Mladý čašník Michal (Sagvan Tofi) sa dostáva do nepríjemných komplikácií. Neznámy násilník ho prepadne a okradne o dennú tržbu, ktorú mal po záverečnej doručiť do banky. Keďže mladíkovi stále nevypršal podmienečný trest za prehrešky z minulosti, je si vedomý toho, že mu nikto neuverí. Preto požiada o radu svojho najlepšieho priateľa, taxikára Tomáša (Lukáš Vaculík). Ten si požičia chýbajúce peniaze od nebezpečného špekulanta Adamca (Karol Strasburger). Celkom náhodou sa obom kamarátom podarí zistiť, kto má v Michalovom prepadnutí prsty. Ide o jeho nenápadného kolegu Kadleca (Karel Augusta) a jeho zaťa Bureša (Andrej Hryc), ktorý kšeftuje s ukradnutými automobilmi. Michal vymyslí s pomocou svojho dievčaťa Magdy (Beata Andraszewiczová) podraz, ktorým chce vytrestať chamtivého šéfa Adamca a zároveň oboch zdanlivo bezúhonných podvodníkov Kadleca a Bureša. Aby Michal očistil svoje meno, zadovážené dôkazy plánuje odovzdať priamo do rúk polície. (TV JOJ)

wowylgu313

Oproti dnešním je to luxus ale srovnávat to s kousky toho roku je už horší ... No dávám horší 4 hvězdy. Těch 70-75% by to dalo. Na film jak jedničku tak dvojku se pravidelně koukám jednou za rok/dva. Nikdy nejsem zklamaný. Stalo se to takovou mou tradicí. Protože ta jednoduchost té zápletky a přitom originalita nemá ani dnes mezi filmy pořádnou konkurenci. Zamilovaný jsem i do toho stylu, který jsem já osobně nezažil. Narodil jsem se totiž 91 ... ;-) Sagvana i Vaculíka mám opravdu rád až do dnešní doby. Hudební doprovod... Říkejte si co chcete ja si vždy do rytmu prstem nebo nohou odklepaval. "Mám kamarády do deště" prostě moc rád. :) ()

shark05

sagvan Tofi a Lukáš Vaculík jsou suprová nerozlučná dvojka Je to film u kterého se skvěle pobavíte i když máte špatnou náladu . prostě typický český film z roku 1988.Ten co má rád srandu a napětí si příde na svoje. ()

Dexter666

Nech je ako chce, tento počin je pre mňa klasikou, ktorú zhliadnem s periodicitiou cca. jedného roka zas a znova. Na hraniciach topiacich sa ľadov socializmu vznikol príbeh, ktorý dokáže stále pobaviť. Vaculík a Toffi boli za mlada sympaťáci, naopak Hryc a Augusta sú vybratí za sviniarov výborným okom. K tomu tie starožitné piesne od Mariky Gombitovej, Riša Müllera a nakoniec aj klasický song Dávej ber stoja za to. Neváham so styrmi hviezdami. ()

John Dunbar

Praha koncem 80 let. Autentické, uvěřitelné, v tempu, na ČSSR poměry akční a dokonce místy i vtipné. Do toho všeho našlápnutá Patejdlova a Balážova muzika. Stručně a jasně ... v 88 kinohit , jako prase. Tohle, že je Soukup??? Neuvěřitelné. ()

Texxa odpad!

Jeden z filmů, na který jsem hodně alergická. To odporné české podrazáctví, veksláctví, Tofi s Vaculíkem, hudba, doba, ve které se film odehrává.... A někteří se nebojí označit film jako českou klasiku. Smutné. ()

Delmondo

Tohle už je zkrátka legenda, film co mě provází od dětství a nikdy mě neomrzí. Vaculík a Tofi jsou sympaťáci každým coulem a ze sraček ve kterejch jsou se prostě musejí dostat. K tomu pořádná porce osmdesátkový reality a humoru a jednoduchej odpočinkovej film je na světě. ()

pold odpad!

1. Nevkus 80-tek. 2. Marasmus a šeď po 40 letech se sovětským svazem. 3. Sračková hudba. 4. Vaculík a Tofu. Bluueeeee.... ()

rigby

Předchozí filmy s Lukášem Vaculík se mi celkem líbily, tento je bohužel výjimkou. Ani v době svého vzniku jsem ho nemusel a platí to i dnes. Velmi plytký, nenápaditý příběh o dvou podvodníčcích. Dnes to nemá ani kousek vtipu a jedná se jen o nudu. ()

mnaucz

Na film jsem se díval nejprve skrz prsty, ale po zhlédnutí uznávám, že to není tak špatné. Nikdy jsem obdobné filmy moc nesledoval a ani je moc nemusím. Ale tenhle film zase tak špatný není. Nejvíce mi seděl Karel Augusta. ()

PTuranyi

Vcelku príjemný aj keď len mierne nadpriemerný film o príhodách dvoch kamarátov, ktorí sa dostanú do problémov a smola sa im lepí na päty. Herci pôsobia hodnoverne na rozdiel od príbehu, ktorý sem tam kríva na jednu nohu. Povšimnutie si zaslúži Karel Augusta v roli podvodníčka. Andy Hryc mu sekunduje v úlohe jeho zaťa. Obraz sprevádza výborná hudba korešpondujúca s dobou vzniku. Beáta Dubasová, Richard Muller, Vašo Patejdl. 70% ()

os10

Tak tohle je klasika klasik. Cista Praha bez jedineho tagu nebo chromu se spoustou taxíků a scén s pasáží. Typicka lokalni gangsterka se skvelym hereckym obsazenim. Skoda, ze se Sagvan Tofi nemuze rozhoupat s tim svym novym filmem, jak na nej uz pres deset let schani penize a sponzora. Urcite by to byla stejne kultovni bomba jako tohleto. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)