Neboj sa, zlatko

• Česko To nic, drahá (viac)

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá. (Continental Film)

pagbed_II

Stepfordske panicky krizene s Matrixem. A neni to dobre. Za to je to dlouhe, pomale, zmatene, nevysvetlene. Je to barevne, libive. To je vse. Bez napeti, bez dramatu, bez obav - tedy az na dve, jestli ty dve hodiny zivota budou stat za to a zda  vsechny ty plastiky na tvarich hercu nepokazi herecke vykony. Nebudou a pokazi. ()

Darkshire

:D musím sa zasmiať ak je toto podľa niekoho dobré dielo..silná slabota..veľmi nevydarený film ... nejako to v pedowoode upadá ,, čímže to bude?:) ()

tein

První půlhodina je utrpení, hrozně utahaná, nudná, prázdná. Pak se tam konečně začne něco aspoň trošku dít ale opět hrozně zdlouhavě a nezáživně. Celé se to tváří být strašně moc inteligentní ale to teda opravdu rozhodně není. Působí to jako zfilmovaná braková literatura vybrakující a prznějící co jsme už několikrát viděli, která si navíc hraje na něco víc. Totální ztráta skoro 2 hodin života! 20% a to jen za pěkný vizuál a stylizaci. ()

CampaHD

Vizuálne výborne, Pugh ma prekvapila a aj ma tam bavila. Na konci to stratí tú pravú gradáciu ale zlé to nie je, nábeh bol totiž super. 70% ()

zombiiik

Neviem či zaradenie psychologický thriller sedí na tento film, ale budiš. Téma, ktorá sa tlačí aj zo špár medzi stenami - feminizmus, technologická hrozba, atd su samozrejme dôležité aby sa o nich hovorilo, ale prosím ak cestou filmu, tak s novým nápadom, inováciou, personalizácioul, či už cez príbeh, námet alebo postavy. Vo filme, ktorý chce mať posolstvo sa nemôže stať, že forma predčí obsah. A v Dont worrie darling forma daleko presahuje obsah, až tak okato, akoby to režisérka Olivia WIlde aj sama chcela, čo je o to smutnejšie. Florence Pugh a Chris Pine dobre, no z vody a v tomto prípade veľa pastelových farieb polievku neuvaris. Harry Styles možno urobil dobré promo, ale tam sme skončili. Nedal svojej postave nič - iba telo a hlas. Veľmi slabý výkon, akoby svoju postavu nepochopil. Je to škoda, lebo by filmu určite pomohlo, keby Harry vedel, koho vlastne hrá. Sumár- film, ktorý síce dopozeráte (lebo Florence), ale pravdepodobne ďalší deň v práci nebudete každému hovoriť, že si ho má pozrieť a po pár dňoch naň aj vy zabudnete. ()

lineker

To první co mne po pěti minutách napověděla mysl, byly Stepfordské paničky. Ta snaha o dokonalé páry ( žena domácnost, muž práce ) k tomu přímo vybízela. Jasně, snímek jde poté žánrově zcela jinou cestou, ale barevnost, vizuální okázalost zůstává. Olivia Wilde se toho rozhodně nebojí a jako režisérskou prvotinu se rozhodla zvládnout divácky vděčný psycho-thriller s kapkou toho mysteriózna. Průser to nebyl. A možná když příště trochu ještě zalátá značně děravý scénář, mé nadšení se posune o level výše. ()

caerol

Hodně zajímavý a dobře spracovaný snímek. Trochu složitější na pochopení, ale když se do toho člověk vžije, tak je to něco vyjímečného, co vám ještě dlouho zůstane v hlavě.... ()

