Reklama

Reklama

Tento film vám přináší příběh odvahy, lásky a touhy po nezávislosti a pomstě z doby dávno minulé. Z kmene žijících v lesích zůstane po barbarském nájezdu pouze krásná Hundra - žena, která žije životem válečnice. Jejím cílem je pomsta, ale proti ní nestojí pouze nepřátelé. Brzy zjistí, že přes všechno zůstala ženou se všemi přednostmi a slabostmi. (Flash Home Video)

(viac)

Recenzie (37)

curunir 

všetky recenzie používateľa

,,ŽIADEN MUŽ MI NIKDY NEVSTÚPI DO TELA ANI MEČOM, ANI OSOBNE." __ Ženský Conan, uvádza popiska. Týmto označením by som viac počastoval mladšiu ,,Červenú Sonju" (Hundra je určite bola v mnohom vzorom), no vplyv slávneho Conana je samozrejme citeľný. Tým najlepším na celom filme je úvodná 20 minútovka a je dokonca taká dobrá, že má u mňa bez váhania 5*. Brutalita dohnaná do maxima, znásilnenie malého dievčaťa, takmer bez dialógov, len rôzne vrešťanie a iné pazvuky. Dívať sa ako banda hrdlorezov efektne masakruje ženské zase neponúka každý film. Takto sa nepopýšil ani Conan! Až som si začal vravieť, že ak taký dobrý bude aj ostatok filmu na pomerne vysokom hodnotení (71%) naozaj niečo bude. Ach. Keď však Hundra vhupne do ,,civilizácie" je to strašná bieda. Nie, že by sa nič nedialo, ale už to proste tak neberie. Síce behom nasledujúcej hodiny dostane zopár chlapov pekne do zubov ... vlastne tam nižšie, z čoraz väčšej nudy však ,,Conanku" nevyseká ani jej nablýskaný mečík. Záver je už len zábleskom skvelého začiatku, až sa zdá akoby bol počas nakrúcania zmenený režisér. Okrem toho žvásty otravnej starej rozprávačky, po vzore Maka v Conanovi, mi časom neskutočne liezli na nervy. K výraznej pozeratelnosti zvyšku najviac dopomáha Morriconeho hudba, na ktorej sa síce príliš nenadrel, no čo je u tohto skladateľa priemer, to je u jeho iných kolegov vrchol kariéry. Ústredný motív Morricone neskôr de facto prepracoval do ,,Kalidorovho motívu" v ,,Červenej Sonji", ktorá je celá značne ovplyvnená Hundrou. Spomeniem ešte famózny chorál sprevádzajúci (dve) bojové scény, pri ktorom sa mi neviem prečo zakaždým vynorí Prokofievov ,,Alexander Nevský" . (18. hodnotenie, 6. komentár k filmu) ()

corpsy 

všetky recenzie používateľa

Úvodná, tradičná prepadovka nič netušiacej osady nasadila latku veľmi vysoko. Tej s CONANa BARBARa sa podobá až príliš ( hudobne, zobrazeným násilím, lokáciami ), ale je rovnako efektná a môže jej smelo konkurovať. Intenzita filmu si drží rovnakú úroveň, ako skvelý úvod prakticky po celý čas, zmäkne akurát tak po príchode Hundry do chrámu ( či skôr bordelu? ). Snímok milo prekvapil, je technicky zdatný, svižný a nevadí mu ani ten toľko zatracovaný prehnaný feminizmus. Snáď len ten príbeh nemusel byť až tak pritiahnutý za vlasy. ()

Reklama

pornogrind 

všetky recenzie používateľa

Film už jsem kdysi dávno viděl ale popravdě jsem si z něj moc nepamatoval. Je to další klasickej kousek vezoucí se na úspěchu Barbara Conana kdy obdobný filmy prožívaly největší slávu. Zde je hlavní hrdinkou žena která má v podstatě za úkol znovuzaložit rod. Hned na začátku po masakru a vyhlazení celé vesnice(což je nejlepší pasáž filmu) zůstane jen Hundra. A tak hledá muže(toho pravého) který by jí oplodnil. No a mezi tím jich samozřejmě taky pár zabije. Na vážkách s hodnocením se díky skvělé hudbě mistra Ennio Morriconeho přikloním na stranu slabších 3hvězd. ()

JohnnyD 

všetky recenzie používateľa

Dosť nevyrovnané "feministické" sword-and-sorcery, ktoré má na súdobé béčka skvelú akciu. Úvodný masaker Amazoniek a nasledujúca pomsta Hundry je bezpochyby najlepšou pasážou filmu. Dosť tomu pridáva aj soundtrack Ennia Morriconeho, ktorý je správne epický. Bohužiaľ, čo nasleduje potom, je skôr (úmyselná a nie veľmi vtipná) komédia o Amazonke, ktorá hľadá muža pre svoje dieťa, ktoré bude pokračovať líniu kmeňa. Veľa robí aj stopáž - videl som rozšírenú DVD verziu, ktorá ma o 20 minút viac ako pôvodný zostrih a asi tak o polhodinu viac, než by si to zaslúžilo. ()

Adramelech 

všetky recenzie používateľa

Akční a zároveň úsměvná erotická fantazie, která potěší hlavně sadomasochisty obojího pohlaví. Ke shlédnutí filmu mě nalákal plakát, kde jsou vyobrazené dvě lepé amazonky. Hrály tam však skutečné živé herečky, jež za klamavou reklamou prezentovanou na plakátu dost zaostávaly. Chtělo by to udělat remejk s využitím počítačové animace. Vlastní děj, totiž Hundřina pouť za oplodněním kvůli obnově kmene, není špatný nápad. Chrám/bordel je nápad přímo parádní, ale dal by se ještě trochu eroticky vyšperkovat. Na svoji dobu je to nicméně dobrý film. Sice kompletně ahistorický, takže jeho příběh je místně i časově nelokalizovatelný, ale koho by to trápilo? Ani feministický nátěr mi nevadil. Pěkný výrok coby projev mužského šovinismu: „Ženy jsou nejen zanedbané, ale ve většině případů jsou i úplně blbé.“ ()

Galéria (14)

Reklama

Reklama