V dome Jindřicha (Radek Valenta) a Elišky (Andrea Černá) sa usídlila radosť a šťastie. Darilo sa im v práci i v láske, nuž nie div, že sa im čoskoro narodila dcéra Terinka. Lenže pýcha, samoľúbosť a sebectvo kniežaťa im ani naďalej nepraje. Knieža (Otto Ševčík) nemohol preniesť cez srdce Eliškino odmietnutie a Žán (Ladislav Županič), hnaný do kúta výčitkami svojho pána, sa mu snaží vyhovieť ešte viac ako inokedy. Tak dlho spolu kuli diabolské plány, až vymysleli ten najdiabolskejší: pošlú Jindřicha do vojny s Turkami, kde dozaista príde o život, čím sa kniežaťovi dvere Eliškinho domu otvoria dokorán. Obaja sa však poriadne prerátali – čertík totiž daruje Jindřichovi čarovnú šatku, ktorá ho ochráni pred akýmkoľvek nebezpečenstvom, vodník mu poradí, že v najväčšej núdzi sa má obrátiť o pomoc k vode a Eliškin holúbok mu vždy donesie správy z domova. Eliška to však ani tak nebude mať doma ľahké – urobiť prácu v mlyne, starať sa o domácnosť i o Terinku a ešte k tomu pravidelne vyrážať dvere s dotieravým kniežaťom – to dá veru poriadne zabrať... (TV Markíza)

Paity

Princezna ze mlejna je pro mě hlavně bláznivá Blanarovičová, co by čertík "Bertík z krabičky". Děti to asi ocení o hodně více, než dospělí, pro které je to spíše selanka. ()

bloodline

Ďalšia zbytočná Troškovina... Síce z času na čas aspoň trochu pozerateľná, keď nič lepšie v tých zúžených bedniach nedávajú. A to je velice vzácna chvíľa... Ale stáva sa. 1 a 1/2* ()

peetriss

Slaboduchá směsice skřeků, šišlání a dovádění, kde je středem pozornosti typická role Blanarovičové, která se sice snaží a užívá si, ale už to začíná být nuda. Navíc - pohádku, kde chybí kloudný příběh nevspasí ani její čert. Další odpadní produkt české novodobé pohádkové kinematografie. ()

Wishkah odpad!

V Holywoodu se říká, že každá dvojka musí být větší. Tahle teda byla. To teda jo. Přehrávání Blanarovičové, Zindulky, Županiče a Ševčíka přerostla všechny meze stupidity a z postav, které v jedničce byli poťouchlé zábavné postavičky, se v tomto pokráčování stali frenetičtí idoti, kteří máchají rukama do vzduchu a snaží se být zábavní. Příběh taky dostal zabrat. Válečná deprese se skřípavě střídá s letní depresí ve mlýně a mrtvých je ke konci jak much. Je to obrovská hovadina ()

J*A*M*A*L odpad!

Věděl jsem, že mě dvojka nijak zvlášť neoslní, většinou to bývá tak, že první díl je lepší než druhý a i ostatní a když mě jednička neoslnila, tak o dvojce se asi ani nemusím vyjadřovat.5% ()

Jespi

Ani jako malému se mi ta pohádka nelíbila.....na staré komunistické pohádky to prostě nemá. A Blanarovičová jako čert ve mě vzbuzuje pocity holocaustů, pálení za živa, stahování z kůže a defenestrace. 30% ()

Tominecek

Ocenění ELSA 2002 v kategorii "Původní domací dramatická tvorba - pořad roku podle diváků", udělená Českou filmovou a televizní akademií. ()

Movie Gourmet

Už ne tak povedené, jako první film. Ale stále se ještě snaží udržet se nad hladinou. Objevuje se zde ale už bohužel i spousta kýče a četných klišé. Verdikt: 2 1/2* a 65 - 70 %. ()