Fibonacci

Ak niečo vyzerá príliš dokonale, aby to bola pravda, pravdepodobne to pravda nebude. to je napr ako kollar to je neskutočný kokot. Preto asi po 4 minútach spochybňujem prostredie a dej, a ako sa ukáže (začiatok spojlera vzadu na felicii) ide o pojebanu simulaciu (koniec spojlera na golfiku). ale prave naopak, dost spoko prevedenie. mal som rád život a mám ho rád. ()

vimluk_CZ

Celé to hezky vypadá, celé to hezky plyne, těšíte se na rozuzlení, které klepe na dveře... a hned jak nad tím začnete přemýšlet a trochu uvažovat - celý film se rozpadá. Škoda těch posledních 15-ti minut - jinak jsem se celou dobu bavil královsky (opravdu je na co se koukat! záběrování i tempo jsou fantastické) a přemýšlel o plném hodnocení. ()

Lukango

Nádherná kamera, nasvícení, hudba, kostýmy, výprava a herci, ale příběh takové silné slovo ode mne nečeká. Ze začátku jsem si říkal, že je to až moc dobré, aby to byla pravda (tím myslím film i příběh). Jedna z prvních myšlenek, které se mi ze začátku filmu honila hlavou byla ta, že žijí v nějakém systému, což se na konci taky potvrdilo. Než přijde zvrat sledujeme malé drobnosti, které se tak dlouho napínají, bublají a vratají vám hlavou, že na konci vás hlavní zvrat ani nepřekvapí, nebo spíše nešokuje svoji precizností či chytrostí. Film je velice zábavný a je úžasné přemýšlet nad každou variantou konečného rozuzlení. Bohužel, jak jsem již zmínil nahoře, i když jsou jednotlivé scény dělány s precizností, tak jsou tak hromaděny a roztahovány, že zvrat je pouze skok v ději a né otočka o 180. Raději bych sledoval příběh, který se opravdu odehrává v té době a hlavní hrdinka se snaží o vyjasnění programu, kterého v zakázaném území dělají. Postavy nejsou moc prokreslené ale to zas tak nevadí, protože je drží skvělí herci. Konečná „plácanina“, která vás měla naprosto šokovat si spíše nabírá logických chyb a zapomíná objasňovat jednotlivé zvláštní jevy, které se v průběhu filmu děly, neříkám, že nic není vysvětlené, ale je tu pár bodů, které nám zvrat nevyjasnil. Celkově se jedná o audiovizuální zážitek ale po stránce příběhu je to pouze feministická fúze Matrixu, Get Out! a hromady dalších filmů. Známka: 6,5/10 ()

Dakota1978

Bylo to tak na 3,5*, ale kvůli druhé polovině, Harrymu Stylesovi a podle mě neumného ztvárnění prolínání 2 časoprostorových rovin musím dát jen 3*. Nicméně, abych byl spravedlivý, musím se přiznat, mám slabost pro tu krásnou stylizaci ala 50. léta (vím, je to povrchní), Florence je famózní a krapánek mi připomíná Winsletku. Dalo se na to koukat a má to myšlenku, kamera, hudba a herci (až na Harryho) vynikající. Taková jednohubka, ale jen jednou... ()

cenitel

Děláte si ze mě srandu? Olivia Wilde něco vymyslela, ale nedomyslela. Stále po něčem pátráme o co vlastně jde a když zjistíme, že jde o svět iluzí, který byl jasný od prvních 10min., že nám tady něco vůbec nehraje. Vše vyumělkované. Byl nám představen vymyšlený svět v 50. letech. Za ten závěr musím strhnout hvězdičku. Snad se holka probrala do reálného života. Pointa filmu: važme si života který máme ve skutečném světě, protože ten vymyšlený opravdu nechcete ať vypadá jakékoliv, trocha to byla postapokalyptická budoucnost, kdy budeme hlídáni na každém kroku a být prakticky ve vězení. Jestli to někdo viděl jinak, ať to sdělí. Lehce to bylo to i s prvky sci-fi. Chris Pine raději kladná postava než záporák. V souhrnu, když má scenárista nápad, tak ať ví, jak s ním pracovat, protože chvílemi tady jdeme od bodu mrazu do bodu mrazu. A nehneme se tak. Váhal jsem mezi 3 a 4*. Vzhledem k mé laťce hodnocení. Musím dát 70%. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (viac)