vydumnica

The Chosen seriál je dar z nebies. Veľmi sa mi páči, ako to je napísané a samozrejme natočené. Tá fantázia tvorcov a scenáristov vložiť všetko to, čo v Biblii nie je napísané pomedzi to, čo tam je, ale tak šikovne a vynaliezavo, aby sa tým nič podstatné nenarušilo, je obdivuhodná. Páči sa mi, že všetky biblické postavy sú v tomto seriáli normálni ľudia z mäsa a kostí :) a čo je najviac super je ich zmysel pre humor :) a vzájomné interakcie. Aj tie postavy navyše (napísané pre seriál) sú zaujímavé. Táto epizóda sa venuje Jánovi Krstiteľovi, pekne sa tu prelína jeho narodenie so smrťou. Na sledovaní The Chosen ma baví aj to, že po každej epizóde si potom spomínané biblické témy vyhľadám a prečítam a porovnávam a tak. Konkrétne u tejto epizódy sa neviem rozhodnúť medzi 4* a 5*. Najsilnejšia scénka bola tá s ovečkou na konci a Jánova hláška je presne to, čo mám na mysli...A ty chlapček, budeš sa volať prorokom Najvyššieho, lebo pôjdeš pred Pánom, aby si pripravil jeho cesty...[Matthew 14:3-11; Luke 1:57-64.] ()