V predchádzajúcom príbehu Rocky (Sylvester Stallone) zvíťazil vo vyčerpávajúcom odvetnom súboji so šampiónom Apollom Creedom a stal sa majstrom sveta vo všetkých váhových kategóriách. Konečne je z neho boháč a môže si užívať spokojný a pohodlný život. Ale šťastie nikdy netrvá večne. Na obzore sa objavuje nové nebezpečenstvo. Svalovec Clubber Lang (Mr. T), ktorý melie svojich súperov ako mlynček na mäso, už dlhší čas sleduje Rockyho zápasy nenávistným pohľadom krvilačného zvieraťa. Muž, ktorý v ringu šíri hrôzu, si najnovšie brúsi zuby na Rockyho. Ten veľmi dobre tuší, že boj s Clubberom nemá význam a výzvy ignoruje. Keď ho však Clubber verejne urazí, Rocky dvíha hodenú rukavicu. Boj sa skončí Rockyho blamážou, už v druhom kole ide k zemi, je ponížený a zosmiešnený. Na pomoc mu však prichádza jeho bývalý súper Apollo Creed (Carl Weathers) a ponúkne mu svoje služby ako nový tréner. Vezme ho na predmestie, kde trénujú mladí boxeri. Adrian (Talia Shire) ho presvedčí, že traumy sa zbaví len tak, že znova nastúpi do ringu. Rocky musí všetkým dokázať, že najväčším šampiónom ringu je jedine on... (TV Markíza)

enzo_cz

Oj! Hodně šlápnuto vedle. Rockymu dochází dech i děj. Scénáristicky ještě překotnější než předchozí díl. Jestli tam mi vadila nedotaženost oproti jedničce, tady už to troubí na poplach. Hraje se zde hodně na cílené spojení bývalých rivalů a vše znovu směřuje k ultimátnímu souboji s hlavní zápornou postavou. Až na drobné detaily dostáváme druhý díl podruhé. ()

pirate

Konečně. První dobrý Rocky. Přitvrdili v počtu boxování, zkrátili stopáž a i ve chvílích, kdy se neboxuje, to je záživné. Kupodivu. Film pochytil nově i dobrou atmosféru. Takže konečně můžu dát spokojeně 60%. ()

DannyBurino

Celkem dobrý, ale Clubber Lang mě moc neoslovil ( nevysvětlilo se proč chtěl tolik sejmout Rockyho ) a box s ním nebyl moc uspokojivej ani dobrej. Ale zbytek filmu je dojemnej ( Mickyho smrt ) a koukatelnej. ()

Michal118

Další úspěšný díl Rockyho ságy, jenž je podle mě po jedničce druhý nejlepší. Nečekaný zvrat v prvním zápase s Clubberem, ale nakonec jako vždy, happy end jak se patří. 90% ()

Zackk

tento film mě ze všech nejvíce bavil protože měl jakožto sportovní film nejvíce soubojů. až budu chtít smysl života pustím si shawshank, ale dokud chci bezhlavou akci která má hlavu patu pustím si tento, podle mě nejlepší rocky který si na nic nehraje :) ()

Peddro

Byť je nejlépe hodnocen první díl a možná i oprávněně , tak mně se nejvíce líbí právě trojka a to z lidského hlediska, kdy se ze soupeřů stanou přátelé. Dobrá je i postava Duka, který trénoval Apolla a pak dvakrát Rockyho. ()

Cesty timem

Podle mého na úrovni druhého dílu a tedy jistě lepší než první díl. Stále jsem nepochopil vysoké hodnocení jedničky. A opět i třetí díl jsem si jen doplnil seznam skouknutých filmů a nepředpokládám, že si ho dám znovu. ()

Feacher

Ihned po dvojce jsem si zapnul trojku. Až do té nevyspoilerovatelné Mickeyho události mně to připadalo jako zbytečný film, který byl vytvořen pro peníze. Nicméně co následovalo bylo docela hezké a přátelství dřívějších rivalů zahřálo u srdce. Nicméně pořád to u mě stačí pouze na srovnatelné hodnocení s 2kou, tedy 3*. ()

Destoroyah

Výborné pokračovanie ktoré ma prekvapilo v tom že sa to vôbec podarilo. Už som zistil že na ČSFD hodnotenie sa nedá spoľahnúť. Súper skôr namyslený pretože každú chvíľu sa iba vychvaľuje do nebies ale to ešte nepozná čoho je Rocky schopný. Tréning s Apollom Creedom úžasný aj keď trocha kratší, ale aj tak som si ho užil, a záverečný súboj bol naozaj podarený. Aj keď sú tu náznaky toho že to bolo točené skôr pre peniaze. HODNOTENIE: 7,5/10 ()

Tongo

I když je tento díl o něco hůře hodnocený oproti ostatním dílům z Rockyho série , stále jsem si ho prostě užil. Přiznávám že příběh byl už o malinko horší než ostatní díly. ( A taky mě zamrzelo že už Rocky nevyběhl ty dlouhý schody ) Ale i přesto všechno jsem Rockymu stále fandil a doufal že to zase dobře dopadne :) Prostě fajn třetí pokračování. 4 hvězdy 70% ()

Benilta

Nenaštvalo mě, že je to slabší než jednička. To se samozřejmě dalo očekávat, co mě ale naštvalo bylo to, že je to slabší než lehce nadprůměrná dvojka, která se nelíbila ani mě, ale ani mnoha dalším lidem. Třetí díl tedy podle mého vznikl jen a jen pro peníze, protože divákovi nenabízí nic nového, nic originálního ani nic zábavného. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers