Mike Church je detektiv z L.A. Má nadání trousit životní moudrosti a pátrat po zmizelých osobách. Je však v koncích, když je najat, aby pomohl krásné oběti, která trpí ztrátou paměti a strašlivými nočními můrami. Excentrický prodavač starožitností a hypnotizér přivede Churche k ohromujícímu objevu. Zdroj nočních můr by mohl spočívat v nadpřirozeném spojení s Margaret Straussovou. Tuto světovou pianistku údajně v roce 1948 zavraždil její manžel, skladatel Roman. (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Vynikající thriller mladého Kennetha Branagha v tom nejlepším hitchcocovském stylu. Skvělá atmosféra, výteční herci, zajímavě rozehráno, jen ta pointa to celkem shazuje, což je škoda, protože jinak by to bylo naprosto super, ostatně je to poměrně originální. Rád se na to někdy znovu podívám, neboť z filmařského hlediska (a hereckého též) je to perfektní, ale v tomhle žánru (a stylu) jsou lepší filmy. Znovu po smrti ovšem k zahození rozhodně není! 70% v tomto případě zcela odpovídá. ()

Radek99

Průměrný ,,duchařský" thriller uznávaného režiséra Kennetha Branagha. Po jeho zhlédnutí jsem ale ještě více přesvědčen o tom, že by se měl nadále více držet svého projektu Shakespearovských filmových adaptací. Film sice nezapře svou implicitní snahu coby poklonu mistrovi režie tohoto žánru Alfredu Hitchcockovi, leč zůstalo spíše u snahy a dobrých úmyslů, než u nějaké skutečné redefinici žánru. Umělecká vize se ztratila v nepovedeném scénáři (a to raději vůbec nemluvím o překombinovaném závěru...), ambicióznost projektu se projevila nanejvýš u hvězdného castingu, mystérium snímku se vytratilo kdesi v pracovně hypnotizéra a celou atmosféru pohřbilo (zřejmě postulované režisérem dramatem velmi ovlivněným) silné divadelní přehrávání téměř všech herců i hereček... ()

manonfire

Zvrat ke konci, který ukázal na padoucha, byl sice solidní, jeho finální zničení však naopak zavánělo fraškou. Branaghovi nesedl jeho (ten novodobější) look a navíc byla ústřední dvojka dabovaná herci s věčně dětskými hlasy. Sorry, ale pan Bubník by asi měl dospělé muže činu přenechat dabérům s dovyvinutým ohryzkem. Celkově průměr, což vzhledem k tomu, že jsem trochu Branaghofil, značí spíše zklamání. 60% ()

Dale

Tuctový thriller, ktorý ničím neprekvapí a napätie by ste v ňom hľadali márne. A ako päsť na oko pôsobí obsadenie Branagha a Thompsonovej do dvojúloh. Veď je úplny nezmysel, že by sa stretli dvaja ľudia, ktorí vyzerajú presne ako manželia, ktorí žili pred štyridsiatimi rokmi a dokonca ich spája s tým manželským párom ešte niečo neuveriteľnejšie. Proste celý scenár je postavený na hlavu. ()

kaylin

Kenneth Branagh natočil film, který by se dal nazvat hitchcockovským, a to jak ve smyslu napětí, které by se dalo krájet a jež je postaveno na dobrém scénáři, ale i ve smyslu použitého humoru, který je tu příjemným kořením. Skvěle to funguje až do konce, kde to má až nádech italského gialla ve svém šílenství. Pro mě překvapení. ()

• Budova kláštera, který se ve filmu objeví jako sirotčinec a sídlo Straussových, byla použita pro exteriéry domu Bruce Wayna ve filmu Batman (1966). (makimarketa)
  • Film byl celý natočen barevně a měl být i tak vydán. Aby byla pro diváka snadněji odlišitelná současnost od minulosti, rozhodli tvůrci, že linka Romana (Kenneth Branagh) a Margaret (Emma Thompson) bude nakonec přebarvena černobíle. (makimarketa)
  • Vězeňské číslo Romana Strausse (Kenneth Branagh), čekajícího v úvodu filmu v cele na smrt je 25101415. Dne 25.10.1415 se odehrála bitva u Azincourtu. Účastnil se jí anglický král Jindřich V., o němž napsal W. Shakespeare divadelní hru, a kterou Branagh zpracoval jako svůj režijní filmový debut. (makimarketa)