V juhočeskej dedinke uprostred strieborných rybníkov a tmavých lesov žije Jindřich (Radek Valenta), ktorý sa jedného dňa vyberie do sveta s pevným rozhodnutím oslobodiť zakliatu princeznú. Cestou sa dostane do strašidelného mlyna, kde žije so svojím otcom krásna Eliška (Andrea Černá). Mládenec sa Eliške páči, preto mu povie, že zakliata princezná je v rybníku a Jindřich zostáva v mlyne ako pomocník. To sa však nepáči čertovi a vodníkovi, ktorým sa Eliška páči. Pomocou rôznych intríg a zaklínadiel sa snažia Jindřicha z mlyna vypudiť, ale zakrátko sa tam objavuje tretí ženích – starý  boháč. Keďže však Eliška všetkých ženíchov odmieta, otec mlynár sa nazlostí a dáva jej ultimátum: buď si do splnu vyberie ženícha sama, alebo ju dostane ten, ktorý o jej ruku požiada ako prvý. Medzi ženíchmi teda nastáva boj... (TV Markíza)

jefff

Viděno po mnoha letech. S odstupem musím říct, že Trošku chápu. Je vlastně technicky zručný režisér s dobrým okem, snahou napsat smysluplný příběh, ale bohužel naprosto bez vkusu. Fajnové pozadí je zadupáno řvaním, padáním, přehráváním, ječením a stupidním čertem. Škoda. ()

Chise

Princezna je nesympatická, čert neroztomilý, vodník perverzní a princ gay. To není žádná pohádka, ale sociální problém. ()

Rousse

1 hvězdu za to, že ne každá princezna musí být ověšená cinkrlátky, zlatem a napentlená v drahých šatech a 2 za naprosto geniální a bezchybnou Lucku Bílou - to ona pro mě byla princeznou tohoto večera... ()

ranp

Já mám tuhle pohádku moc rád. Imho jde o nejlepší naší porevoluční pohádku. Na klasický kousky typu Pyšná nebo Tři oříšky to sice nemá, ale kvalita tady určitě je, jde o jeden z nejlepších Troškových filmů. ()

Cejny

Zemlejnka je dobrá pohádka, ale když už ji vidíte po x-té, tak ztrácí své kouzlo. Navíc, když sám hlavní představitel Jindřicha (Radek Valenta) později v dokumentu ROZMARNÁ LÉTA ČESKÉHO FILMU přizná, že to vůbec nebyl žádný herecký výkon a že vůbec nehrál, tak 3 hvězdičky odpovídají. Ale tuhle pohádku jsem měl vždycky rád. Takže dám o jednu navíc :-) ()

Maynard.

Jedna z těch lepších "nových" českých pohádek... Slabost na ni mám především díky moc hezkejm písničkám, který zde zaznívají a který tak nějak pohladí pro duši. Když to tak vezmu, tak je to celkm i originální příběh, nejedná se o takovou tu klasiku. Díky celkem zajímavým postavám (čert, vodník a hlavně teda knížepán s Županičem :o) ), má svoje kouzlo. Ať si každej o Troškoj říká co chce (taky to není zrovna kdovíjakej maestro), ale tuhle pohádku mám mnohem rači než nějaký ty "novější" pohádky, který stojej za starou belu. ()

herr_carter

Tahleta uječenost se nikdy nezařadila mezi moje oblíbené kusy - Blanarovičovou mám rád, ale pokud jí někdo vychvaluje za zdejší roli idiotského čerta, pak to nechápu..zbytek herců umělých, potažmo nehodících se až hnusných..................moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

Kanibal

Světlá chvilka Zdeňka Trošky. Princezna je milá a vcelku nevtíravě spojuje pohádkové postavy. Narozdíl od Troškových dalších pohádek je mezi dětmi oblíbená. ()

Jiří K.

Velká nůďa. A navíc, uvedenou filmovou chaloupku, jež se nachází cca 2 km za Bavorovem, jsem navštívil jen tak ze zvědavosti spolu s kamarádem (bydlí v Bavorově) cca 1 rok po natáčení. Takovej bordel jsem už dlouho neviděl. Filmaři nebyli schopni ani po roce své dílo odklidit. Polorozpadlý dům alá Troubky, zničené kurníky, stodola - díra jak po atomovce. No co Vám mám povídat. ()

rozbris

Nejlepší česká pohádka, která asi nebude nikdy překonána, jelikož Troška ze sebe vyždímal všechno a další takový se už nenarodí:-) ()

Wally

Jedna z těch rozhodně lepších pohádek, které se za posledních 20 let natočily. Za mne určitě pochvala i vzhledem k tomu k čemu se pan Troška pak ve své režisérské kariéře uchýlil. ()

Flaveus

Jedna z nejlepších moderních pohádek. Jednoznačně nejlepší pohádkovské Troškovo dílo. Krásná hrdinka, pěkné písničky a fenomenální čert. Jediné co mě mrzí, že Troška podlehl úspěchu a natočil druhý díl, který je naprosto zbytečný. ()

islanzadi

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek z dětství. Sice není úplně dokonalá, ale to není nic. I když jedno jí zazlívám, všichni na mě křičí eeeliško :) ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje

26.02.2019

Ve věku 54 let zemřel český herec a producent Jiří Pomeje. Příčinou smrti byla rakovina. Absolvent DAMU, který založil společnost Fronda film, byl asi nejznámější díky své práci na filmech Princezna… (viac)