Deena se propadne do roku 1666 a odhalí pravdu o Sarah Fierové. V roce 1994 bojují její přátelé o život a budoucnost města Shadyside. (Netflix)

J.F.B.

"Hang her! Hang the witch!" Po zklamání z Fear Street: 1978 se mi do poslední části vůbec nechtělo, ale překonal jsem se a ke svému překvapení jsem si ji nakonec i docela užil. Jistě, příběh je stupidní až na půdu, hororový žánr odjel na dovolenou na Bahamy (někdy v první třetině to nejspíše udělala i střihačka) a některé dialogy/monology byly nepochybně ukradeny ze stolu scénáristům Riverdale, ale těch skutečně mučivých momentů jako v táboře Nightwing naštěstí zas tolik nebylo. Ani oné přehnané šestákové vážnosti. Rok 1666 sice na takovou The VVitch v otázce historické atmosféry zdaleka neměl a absence čepců byla velmi iritující, ovšem díky pěkným přírodním lokacím, dlani darů lesa a troše staré dobré schovkobaby (plus Ashleymu Zukermanovi, který místy vypadal úplně jako Jake Gyllenhaal) to skoro nevadilo. Skoro. Následný návrat do devadesátek potěšil, přestože nálady prvního filmu se také nepodařilo zcela dosáhnout (vlastně na to nebyl ani dostatek času)... ale aspoň trocha jí tam byla. V rámci trilogie si tedy snímek zajistil "hezké" druhé místo – což z něj ale bohužel stejně nedělá dobré a uspokojivé finále...  (♪♫) (♪♫) (x) ()

AppleCore

Nezměrnej potenciál zadupanej do sraček tvůrčí impotencí. U týhle trilogie si člověk tak nějak naivně myslí, že půjde každým dílem výš. Režisérka ale evidentně na nic víc nemá. A tak se od prvního dílu plácáme ve stylový nudě, která bez ostychu vykrádá všechny slashery od A po Z, ale nemá žádnou vlastní esenci, atmosféru a v poslední kapitole už ani ten styl. Všechno to mystery zlo navíc brutálně zabíjí příšernej hysterickej soundtrack. ()

Eliott

Ten Netflix je vážně neuvěřitelnej! Jenom oni dokáží vecpat do toho největšího vidlákova USA roku 1666 bandu asiatů a černochů a udělat z nich svobodné občany (pravděpodobně osadníci z Evropy). A samozřejmě tam nesmí chybět ani lesbičky jelikož venkovští prosťáčci se nebáli boha více než čehokoli na světě. První polovina v minulosti nebyla nijak překvapivá a mimo scénu v kostele jsem se spíše nebavil. Já však sestupnou tendenci této trilogie očekával a už jsem měl připravené dvě hvězdy. Zvrat však nastal zhruba v polovině, kdy se děj přesunul zpět do přítomnosti (do roku 1994). Celková úroveň šla náhle vzhůru a to především díky opětovné nápaditosti se Shadysideskými zabijáky. Nicméně dílu nemohu odpustit všechny ty Netflixovské hovadiny a tak jsem se čtyřmi hvězdami ještě hodný. Uznávám však, že pocitově se mi poslední díl líbil nejvíce a především bych ocenil scénu s rukou, kostel a nebo bitku zabijáků v obchoďáku. Se zakončením jsem sice nebyl úplně nejspokojenější, ale ani mne to nijak neurazilo. 80% PS: Vážně mne pobavila scéna s prasetem. Před více než 350 lety na odlehlém venkově bych od vesničanů tedy očekával silnější žaludky. ()

corpsy

Aby sa nepovedalo, že každá ´´čarodejnica´´ je zlá. Dnešná doba praje silným hrdinkám, čestne genderovo a politicky korektným. Kde že sú časy Barbary Steelovej, že? Čakal som niečo neočakávané? Že sa dočkám krutej b(w)itch, ktorá smilní z kozlími démonmi, kláti svojím sexappealom duše hriešnikov a preklína bohabojných zaslepencov? Witchfinder General by si tu rozhodne nezarobil, zapadákov Union ( Shadyside ) si to vybaví sám. Časť tretia - Vyvrcholenie, ale nie orgazmus. ()

JohnCZ

Fajn rozuzlení s pěkně atmosférickým originem, poměrně nečekaným twistem a vizuálně zajímavě zpracovaným finále. Netflix tu ovšem místy tlačí na pilu už trochu moc a nelze si toho nevšimnout. Když pominu dobovou (ne)věrohodnost jako takovou, tak minimálně samotný kontrast, jak vesničané reagují na lesbický vztah hlavních hrdinek a naopak to, jak naprosto ignorují své zcela volně se pohybující a bavlnu očividně nesbírající černošské sousedy, je při nejmenším podivný. Ale budiž, není to historické drama, ale cheesy slasher. Navzdory tomu flashback dost dobrej, opět do sebe všechno v rámci mezí slušně zaklaplo a dokonce byly docela uspokojivě osvětleny některé podivnosti, které se táhly celou trilogií. ()

• Během příprav v obchodě hraje píseň „Come Out And Play“ od The Offspring. Ke konci filmu zazní písně „Live Forever“ od Oasis a „Gigantic“ od Pixies. (Duoscop)
  • Když vyjde Thomas (McCabe Slye) na začátku filmu z dřevěné boudy, tak za sebou zavře dveře. Později ale budou otevřené. (Duoscop)
  • Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)