje svůj život, aby ji osvobodil od osudu horšího než smrt. (bianci)

(viac)

Videá (3)

Trailer 2

Recenzie (101)

dr.horrible 

všetky recenzie používateľa

Tak predovšetkým nechápem tú kontroverziu. Úmyselne som si o filme nič nezisťoval, poznám akurát jeho povesť, ale čakal som minimálne quanonovú konšpiráciu o prepojení Epsteina na Demokratickú stranu. Lenže v tom filme nič také nie je. Celá kontroverzia tkvie v jeho propagácii (nutno podotknúť, že veľmi debilnej). A keď dáme preč idológie, čo nám zostane? Technické zúfalstvo. Kamera, v snahe o čo najväčšiu intimitu, sníma takmer samé detaily, čím paradoxne len upozorňuje na lacnú výpravu. Prvoplánovosť, keď aj neberem v úvahu ústrednú myšlienku (Caviezelov policajt v zameraní sa na konkrétnu obeť mohol mať dôvod, akurát ho film neukáže), je tam za prvých 45 minút 7 dojímacích a slzopudných scén, z ktorých myslím dve zahŕňajú Boha. A hlavne je to strašne naivné. V úvode chce hlavný hrdina zobrať z väzby pedofila, čo mu jeho nadriadený povolí po prvej prosbe, pri druhej mu dovolí ísť do Cartageny, pretože sa rozplače. Prvý, koho tam stretne mu okamžite zoženie kontakt na človeka, ktorého hľadá (Kolumbia je tak malá); neskôr sa vydávajú za milionárov či zdravotníkov (tiež úplne nelogicky). Pri oslavovaní s priekupníkmi detí na opustenom ostrove tancujú v kruhu jak v reklame na Študentskú pečať.  Dobrí vyzerajú ako dobrí, zlí vyzerajú ako zlí. Celé je to infantilné. Za zmienku stojí fungujúca hudba, či už pôvodná alebo pesničky (s výnimkou Sound of Freedom scén). Finále ako tak.  Caviezel dostane zlatú malinu. Objektívne 35%. ()

Devadesát Dva 

všetky recenzie používateľa

Není nad to, když hlavní roli filmu, co je trnem v oku Hollywoodu a potažmo i woke movement, obsadíte samotným Ježíšem, v roli federálního agenta, zachránce (sv. Timoteus). James Caviezel s Melem Gibsonem chtějí natočit i dokument. Film pracuje v dostačujících náznacích a proto má i přes tématiku nízký rating, což byl od tvůrců slick move. Je zajímavé číst o sabotážích, kterými se snaží elity film zdiskreditovat. Welcome to planet Earth. ()

Reklama

sochoking 

všetky recenzie používateľa

Brutálny rozruch na sociálnych sieťach okolo tohto filmu mocno zalomcoval mojou zvedavosťou, lebo to, čo sa o ňom písalo, mi takmer nedalo spať! Kecy, že Hollywood sa snaží film stiahnuť z kín a podobne, sa mi drsno pohrávali s mojou predstavivosťou a teda som chcel film vidieť stoj čo stoj. Mno,  nejedná sa síce o žiadny hardcore odhalujúci pedofilných reptiliánov z Hollywoodu pijúcich krv nemluvniat, ale o obyčajný thriller s dramatickým presahom. Pozeralo sa mi naň dobre a chvíľami som ani nedýchal, takže dávam štyri hviezdičky nakoniec i napriek tomu, že som očakával úplne niečo iné. ()

Fr 

všetky recenzie používateľa

TADY JE PÁNOVÉ MŮJ JARNÍ VZORNÍK…“  To se takhle sešlo několik podnikavejch hlav - a nebyla to náhoda, že zrovna v Latinský Americe… Ale tady nejde ani tak o ně. Hlavní je postava Tima Ballarda, kterej po nich jde! Hele… herci nic moc. (Teda až na ty děti. Kurva, fakt to jen hráli, jo?) Ale z nenápadnýho filmu se se vyklubal sympatickej a alarmující příběh o statečnosti - co na tom, že to přesně takhle nebylo! Film byl natočenej s nějakým cílem a ten byl splněnej, takže jestli znáte nějakýho pedáče… Trochu mě mrzí, že konec je tak jako by nic. To si fakt jako myslíte, že ty děti… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Přestože film nezmiňuje žádné konspirační teorie hnutí QAnon, někteří kritici obvinili tvůrce, že ho skrytě propagují. Toto hnutí prosazuje myšlenku, že elity, které vládnou světu, uctívají Ďábla a zneužívají děti. Více se můžete dozvědět v dokumentech „Q: V oku bouře“ nebo „QAnon: The Search for Q“. 2.) V USA u filmu funguje služba „Pay It Forward“. Jde o to, že každý může předplatit vstupenku jinýmu, třeba cizímu člověku. Cílem studia jsou 2 miliony takto předplacených vstupenek, protože právě tolik dětí je každý rok předmětem obchodování. 3.) Thx za titule „djbeton1“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

