Keď sa Nataša a Dominik neplánovane stanú rodičmi, voľba bola jasná. Nataša ako úspešná dizajnérka hračiek pre deti, dokáže rodinu lepšie finančne zabezpečiť, a tak hlavnú časť starostlivosti o novorodenca prevezme ako otec na materskej dovolenke Dominik. Ten pristupuje k úlohe s trochu naivnou predstavou, a bude musieť využiť všetku svoju vynaliezavosť, aby počas prvého roku zvládol starostlivosť o malého Čeňka. Starostlivosť občas pripomína bok o prežitie. Vďaka spolužitiu s malým človiečikom však objaví, koľko podôb môže mať láska.. (Cinemart SK)

Big Bear

,,Chci mít pravdu, nebo klid doma?'' ---  Po explozi českých romantických a já dodávám většinou příšerných komedií se nám tu zdá se objevil takový nešvar. Teď nemyslím ono slovíčko co psala soudružka učitelka na tabuli v Pelíškách, ale to co se z této činnosti chtěně i nechtěně občas podaří. Ano řeč je o rodičovství. Mladí vyjukaní rodiče, kteří si až do těhotěnství manželky většinou užívali svobody, koníčků a přátel najednou zjišťují, že mají doma malého tyrana. Pár z naší komedie to zjistí záhy. Respektive ono to není ani tak tím tyranem, spíše až neuvěřitelnými iluzemi o mateřské rodičů. A protože jsme v moderní progresívní době, na mateřskou jde Mádl, zatímco Rambice jde překračovat plán do rachoty. Naštěstí jsme v zaprděné, netolerantní české zemiččce a tak zatím nedošlo na rozkojování Mádla, pouze ohříval odstříkané mléko. Ale počkejme pár let... S Mádlem mám trochu problém. Jako rejža párkrát docela mile překvapil, ale párkrát mně osobně vytočil svými veřejnými průpovídkami k tématům jimž hošan podle mně moc nerozumí. Jako herce ho mám docela rád, ale záleží co chytne za roli. Tady to tedy zrovna byla slabota jak po scénáristické stránce, tak ohledně jeho výkonů. Řadil bych to někam k afektovanému ochotnickému hraní pro mateřskou školku. Mádl se ve filmu různě pitvoří, koulí očima, dělá obličeje...Bohužen ne ve vtipných momentech. Příklad? Každý kdo přebaloval svého potomka leckdy občas zíral. A kolikrát se divil jak to mohlo děťátko mít i na zádech... Někdy po rozbalení plínky byl rozbalovač i počůrán... A to se děje Mádlovi ve filmu neustále. Zatímco v reálu se člověk usměje a uhne, Mádl si to celou dobu nechá stříkat na brýle a celou dobu u toho dělá grimasy. Samozřejmě když miminko zapudruje, to si pšoukne a Mádl má bílý obličej hahahahahahahahahahha to je bžunda. A protože je to bžunda veliká počůrání je ve filmu opakovaně, to aby si divák užil tu komedii. A toho je tam více. Klišé na klišé. Ono samozřejmě na toto téma je těžké něco vymýšlet nového protože těchto komedií už tu byly mraky.  Tohle ale byla děsná slabota. Tereza hrála svůj standard a oproti Mádlovu obličeji má tu nespornou výhodu, že je z ní kus krásný ženský. Komedie se ke konci zvrtne v regulérní romantické drama takže Mádl vyždíme i nějakou tu slzičku... Slabota, slabota....  Dávám za 2 zapnutí fénu. * * ()

pavcas

Když se těšíte na vtipnou moderní komedii se svými oblíbenými herci a dostanete trapně slepený příběh, který drží pohromadě jen silou vůle hlavních protagonistů, přičemž ti mohutně přehrávají až to místy sklouzává do parodie. Přitom to podle mně mělo docela potenciál, protože předloha od Dominika Landsmana je fakt vtipná a ráda jsem jeho zápisky četla. No je to blbost prostě, což je škoda. ()

M.i.k.e

knížky jsem nečetl a z blogu jsem kdysi dávno zaznamenal pár úryvků,ale minimálně dle mojí ženy bylo oboje dost vtipné.Film měl tak v ruce pro začátek dobré karty a je docela smutné,že je absolutně nezvládl zahrát.Humor tu nefunguje a místo vtipných situací nám Deníček jen dokola opakuje,že mít dítě je peklo a snaží se nám ukázat muže jako někoho kdo je ve starání se o něj úplná lama.Což je situace,která není na filmovém poli nijak nová a objevná.Nepomáhá tomu ani Mádlův Dominik,který je tu docela kretén a díky tomu vám ho nebude líto,Navíc je to takový kretén,že se mu nebudete ani (škodolibě) smát a to už je co říct...40% ()

herr_carter

Asi 2 měsíce zpět jsem si u nového Top gunu říkal, jaké je to zdařilé PR Toma Cruise a že je to hodně nadhodnocené, stejná myšlenka mě napadla i zde. Mádla, pokud do této doby nějaká z dam a dívek nemilovala, pak po tomhle filmu nutně musí - ale neříkám to vůbec ve špatném. Zatím co v Top gunu to bylo hodně násilné (perfektní herec v hlavní roli, absolutně bez chyb), tady je to docela přirozené. Srovnávat tyhle dva filmy je samozřejmě totéž, jako jít na Verdiho v kraťasech, takže zpět - tahle komedie je rozhodně svěží, vtipná a poměrně inteligentní záležitost určená téměř pro každého................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Pierre

Knižní   předloha je teda poznat a asi bude vtipnější. Ostatně, film by mohl více přitlačit na pilu a není obsahově nějak nabitý,   ale dá se to pohodově společně sledovat (je to v podstatě rodinná komedie), má to tempo, dobře to vypadá a Mádlovi tahle komediální poloha sluší a zvládá ji suverénně se skvělou mimkou. Ještě  teda začínám mít slabost  pro skvěle se doplňující manželské duo  Tomicova-Malý. Jedna recenze měla titulek: Konečně slušný český mainstream. A to můžu v podstatě  podepsat.  Hlavní duo jinak mělo i zajímavý byt.:D ♪Plakalo bejby, plakalo vám. ()

• Tereza Ramba sice hraje roli maminky, ovšem vlastní dítě by do filmu nepůjčila. „To v žádném případě, i když je tady se mnou pořád, je tady spousta prodlev, takže s ním mohu trávit spoustu času,“ prohlásila herečka. (Duoscop)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (griph)
  • Skutečná manželka a syn Dominika Landsmana se nejmenují Nataša a Čeněk, jejich skutečná jména dlouhodobě drží v tajnosti. Stejně tak jeho syn ve skutečnosti nemá dědečka v kouzelné zemi Sedmimoří, jak je uvedeno v knize „Lapuťák a kapitán Adorabl“. (vojtaruzek)

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)