Dej filmu sa odohráva v pohraničnom meste Cvikov. Dvaja bratranci, ktorých si zahrali Kryštof Hádek a Robin Ferro, odmala snívajú o tom, že sa pôjdu pozrieť na závody Formule 1. Keď jeden z nich vyhrá vstupenky na Grand Prix, odštartujú dobrodružnú cestu... (Magic Box)

Stanislaus

Z výše zmíněných žánrových škatulek u Grand Prix prochází jen road movie, jelikož na dramatické, ale i komediální rovině film nefunguje tak, jak tvůrci možná původně zamýšleli. Téměř všechny postavy jsou neuvěřitelně nesympatické a na pěst, snad jen Tatiana "Smažka" Dyková se postarala o lehké humorné pousmání. Grand Prix určitě vypadal na papíře lépe než na plátně (či obrazovce) a vzhledem k obsazení je škoda toho promarněného potenciálu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Důchodce, s plnou taškou jídla a funkčním tabletem, vydrží na jednom místě velmi velmi dlouho." Tak poučení jsem dostal, ale kde je ta komedie? Kdepak se nám ta potvůrka schovala? V pneumatice? Nebo ji ukradl Štětka? Nevím, asi ji někde vyklepali cestou, což je pro mě problém. Já jsem se totiž chtěl bavit a k tomu ústřední trio v sestavě Kousavej Mentál, Ožralej Dement a Agresivní Kretén nijak nepřispělo. A po sexu s černou velrybou jsem se už jen vyděšeně snažil najít alespoň jednu sympatickou postavu. Marně. ()

Pierre

Rád jsem viděl Daniela (a chci ho vidět časteji, jů? určitě  to není jen Tonda Blaník),  Kameníkovou a v takovém formátu určitě i Donutila. Od Hádka a Kozuba se samozřejmě člověk může spolehnout na určitý standard, i když z Kozubových loňských filmů mě zde bavil nejméně a místy mu bylo trochu hůře rozumět.  Je to můj teprve druhý celovečerní film od ceněného Prušinovského a seriálové Dobré ráno, Brno se mi líbilo přeci jen o trochu více. Zde se Prušinovský opět zaměřil  především na své milované těžké sociálně případy a ačkoliv bych  do místního prostředí bych určitě patřit nechtěl, nepůsobí tady tak odpudivě a Prušinovského se v něm podařila docela solidní atmosféra v podobě lehce undergroundové komedie, která mezi novodobými českými veselohrami bude určitě pořád patřit k tomu lepšímu, i když se nejedná o žádné veledílo.   Taková přesná trojhvězda.  Celkem  v pohodě film, i docela sranda. Jednohubka, která určitě neurazí a nezkazí den, ale má své dobré i slabší  momenty.  Dyková, Poláci a černoška otravní. Nejvíce se mi líbil pan  Holeček, jak zpíval Voda živá (:D). Pane Holeček, nechcete jet na ty závody se mnou? Ty jo Emile, já bych hrozně rád. Ale mě formule vůbec nezajimaj. ()

Malarkey

Když se podíváte na ta jména, tak nějak předpokládáte, že tady se budete řehtat od začátku do konce. Všechno k tomu spěje. Jenže pak si Grand Prix pustíte a i když se na to koukat dá, docela Vás tady všichni serou tím, jak jsou debilní nebo i docela takoví zlí. Vůbec z toho nejde taková ta komediální lehkost a pohoda, kterou Honza Prušinovský normálně umí. Je to ulítlost, ale to je asi ten jediný důvod, proč tento film vidět. ()

bourec

Štěpán Kozub je bohužel v mejch očích netvárnej, šišlající pablb, kterej hraje pořád stejně. Takže filmu Grand prix, kterej natočil můj oblíbenec Průša, udělal medvědí službu. Jo, má tady asi tři vtipný chvíle, ale jinak nic. Film je asi nějakej pokus napodobit anglickou školu, ale příliš se to nedaří. Ovšem zase abych nelhal, ten film mě jako celek nenudil, takže ty tři hvězdy si obhájí. 50%. ()

• Na internetu byla spuštěna sbírka, ve které chtěli tvůrci na film vybrat 2 miliony korun. (SONY_)
  • Policista Holeček (Marek Daniel) má ve scéně na služebně v čase 01:04:23 čepici hodně šikmo na hlavě. V další scéně ji má už šikmo jen trochu. (Marek.Handl)
  • I když ve filmu podpraporčík Holeček (Marek Daniel) říká, že mají na okrsku pouze jediné služební vozidlo, tak registrační značka se v různých částech filmu mění, a to konkrétně 4L36328 (v čase 11:07) a 4AJ2585 (v čase 01:03:25). (the_anubis)