Povinný lyžiarsky výcvik je dobrou príležitosťou na lepšie zoznámenie sa. Kultový mládežnícky film je sledom humorných scénok. Príchod študentov a "horského učiteľského zbora" na horskú chatu iba odštartuje nové a nečakané vzťahy medzi študentmi a ich pedagógmi. "Snežienky" - slečny sa chcú páčiť a "Machri" - chlapci sa predvádzajú v žartíkoch, ale aj v ukážkach viac, či menej brilantného lyžovania a to iba kvôli jednej jedinej veci: "snežienkam". Cítia sa dospelí a prísny režim im pripadá nedôstojný. Veď aj preto pripravujú drobné vzbury... (STV)

Horác

Taková legenda, takový kult, ale já se toho filmu tak nějak straním. Možná proto, že se u něj vlastně vůbec nenasměju, je pro mě spíš tíživej a nesnesitelnej. Fakt. Další dojmy: Divím se, že se z Václava Kopty nestala teenagerská filmová hvězda. A ještě podotýkám, že na mladou Veroniku Freimanovu se moc hezky koukalo. ()

Nerajohn

Ano, je to klasika, na kterou se dá naprosto v pohodě koukat i po 25 letech. Jedna z velmi dobrých rolí (jak jinak) Radka Brzobohatého: Cabadaj, Převrátil, Mácha - ke mě. ()

zuzku

Na základce mi to přišlo jako nejreálnější a nejsmutnější film na světě. Na gymplu jsem dosáhla věku hrdinů a melancholie příběhu mě stále stíhala. Film samotný už mi tak kvalitní ale nepřipadal. O dalších pět let později jsem se na něj podívala znovu, dávám pět hvězdiček a s klidem mohu říct, že ho bezdůvodně miluji. ()

cici24

Teď jsem hodnotil Sněženky po 25 letech a divím se, že tu nemám hodnocení na starou, dobrou, kvalitní, vtipnou, zábavnou, svěží komedií:-)))...Kdysi se pro mě točili komedie, který si na nic nehrály, prostě filmy. Dnes mám strach jít na českou komedii do kina, abych následně nemusel jít z kina úplně naštvanej, že jsem vyhodil 160 Kč za tragickou věc... ()

dinho_

Čeho se na nás dopustili druzí, s tím už se nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami. Pěkný a pravdivý citát, stejně jako tento film. ()

HennessyVSOP

Je zajímavé, že i po x letech a změně režimu to na těch lyžácích vypadá furt stejně :) Trefně natočené, s citem a bez erotických zhovadilostí. Vezmeme to zkratkou, je to sice dál, ale zato horší cesta. 80% ()

gipper

Tohle je velká jízda a hodně velká sranda. Film, co mě rozhodně nikdy neomrzí. Ikdyž největší frajer je asi Viky se svým pérem, tak já jsem vždycky dávala přednost Převrátilovi s jeho nezapomenutelným v knížce podtrženým „Čeho se na nás dopustí druzí, s tím už se nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami“. Paní učitelka Hanka věděla, komu má dát svoje sympatie. Na lyžák se většinou osobně podívám jednou za rok a je to prostě oblíbená klasika: ) ()

TheMe

Jedna z nejlepších českých komedií. Mám jí moc rád. Myslím si, že má více, než slušné herecké obsazení. I když film uvidím stokrát, vždycky se pobavím a zasměju. ()

klapqua

Jako kebych videla nás pár rokov dozadu... Tie isté prúseri, tie isté pokusy, ešte aj tí profáci podobní... A keďže videozáznam z daných výcvikov nemám, náhradzam si to aspoň týmto filmom=) ()

Hans07

Jako bych sám sebe viděl vždy, když si tento film pustím. Nezapomenutelná komedie plná nezapomenutelných hlášek a scén, které Vám připomenou mládí strávené na lyžácích, školách v přírodě či táborech, kde se řešily podobné problémy, ať už to byl vztah Prďky s Marikou, kterému chtěli kluci za každou cenu zabránit a Mariku si ukořistit pro sebe, ať už to byly průšvihy s alkoholem či platonický vztah Radka s Hankou. Hezky se na to kouká, hezky se na to vzpomíná, hezky se to hodnotí - jasná plná palba! ()

ir.hools

Jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií...baví mě to i po 124. :D vždycky se na ní ráda podívám a nikdy se u toho nenudim. A je pravda, že takhle vypadá i lyžák 21. století :) ()

LeePriest

Velice povedená komedie, která neomrzí ani po letech. Mácha, Převrátil a hlavně Cabadaj jsou skvělí, ale to téměř všechno na tomhle filmu. ()