Gauneri

• Česko Gauneři (viac)

Najal ich Joe (Lawrence Tierney), vidiac v nich tých správnych ľudí pre tento kšeft. Zakázal im hovoriť medzi sebou o súkromných veciach. Dokonca ani nepoznajú svoje pravé mená. Všetko prebiehalo v poriadku, no stalo sa niečo, s čím nikto nerátal - polícia bola na mieste okamžite, ako by o akcii vedela vopred. Niektorí z nich to odniesli, iní sa rozutekali. Pán Oranžový (Tim Roth) je po tom všetkom vážne ranený a pán Biely (Harvey Keitel) ho nehodlá nechať zomrieť. Keďže nemocnica neprichádza do úvahy, odvezie pána Oranžového do jedného opusteného skladiska a snaží sa ho udržať pri živote, kým nepríde pomoc - Joe. Čoskoro sa k nim pridá pán Ružový (Steve Buscemi) a spolu s pánom Bielym sa pokúšajú prísť celej veci na koreň. A keď vylúčia možnosť, že náhodou práve išla okolo policajná hliadka, existuje len jedno vysvetlenie - zrada. Niekto z nich informoval políciu. Ale kto? To posledné, čo teraz potrebujú, sú pochybnosti a hádky, ale v takejto situácií sa im vyhnúť nedá. Atmosféra začína hustnúť a každý toho začína mať po krk... (RTVS)

MtS

Na první celovečerní Tarantinův film velmi zdařilý snímek, který se celý odehrává v jednom skladišti, kdy se banda gaunerů snaží přijít na to, kdo z nich je zradil, přičemž herecké výkony jednotlivých gaunerů jsou velmi dobré a dialogy dobře napsané. Například Buscemi působí, jako by mu role byla psaná na tělo (také se mi poměrně líbil výkon Michaela Madsena). Bohužel jako celek nefunguje film úplně stoprocentně. Film i přes krátkou délku působí trochu rozvlekle a já jej řadím mezi ty, které uvidíte jednou, budou se vám líbit, ale nebudete mít chuť si je někdy pouštět znovu (možná také proto, že už víte, kdo za všechno mohl :)). ()

Poland

První Tarantinův zářez do budoucí zlaté pažby. Krvavé gangsterky to není nic pro mě, ale to co Tarantino dokázal rozpoutat na pár metrech čtverečních je opravdu krvavé peklo. Všichni herci podali opravdu skvělé výkony. Ale že by film předčil kultovní Pulp fiction, jak tu někdo zmiňoval, tak to opravdu ne. 79% ()

Parsek

Já filmy tohoto typu nemusím, ale tohle byl fakt nářez. V komentářích je spousta odkazů na Pulp fiction, a i já zde souhlasím, že Pulp fiction je odvar, nicka. Gauneři jsou prostě nejlepší film tohoto Tarantinovského typu. A vážení pro mě vyhrává, možná překvapivě, Harvey Keitel zvláště za finální scénu!!! Co vy na to? ()

Paul_Banks

U mého oblíbence Tarantina nemůžu dát jinak než pět. Tento debutový kousek Quenitna "géniuse" Tarantina nám servíruje, jak je již zvykem, pořádnou proci zábavy umíchanou z výtečných dialogů, jaké umí napsat snad jen Tarantino, a tradičních krvavých scén. A Michael Madsen zde hraje opravdu skvělého psychopata a scénka, kdy mučí zadrženého policistu, to je něco pro takové zvrhlé fajnšmekry, jako jsem já:-) ()

Tomulka

Skvělej film výborně jsem se u něj bavil. K filmu se dá říct jenom jedno zlé (ale to je způsobeno tím, že jsem jej viděl až nyní) Celý film mi připadal jako zkouška zda se dá natočit Pulp Fiction. Takový rozjezd před velkou jízdou :) ()

PavHer

Minimalistický thriller z prostředí jedné špinavé garáže, plný skvělých dialogů a hereckých výkonů (a prolitý pár litry krve ;-) se Tarantinovi jako jeho debut více než povedl. Příběh o pětici grázlů, každý označen místo jména názvem barvy, kteří mají ukrást kufřík s diamanty, je nám podaný částečně nelineárně (v podobě flashbacků a vysvětlení minulosti některých postav) ale hlavně velmi mistrně. Co se týče hudební stránky, Tarantino vsadil na muziku 70. let, kterou přímo ve filmu prezentuje pomocí rádia, a k filmu maximálně sedí. 90% ()

strihoun

tři hvězdy jsou přísný, ale Gaunery jsem viděl jako poslední ze všech Tarantinovejch filmů. A v tomhle ohledu tu neni nic, co by nenatočil pozdějc a líp.. ()

croftak

Po zhlédnutí Pulp Fiction, jsem měl nového koně v TOP 5 mých oblibených filmech. Potom na řadu přišli Gauneři a po jejich zhlédnutí, jsem začal porovnávat (asi už i v průběhu) a vyšlo mi, že Tarantino je bůh prostě : ) ()

