V juhočeskej dedinke uprostred strieborných rybníkov a tmavých lesov žije Jindřich (Radek Valenta), ktorý sa jedného dňa vyberie do sveta s pevným rozhodnutím oslobodiť zakliatu princeznú. Cestou sa dostane do strašidelného mlyna, kde žije so svojím otcom krásna Eliška (Andrea Černá). Mládenec sa Eliške páči, preto mu povie, že zakliata princezná je v rybníku a Jindřich zostáva v mlyne ako pomocník. To sa však nepáči čertovi a vodníkovi, ktorým sa Eliška páči. Pomocou rôznych intríg a zaklínadiel sa snažia Jindřicha z mlyna vypudiť, ale zakrátko sa tam objavuje tretí ženích – starý  boháč. Keďže však Eliška všetkých ženíchov odmieta, otec mlynár sa nazlostí a dáva jej ultimátum: buď si do splnu vyberie ženícha sama, alebo ju dostane ten, ktorý o jej ruku požiada ako prvý. Medzi ženíchmi teda nastáva boj... (TV Markíza)

-ETIENNE-

Pomaly klasická vianočná rozprávka o jednom šťastnom-nešťastnom mlynárovom prehlásení, že po mesačnom splne vydá svoju jedinú dcéru prvému kto si o ňu povie... ()

nachy

Osobně se domnívám, že se jedná o jednu z nejpovedenějších pohádek od vzniku naší nové samostatné republiky. Tato Troškova pohádka je jednoznačně jeho nejpovedenější, chválím především výkony Jakuba Zindulky a Yvetty Blanarovičové, jejíž čert se nadobro vryl do mojí paměti. Silnou stránkou této pohádky je také její hudba a prostředí jižních Čech. ()

Tuvy

Spolu s Andělem páně asi nejlepší pohádka porevoluční tvorby. Narozdíl od všech "z pekla štěstích" a podobných hovadin je totiž vtipná. Možná tu vtipnost někteří zde nechápou, ale děcka, pro které je přece určená ji chápou velmi dobře. ()

petch

Jedna z mála pohádek, které se po 89 povedla. Není to sice stoprocentní, ale na tu bídu, která v poslední době u nás vznikla je to vysoký nadprůměr. Jednooký je mezi slepými vždycky králem. ()

misa kulicka

Jedna z nejhezčích pohádek z 90.let...a hlavně nádherně zahrané pohádkové bytosti, ať už je to čarodějnice L.Bílé, vodník J.Zindulky a exceluje Y.Blanarovičová jako čert. Opravdu rodinná pohádka. ()

MacoLM

Veľmi milá rozprávka, so zaujímavými hercami. Obľúbená hlavne u diaľkových autobusov, na zabavenie cestujúcich :-) Svojské postavičky sú originálne stvárnené a majú svoj pôvab. U mňa vyhráva jednoznačne Knížepán: "Žán, víno! Ať mám jasnou mysl. " :-) ()

jakuzza

Princezna z mlyna to je prostě Česká klasická pohádka teda aspoň pro mě.Krásná a veselá pohádka o lásce a o tom že srdci nezáleží zda ta do které se zamilujete bude princezna nebo jen v uvozovkách obyčejná dívka. ()

Otakara

Troška uměl natočit i hezký pohádky. Yvetra Blanarovičová je jako čert dokonalá. A Jíra byl v mých asi 6 mým velkým idolem :D ()

HJ-FILIP odpad!

Protivná atmosféra, protivný děj... Tohle se může rovnat "filmu" Z pekla štěstí. A nevím, zač jsem tomu dal jednu hvězdu. Upravuji. ()

JARDAHONDA

Průměrná pohádka Zdeńka Trošky. Pozitivně hodnotím akorát prostředí a písničky, jinak zbytečně natahované a přeplácané postavičkami. ()

Vonter odpad!

Tohle veledílo je opravdu klenot. Jedná se o nepřetržitý dopravní pás, vezoucí k nám haldu citoslovců, výkřiků a bujarých žbleptů, z kterých se musí rozklepat kolena každému pod 3 roky věku. Tzn, pokud nesnídáte z kojenecké lahve a toaletu nenosíte mezi nohama v podobě pempers, čeká vás 106 minut utrpení. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje

26.02.2019

Ve věku 54 let zemřel český herec a producent Jiří Pomeje. Příčinou smrti byla rakovina. Absolvent DAMU, který založil společnost Fronda film, byl asi nejznámější díky své práci na filmech Princezna… (viac)