Až na Měsíc

• USA Over the Moon (viac)

Animovaný muzikál o dívce, která si postaví kosmickou loď a vydá se hledat mytickou měsíční bohyni. Režie se ujal legendární animátor Glen Keane. (Netflix)

johnymdoe

Nedozvěděl jsem se ani jak je to netopýřím vývarem z kterého vzniká Covid 19. Nedozvěděl jsem se ani o zadržování politických věznů a lidských právech. Nedozvěděl jsem se vůbec nic o podpoře Kim Čon Čuňe. Zato jsem se dozvěděl jak skvělí jsou Číňani v pingpongu, rychlovlacích a vesmírných vozítkách..prostě propaganda jako prase dotovaná Netflixem, jsem zhnusen. Navíc příběh naprosto chatrný. Bavit se u toho mohly maximálně předškolní děti, jenže právě těm bych takovou cizokulturní a propagandistickou slátaninu rozhodně nepouštěl. 15% za animaci. ()

ScarPoul

Ďalší animák od štúdia Pearl. Tešil som sa na neho. Kvôli animácií. Kvôli príbehu. Uf ale po tridsiatich minutách sa to začalo prudko rozpadať. Nástup bohyne mesiaca bolo ako vystúpenie Lady Gaga a všetky motivácie boli trestuhodne nedotiahnuté, hlúpe, alebo nedobre zmotivované. Čo zamrzí, pretože potenciál to malo veľký. Ďalšie mínus boli pesničky. Niekedy v úplne zbytočných scénach a keď už boli, boli prudko nezaujímavé. Bez hĺbky. Kde sú tie časy, kedy sme sa na animáky tešili aj kvôli Menkenovým pesničkám. Nakoniec zostala parádna animácia, skvelé akčné scény a funkčný humor. Ale duša sa počas toho niekam vytratila. Čo je ako vravím škoda. Ale pozerať sa to dá a zvieratká sú roztomilé. ()

Firebug

Pěkná animace, přespříliš otřesných písníček a příběh o sympatické holčině z Číny, která trpí traumatem z předčasné smrti své matky, což ji zřejmě (jestli jsem to dobře pochopil) uvrhne do náruče drog, protože následující 2/3 filmu je nesnesitelný, nekonečný a smysl nedávající "acid trip" plný fluorescentního želé. Nechápu, kdo je cílovka. Asi pětiletá děcka, která ve svém životě už stihla ztratit někoho blízkého. Nikomu jinému Over the Moon doporučit nelze. ()

Streeper

U téhle pohádky jsem si uvědomila, jak animace postoupila dopředu, jak se zdokonalila i se všemi těmi detaily. Klobouk dolů, animace je opravdu podařená, příběh je ale nic moc. Spíše nudí, je to určené pro menší diváky a druhá polovina filmu plná neonových světlých barev a popových písniček byla na mě trochu moc. Jako bych se koukala na tančící cukrové vaty. Ani tam není žádný pořádný záporák. Je to dojemné, ale nic pro mě. ()

Jaro.Krafcik

Novinka na netflixe aj pre dospelých, ale hlavne pre detské publikum. Na mňa, ako aj novšie disneyovky, príliš veľa spievania. Ale dalo sa pozrieť. Presne ako povedal jeden uživateľ, ak by to bolo tak dobré ako začiatok a koniec malo by to aj lepšie hodnotenie. Ten stred ma vôbec nebavil. Farebné to bolo ale dosť a čínska kultúra zaujímava. Pre deti ako stvorené. 3* ()

• Audrey Wells napsala scénář před svoji smrtí v roce 2018. Tento snímek je jí také věnován. (SONY_)
  • První animovaný film od Sony, který měl premiéru na Netflixu a ne v kinech. (SONY_)