Peršanka

Vlastně nevím, proč se mi to líbilo. Vždyť se skoro nic nedělo. Až na tu scénu s uchem, to mi bylo špatně. Je Michael Madsen tak dobrý herec? Jestli ne, tak si na něj dám bacha. ()

SpeedyL

Ty keci naprosto nemaj chybu. Na nízkorozpočtový snímek téměř dokonalé (krátké, svižné, zajímavé a přesto perfektně propracované). Skvělá kompozice... 82%. ()

james11

Perfektní film. Hned po skouknutí jsem měl chuť si to znova zopakovat. Není snad nic, co bych filmu vytkl. Když jsem viděl rozpočet filmu, musím jen tleskat, co všechno za to málo natočili. 5 hvězdiček je málo. ()

montel

Parta chlápků, kteří se vzájemně neznají je najata mafiánským bossem na speciální kšeft. Mají ukrást diamanty obrovské hodnoty. Při práci se však něco zvrtne a po přestřelce zůstává hromada mrtvých. To si někdo odskáče. Je třeba najít krysu... Přesně jak se na Tarantina sluší. Výborný děj, perfektně zahrané postavy a postarší hudba. Jenže Pulp Fiction nasadilo laťku hodně vysoko. Ale i tak super. 75% ()

Margay

Proč já se pořád dívám na Tarantinovi filmy, když se mi vlastně nelíbí? Ale to nic. Příběh je o tom, jak parta gaunerů jde přepadnout klenotnictví a něco se posere. Zbytek odhaluje jejich minulost jak došli k tomu kšeftu. To je tak zábavné *zív* že se na to musím podívat ještě jednou... a ještě.. *chrrrr*. Co se stane s postavami mi bylo šumák, o polovině z nich jsem to stejně věděla už z úvodu, kdo je krysa mi trvalo odhalit po asi deseti minutách scén ze skladiště a nejlepší byl konec. SPOILER: ,,Já jsem polda, promiň promiň promiň uch, polda, promiň achich...." Díkybohu že tam ta zásahavka pak vrazila už rychle.KONEC SPOILERU. Jedna hvězda za hudbu a jedna teda za tu kameru, protože to mohlo být ještě nudnější. ()

mimuzik

Bejkárna od Tarantina, ale hodně dobrá ! Výborný děj, scénář a spousta krve, ostatně na to jsme od Tarantina zvyklí. Téměř celý film se odehrává v garáži, je vidět, že Tarantino nepotřeboval moc prostoru. Skvělé herecké obsazení a hromada vtipných hlášek. Mě osobně se to líbilo více, než Pulp Fiction. ()

ragtime

Na minimálnej ploche maximálny zážitok. Prvé zhliadnutie je najkrajšie. Veľmi príjemným spestrením je počítačová hra s rovnakým názvom. ()

ThomYorke

Mr. White, Mr. Orange, Mr. Blue, Mr. Brown, Mr. Pink, Mr. Blonde, Joe a "Nice guy" Eddie, restaurace a garáž. Quentinu Tarantinovi to stačí k natočení skvělé gangsterské jízdy, kterou si musí zamilovat snad každý. Nebo mu Mr. Blonde uřízne ucho! ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Kdysi dávno existovaly plány učinit z drsné krimi Bad Lieutenant/Poručík s Harvey Keitelem v hl. roli filmovou sérii. Snímek z roku 1992 měl sice přísný mládeži nepřístupný rating, diváky si však… (viac)

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Zatímco kultovní režisér Quentin Tarantino letos v létě skládal poctu zlaté éře Hollywoodu, hororový režisér Alexandre Aja na to šel o něco přímočařeji a radši poslal diváky na zápas mezi Kayou… (viac)

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

7. ročník unikátní přehlídky klasik, ale i pozapomenutých klenotů z bohaté pokladnice filmu noir představí snímky tematizující loupež, výběrovou retrospektivu noirových děl Fritze Langa, rozmanitou… (viac)

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (viac)