Jan Svěrák vás ve fantastické, žánrově těžko definovatelné podívané zve do světa za televizní obrazovkou, kde se to hemží lidskými obrazy žijícími z naší energie. Nesmělý outsider Olda je jednou z obětí. Celková ztráta energie se nedá léčit aspirinem, a tak Oldovi posílenému energií ze stromů a nečekanou první láskou nezbývá jiné východisko, než tasit ovladač, zavěšený proklatě nízko u boku. Po vzoru amerických Terminátorů, Likvidátorů a Predátorů se pouští do boje s neporazitelnou televizní hydrou. (Magic Box)

Gregor_Samsa

S odstupem času jedna z nejlepších českých věcí posledních 30 let (chtěl jsem napsat 20ti, ale kurevsky nám to letí). Takže od revoluce, myšleno. Je to krásné - kamera, příběh. Jemný humor. Takovej českej blockbuster, který podprahově pomrkává lehkým úsměvem a ironií. Krásná Edita Brychta. Auto, co bez kabelů nestartuje ani v nížinách. Slonice a gazely. Nedoceněná věc; origálnější, vtipnější a zajímavější než všechny hřebejkoviny a ostatní hezky-české filmy dohromady... palec nahoru a díky za tenhle nadčasový film, který se stane kultovním. [90%; 2015-02-01 Home sweet home] ()

papuchalk

Podíval jsem se na to po letech znovu a měl jsem z toho uplně jiný dojem a všímal jsem si jiných věcí než kdysi. To je důkaz, že se jedná o kvalitní mnoho vrstevnatý film. Tentokrát mě dostal ten kontrast mezi Oldovou milenkou a Svěrákovou suchou až příliš pragmatickou ženou :D. To je hrozný jak se tohle vztahový schéma opakuje. Dále ten svět za obrazovkou mi přišel vizuálně a rekvizitami tak nabitý, jako je k vidění ve filmech Terryho Gilliama. Tohle srovnání jsem vypotil až dnes skoro po třiceti letech existence filmu. Stále je tam co objevovat. Rád se podívám znovu. RECENZE 2014 - Po revoluci se u nás natočily asi jen 4 scifi, přitom za velkofilm s přísnějšími měřítky se dá označit jediný. Nerouzím tomu chladnějšímu přijetí akumulátoru, vždyť je to film nabitý nápady a hláškami. Český film byl dříve scifi filmy proslulý - Zítra vstanu a opařím se čajem, Což takhle dát si špenát a další ze 70tých let. Do scifi řadím i oblíbené dětské filmy jako třeba o těch chobotničkách, lětající čestmír, Lucie, a mnoho dalších. Češi dříve scifi uměli, chtěli, a dneska se na něj uplně vybodli. Akumulátor je jedním z nejlepších filmů které u nás po revoluci vznikly, ale nedívám se na něj zase tak často... "Udělám ti z toho kůlničku na dříví !!!" :DDD ()

Nugat

Geniální film, super pointa, úžasný výběr herců, mystično, stálo by za to natočit dvojku s AI , která mi teď napsala, že je to " zvláštní film s unikátním smyslem pro humor a surreálným pohledem na svět".  Jak už píše @honzíno, Matrix nebyl první ;-) ()

StrixCZ

Divím se, že mi tenhle film tak dlouho unikal (a že je hodnocený tak nízko)! Výborná myšlenka, sympatičtí herci, na svou dobu úžasné (a i po letech překvapivě působivé) trikové záběry, skvělý závěr... Nevím, co víc od filmu chtít! ()

Joee

Jednoznačný důkaz, že bysme dokázali natočit i čistě ryzí akční film. V Aku se ale místo z pistolí "střílí" se vší akčností z dálkových ovladačů. Obrazově dokonalé, F. A. Brabec se předvedl, navíc první Matrix záběr v historii (kamera najíždí k televizi a projede skrz obrazovku :)), zpomalené záběry v obchodě s elektro a ultra detaily do žil, úst, apod. Parádní ztvárnění života v obrazovce/televizi s dalšími efekty a poutavou myšlenkou staví tento film ke špici české kinematografie. ()