tron 

všetky recenzie používateľa

Pri neuveriteľnej krasojazde, akú tento nenápadný film zaznamenal (rozpočet cca 15 miliónov vs. celosvetová tržba niekoľko stoviek miliónov dolárov), som situáciu pozorne sledoval, nasávajúc búrlivé reakcie o tom, aký je film, ja vlastne ani neviem, ako by som to nazval... náboženský? Navyše sa to celé dávalo do úzkeho súvisu s osobou Jima Caviezela, ktorého som naposledy videl v r. 2013 v Úteku z väzenia s Arnoldom Schwarzeneggerom a Sly Stalloneom, takže vôbec netuším, čo sa o Caviezelovi v posledných rokoch hovorilo, akú mal povesť atď. Každopádne, trochu zvrhlo som sa začal tešiť na fakt sračkový film. No a keď som si to pozrel... ostal som zarazený. V kostole som za celý svoj život možno 10x (napr. pri príležitosti pohrebov), ale fakt netuším, čo komu na tomto filme vadí. Vôbec to nie je žiadna náboženská agitka. Kde? Aká? Prečo? Caviezel hrá manžela a otca početnej rodiny, takže si pedofíliu vezme osobne, ale toto by som za náboženskú agitku ozaj neoznačil ani vo sne. Je to normálny triler o chlapovi, ktorý sa rozhodne ísť po krku obchodníkom s deťmi. Tlieskam, že niekto nabral odvahu natočiť film o pedofílii. Inak ale máme dočinenia s úplne bežným, štandardným, chcelo by sa povedať rutinným trilerom, ktorému by som objektívne vytkol asi „len“ prehnanú dĺžku (dve hodiny desať? Prečo preboha?), mierne divného Caviezela a priemerný, vcelku predvídateľný scenár. A možno ma JEMNE rušilo zopár sekúnd, v ktorých tvorcovia šli azda až do priveľkého odľahčovania na to, o akej téme rozprávajú (bozkávanie ruky). O takej téme bolo treba natočiť drsný, mrazivý, silný, dojemný, pôsobivý a strhujúci triler/drámu. Nie takýto priemer. No musím uznať, že scény z ostrova alebo finále v džungli sú adekvátnym spôsobom napínavé a celkovo sa mi herci pozdávali (Bill Camp z Dámskeho gambitu alebo Kingovho Outsidera si dlhodobo koleduje o oscarovú rolu). Šokovalo ma, že na Moviezone.cz je o filme písané ako o „agitačnom thrilleri o únosoch detí“. Tomu nerozumiem buď ja, alebo autor nerozumie slovu „agitačný“. A spomína, že film sa berie smrteľne vážne. Síce mám zmysel pre čierny humor, ale komédiu o pedofílii by som vážne vidieť nechcel, to už by bolo na psychiatra. Autor dokonca naznačuje, že to vlastne je skôr „popkultúrny fenomén“ (o sexuálnom zneužívaní detí????), než „skutočný film“ („skutočný film“, to si dám nad posteľ). ()

Galéria (23)

Zaujímavosti (10)

  • Tvůrci filmu prostřednictvím oficiálního Twitterového účtu filmu pozvali lidi na film do kina s cílem prodat 2 miliony vstupenek symbolicky za 2 miliony dětských obětí obchodu s lidmi, ke kterému dochází dle statistik ročně. Na tweet reagoval Elon Musk s doporučením odvysílat film zdarma na Twitteru, jehož je vlastníkem, s dovětkem, že si nebude nárokovat žádný zisk. Distributor druhý den odpověděl: „Bezvadný nápad. Proberme to!“ Musk už v minulosti proklamoval, že si Twitter koupil s hlavním cílem odstranit dětskou pornografii z platformy. (Cooller)
  • Timova (James Caviezel) první práce pro tajné služby byla v CIA, kde pracoval až do událostí 11. září 2001. Díky tomu, že vystudoval v oblasti terorismu a zbraní hromadného ničení přešel k tehdy nově zřízené Homeland Security. Zde se terorismu věnoval pouze prvního půl roku a následně byl požádán, aby pomohl vybudovat speciální jednotku věnující se zločinům praktikovaných na dětech. Tim neví, proč o to byl požádán, ale bylo mu řečeno velícím důstojníkem, že je mladý a má na své straně víru, a to by mu mohlo pomoct nezničit si „duši“ při vyšetřovaní takového zvěrstva. Tim zde pracoval jako speciální agent v oddělení vyšetřovaní 12 let, z toho 10 let strávil na hranicích, kde chytal převážně pašeráky dětí. V roce 2006 se však v USA změnil zákon, který dovolil speciálním jednotkám přesunout svoje operace i za hranice USA, hlavně směrem na jih. V roce 2012 byl však povolán za prací zpět do USA a zde proběhla scénka z traileru/filmu, kde se Tim ptá své ženy, co má dělat, protože nemůže pokračovat ve své práci, pokud zůstane. Avšak když zůstane, tak má také možnost zachránit nevinné děti. Timova rodina s tehdy 6 dětmi tak čelila velkému morálnímu dilematu. Tajně doufal, že ho jeho žena od nápadu odradí, aby se mohl vrátit domů za rodinou, ale jeho žena reagovala bez váhání naprosto opačně, a proto se rozhodl zůstat a děti zachránit. (Cooller)
  • Film vychází ze skutečného příběhu Tima Ballarda (Jim Caviezel), který v roce 2013 založil neziskovou organizaci Operation Undeground Railroad bojující proti obchodu s lidmi. Na rozdíl od filmu se ve skutečnosti sám nikdy nevydal do džungle, primárním cílem nebylo zachránit holčičku, ani kvůli tomu nezabil člověka. Mezi 123 zachráněnými osobami ve více samostatných operacích bylo 69 dospělých, nešlo tedy pouze o děti. (raininface)

Reklama

Reklama