Džudžucu kaisen

Japonsko, (2020–2025), 23 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Gege Akutami (komiks)

Scenár:

Hiroši Seko

Kamera:

Teppei Itó

Júiči Nakamura, Džun'ja Enoki, Júma Učida, Asami Seto, Džun'iči Suwabe, Kendžiró Cuda, Kóki Učijama, Mikako Komacu, Tomokazu Seki, Šigeru Čiba, Marija Ise (viac)

Ve světě, kde se démoni živí na nic netušících lidech a kde mnoho z nich padlo za oběť nejrůznějším prokletím, jsou všemožně schované části těla legendárního a obávaného démona Sukuny. Každý démon, který pozře nějaký z těchto ostatků, může získat obrovskou moc, se kterou by mohl být schopný zničit celý svět, či vážně narušit běžný chod věcí. Naštěstí však existuje tajemná škola bojovníků Jujutsu – čarodějů, kteří běžné smrtelníky v tajnosti ochraňují před všemi nebezpečími ze strany démonů a nebezpečných prokletí.
Yuuji Itadori je obyčejný středoškolák jehož největší starostí je jeho nemocný dědeček, který leží v nemocnici. I když chlapec vypadá na první pohled úplně normálně, má neobyčejnou fyzickou sílu a vytrvalost, díky které o něj má zájem mnoho školních sportovních klubů. Yuujimu je to ale jedno a mnohem raději tráví svůj volný čas ve společnosti dvou dalších přítel, členů okultního kroužku. Jeho život se však změní jednoho dne, kdy se mu do rukou dostane zapečetěný a prokletý předmět – jeden z prstů démona Sukuny! Chlapec ani nikdo z kroužku nemá tušení, jaké hrůzy se stanou poté, co poruší pečeť... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Yoshitsune k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2020) (S01)

Tenhle seriál je svým způsobem unikát a to ve směru, že klame tělem. Já sem do tohohle seriálu, chtěl jít už minulý rok, ale nakonec sem se na něj nedíval, protože na mně ze začátku působil jako další Naruto, jako další Kimetsu no yaiba a já tak nějak nechtěl sledovat další seriál, který se ve výsledku nikam nepohne. Ale nakonec se tenhle seriál, ke mně vrátil a opět sem polemizoval nad tím, jestli ho mám vůbec sledovat ? Nakonec sem rád, že sem ho začal sledovat a cítím jako hlupák, protože sem si odepíral něco tak moc skvělýho a unikátního, že mi nevadí těch pár věcí, které by mi jinak vadili. A si začnou tou věcí, která mně v první epizodě zarazila, to že hlavní hrdina má zvýšenou fyzickou sílu, to je v pohodě, ale aby dokázal vyskočit do třetího patra a následně dělal přemety a jiné gymnastické pohyby, na úrovni boha, to bylo nam ně trochu moc. Ale tohle se stalo jen v první epizodě, v dalších epizodách hlavní hrdina, tohle nedělá, ano je pohyblivý a mrštný, ale v žádné další epizodě, už nepředvede to co udělal v první epizodě a ten boj jede spíš stylem box/karate. A tohle je vlastně ten nejvíc výrazný neduh, který bych mohl vyčíst, ano v seriálu se objeví další typické klišé, jako je výcvik, nepřítel ve vlastních řadách, ale seriál s tímhle dokáže pracovat lépe, než to třeba dělal/dělá takový Naruto. Tenhle seriál, si právě od Naruta a jemu podobných seriálu, bere jen to dobrý a to špatný ne, což je něco, co se moc často nevidí, obzvlášť když sám autor mangy jasně řekl, že Naruto a další magny mu byli inspirací. Seriál má vynikající tempo a v každé epizodě se něco stane, seriál nestojí na místě a i ten trénik hlavního hrdiny, je shrnut do jedné epizody. Každá postava i ta vedlejší, zde má svůj účel a neni zde jen na parádu a že těch postav tady je, ale všechny mají nějakou osobnost a každá z těch postav je zapamatovatelná a to přestože hraje vedlejší roli. Za pochvalu stojí i akční stránka, tady se to všechno řeže, seká, drtí, rozkládá na atomy, a každá akce je jiná než ta předchozí, mění se prostředí, nepřítel, spojenec, takže ani v tomhle směru to neni nudné. Hlavní příběh, je sice v jádru boj dobra se zlem, ale je těžké rozeznat, kdo stojí na jaké straně a ti zlý, nejsou jen plochý záporáci, ale někdo má nějakou osobnost, cíl a má nějaký vztah k dalším postavám. Na tenhle seriál, bych mohl vypsat hodně chválených řádků, ale myslím si že by nemělo cenu, protože lepší je dát seriálu šanci a on se vám za to odvděčí kvalitní zábavou. PS : Když kouknu na to, kdo režíroval tenhle seriál, tak mohu být v klidu co se týče Chainsaw Mana. ()

Season 2 (2023) (S02)

K tomu jak se vyvíjel tenhle seriál, se vyjadřovat nebudu, jelikož mnozí to už udělali přede mnou a jejich vyjádření je v podstatě lepší, než to co sem měl připravené já, jelikož mé bylo trochu za hranou. Takže tolik, k tomuhle palčivému tématu a teď k samotnému anime. Příjde mi sranda, že úplně púvodně sem se na Jujutsu Kaisen, nechtěl ani dívat jelikož, to na mně působilo nezajímavě ať už na to mělo vliv to, že autor u jiných provařených anime a nebo prostě jen to, že anime se objevilo v době, kdy tady kraloval Demon Slayer a já neměl náladu, na další démony, vymítače a podobné věci. O to větší, to byl šok a překvapení, když sem viděl první sérii a ta mi vystřelila mozek na oběžnou dráhu a v plné rychlosti, se mi mozek zase vrátil zpátky do hlavy. A tady je víceméně to samé, jen je to celé víc zesílené o víc, o mnohem víc. Ať už jde o samotnou animace, která od sedmé epizody, prostě exploduje silou hvězdy a v každém v dalším díle, ta animace je hnána za hranicí toho co lze vytvořit a nebo toho co dokáže lidská ruka a mysl vytvořit, takže v tomhle směru je to naprostě šílené. A co se týče příběhu, je tady dost soldiních zvratů, příběhových linek a každá ta postava má nějakou tu motivaci, se kterou se tady pracuje a různě se to větví a rozvíjí. Nicméně mi přišlo úsměvné, jak Geto těžce opovrhuje normálními lidmi, ale přitom má každou noc, noční můry o tom, jak ho před lety zmasil normální člověk a tak je v modu sněhové vločky. Takže příběh a ani postavy, nijak nezůstavájí pozadu, za animací a některé ty zvraty, sou fakt jako solidní. A pokuď vám, mi někdo bude říkat, jak si tahle či támhle ta postava prošla peklem a jaké že zažila utrpení, tak to bude furt nic, s tím co si musel zažít Yuji Itadori. K závěru, bych jen rád napsal, že se mi seriál líbil nejvíce v první sérii a to v epizodách, kdy všichni byli šťastní a pospolu, kdo viděl druhou sérii tak tohle pochopí. ()