Leníci

Oooo....hurónský kousek Svěráka mladšího a Jana Slováka. Odvážně a originálně vymyšlená zápletka filmu, se znatelným vkladem Svěráka staršího. Svěrákovci si po úspěchu Obecné školy mohli dovolit hodně, tudíž jim prošlo i tohleto krásné vystřelení si z celého českého filmového a televizního průmyslu. Pokud přistoupíte na jejich hru, tak ve filmu najdete obrovské množství krásných míst - první polibek Oldy a Anny, akční scéna před operou, cvičení se zbraní...to je jen část toho nejlepšího. Vtipné okamžiky se mísí s poselstvími, která k nám pronáší Svěrák st. Zajímavá Brabcova práce za kamerou. Dobře trefená hudba Ondřeje Soukupa - ač ho normálně nemusím. Roztomilý a přesvědčivý Forman, Edita Brychta, do které jsem se ihned zamiloval. O Svěrákovi, Polívkovi, Kodetovi, netřeba se zmiňovat. Scénka Kodyma s Kollerem (Hej man, don't you have a knife? Otoč se když mi něco chceš..) mě pobaví pokaždé. Pro mě je ten film pokaždé svátečním zážitkem. Určitě jedno z nejlepších, pro mě asi nejlepší dílo devadesátých let u nás. Závěrem jen dodávám: Všechno je jen slovo a myšlenka. ()

dawexx

Parádní film, ve kterém Jan Svěrák velmi originálně koketuje se žánrem sci-fi. Tenkrát prakticky neznámý Petr Forman si střihnul titulní roli společně s plejádou dalších velmi dobrých herců. Jen ta Pergnerová...ugh. Po trikové stránce se film velmi dobře zdařil a tak si jen můžeme spokojeně do deníku vývoje české kinematografie, že tohle se českým filmařům povedlo. Jo a Oldo, máš najf? :)) ()

moorks odpad!

Tenhle film byl fakt Svěrákovým úletem...prostě hovadina o přenosu a ztrátě energie. Prvotní myšlenka možná špatná nebyla, ale to co vzniklo je ostuda... ()

Monyfik

15 let odkládání tohoto filmu a zklamání které jsem čekal, se dostavilo... Stále říkám, pan Svěrák je v divadle úžasný, ale jeho filmy a role před kamerou jsou na můj vkus bídné. ()

antragus

Myslím, že hlavní problém Akumulátora dodnes je, že spousta Čechů netuší jak to vlastně uchopit. A netušila to asi ani kdysi. Za mě úžasný nápad (ano, televize je zlo, které lidem kromě energie luxuje i mozky) přetavený do sci-fi s patřičnou porcí svěrákovského humoru a nadhledu. ()

Himbajz

Nevím proč se mě to nelíbí a připadá mě to hrozně hrozně hrozné...Přitom Svěráka mohu vždy a je jedno v čem. Dal jsem místo odpadu jednu hvězdu z úcty k němu. Když by to byl film z neznámými herci, tak to slízne 16% jako prd..... ()

Lovin

Pro mě rozhodně jeden z nejlepších českých filmů devadesátých let , kouzlo neztrácí ani po dvaceti letech . Palec nahoru 100 procent . ()

ssarka

tenhle film patří k filmům,kterým se člověk dlouhodobě vyhýbá a když se na něj podívá,tak se diví proč to dělal.. :) ()

the_weaver

Bizarná paródia na áčkové akčné filmy. Uletený, no konzistentný dej, a navyše jasne prezentuje trefné posolstvo, ktoré sa týka mnohých z nás. Majestátna hudba a zábery v kombinácii s vyslovene jednoduchými trikmi a efektami. Zopár výborných scén (napr. rozprávka v posteli, milovanie) a nemálo typických "českých" hlášok, postavy si neraz robia srandu z motívu filmu.↵  Výborný film na odreagovanie sa. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)