Ropáci

(študentský film)
  • USA Oil Gobblers

Dokumentární mystifikace o novém živočišném druhu, kterému vyhovují životní podmínky, které jsou pro nás smrtelné. Ocenění v roce 1988 - Studentský Oscar Americké filmové akademie. (oficiálny text distribútora)

subic

Mě se na tom v roce 2020 líbí ta patina těch osmdesátek a vedle toho ta jízlivost a drzost, kterou ten film napadá tehdejší režim a jeho energetickou potřebu závislou na hnědém uhlí. ()

JosefTomas

Svěrák točil o ropácích a já měl jednou čas chuť natočit dokument o blbácích. Jedná se o speciální vývin lidské rasy, která je v porovnání se zbytkem populace v uvažování a logickém myšlení hodnotami pod limitem. Bohužel než jsem stačil oblítat granty a zapsat to fondu česk. kinemat., tak se stihli rozmnožit, zbytek populace je přijal za sobě vlastní a navíc se s častým setkáním kde kdo nakazil, takže dnes už těžko rozeznat normála od blbce. Jo a mimochodem, ten film Ropáci byl fajn. ()

Weirdman

9/10... Skôr úsmevný než vtipný pseudodokument, ktorého nenormálne cynický záver v tej istej chvíli rozosmieva a upozorňuje zároveň... :) ()

weasel.p

Proč se tady skoro všem (i mě) nejvíc líbil pan Nedbal když takových dědů je spousty? Asi proto, že v celkově nudném fiktivním dokumentu alespoň svým přirozeným "neherectvím" osvěžuje děj mezi topornými postavami, které mají představovat vědce. Dobře, ten nápad stojí za pochvalu a musím ocenit i zpracování ropáků a i v jakém to Jan Svěrák natočil věku, ale celkově mě to moc nebavilo a spíš mi to připomíná trapnost 80. let. ()

kubilov

Zajímavá dokumentární mystifikace ze studentských let úspěšného režiséra Jana Svěráka, která po letech zaujme svou bezprostředností a pravou a nefalšovanou satirou. ()

Kennedy_R

Nelze jinak než 5 hvězd i díky svéráznému Emilu Nedbalovi. Ten dokument je geniální ptákovina - ale ekologická!!! Plný humoru a skrytého varování. Neobyčejný nápad, který si Oskara a několikeré shlédnutí zaslouží. ()

Hird

Chudák moje babička z toho byla úplně zmatená: :) "Ale dyť na začátku říkali že je to vymyšlený... Takže to neni vymyšlený? To sou věci, co tady všechno žije. A kde že žijou?" ()

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

11.01.2015

Horor čtrnáctiletého českého režiséra, drama sestříhané Dolanem či ztracené kraťasy s Peterem Sellersem. Jubilejní 10. ročník Festivalu krátkých filmů bude bilancovat svoji historii i hledět vpřed… (viac)