Studená jazda

• Slovensko Kokosy na snehu (viac)

Jamajka - země slunce, tropických plodů, výtečného rumu a ultrarychlých sprinterů. Při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje mnoha rychlonožců jsou definitivně - nebo alespoň na 4 roky - pohřbeny... V zapadlém baru u moře žije špatnou životosprávou poničený muž - Američan, kdysi olympijský vítěz v jízdě na bobech. Proč to s ním nezkusit? A tak se pod vedením tohoto obtloustlého trenéra začnou pružní, elastičtí a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry... Nadšení je obrovské, peníze žádné - zkuste najít sponzora pro tak bláznivý podnik! Nakonec však muzeální bob, osedlaný čtveřicí prokřehlých vyznavačů regae, stojí na startu a... SVĚTE, ZBOŘ SE! - ten bob jede! A na Jamajce se u obrazovek tančí... (oficiálny text distribútora)

pakobylka

Kromě jiného i o tom, že někdy není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Protože všichni máme své velké i malé sny, ale ne každý z nás sebere odvahu, aby se pokusil je uskutečnit. Některé vtípky jsou zbytečně přeexponované ... nebo spíš trochu primitivní ... tak nějak na americký způsob - ale jinak v pohodě. Příběh jamajských bobistů má něco do sebe - možná i proto, že někde hluboko pod nánosem hollywoodského make-upu lze objevit pravdivý základ. ()

Motinski

Jeden z tých vyslovene odpočinkových filmov ktorý kebyže vidím prvý krat niekedy teraz, určite si ho až tak neobľubim. Nostalgia ale funguje a mám na to iba príjemne spomienky. Kokosy na snehu patria skôr do priemeru ale keď hľadam nenáročnú zábavu čo vie rozosmiať aj po rokoch, často siahnem práve sem. ()

E=mc2

film natoceny podla skutocnych udalosti Skuste niekto zalovit v starych rocenkach zo zimnych olympiskych hier a najdete tam jamajsky bob hm 1988 Calgary a to prekotenie bobu a prinesienie do ciela sa naozaj stalo typci ....a nektery lidi neveri... ()

kubin.

Další z filmů mého dětství. Výborná komedie, která je možná ke konci trošku přitažená za vlasy, ale to mi nevadí. Mám pocit, že právě díky tomuto konci to byl první film, u kterého jsem se kdy rozbrečel. Nejvtipnější osoba je bezpochyby Sanka a jeho hlášky jsou nezapomenutelné. Na tento film se můžu podívat naprosto kdykoliv a je to moje srdcovka. ()

wendelin9

Tahle klasika je pro mně pokaždé skvělá dávka zaručené zábavy ;-).... Vidím hrdost! Vidím sílu. A vidím pořádnýho chlapa, kterej se s ničím a s nikým nesere! Správně. Takovej jsem já! ()

filmmovier

Pro mě jedna z těch top komedií, u kterách se zasměju vždy. Černoši z Jamajky se rozhodnu vyhrát ZOH a začnou tvrdě ,, trénovat" na bobech. A jdou si tvrdě za svým a nám, divákům zanechávají kopu gagů, hlášek a veselých situací. Naprosto geniální film s origoš hláškami. ()

skrblik007

Skvělá bláznivá komedie s dobrým příběhem podle skutečné události. Těžko vyzdvyhnout některou hlášku - všechny jsou prostě parádní. ()

URBAN

Po všech stránkách je to zpracováno dobře , ale vždyt to je komedie a já si sakra říkám kde je humor a komedie bez humoru? To bude asi něco špatně. Navíc po dlouhé době jsem nevěděl jak mám hodnotit, protože na jednu stranu je to zpracováno dobře a na druhou v sobě nemá žádný humor. ( 2.10.14/MAC ) ()

fantoci

Výborná komedie o pár sprinterech z Jamajky, kterým se nesplnil sen dostat se na letní olympiádu, a tak se rozhodli že ta zimní jim neuteče a přesedli do bobu... Velmi příjemně pojaté vyprávění s řadou perfektních vtipů dává komedii rychlý spád a pružnost... ()

Decker

Vyborna komedie pojednavajici o trnite ceste jamajskych totalnich outsideru v zavodu ctyrbobu. Nektere gagy me opravdu dostali a musel jsem se docela hodne smat. Vynikajici je hlavne John Candy, ktery jiz svym zjevem ma proste tendenci vas rozesmat a v roli boboveho trenera (uz tohle samo o sobe je nadherne absurdni) me proste nedal sanci se nesmat. ()

Tyny

Sanka: ,,Jaký bude mít náš bob jméno?" Junior: ,,Co třeba Taula?" Sanka: ,,Taula? To je jako jméno dolarový štětky. Jak jsi na to přišel?" Junior: ,,Je to jméno mý mámy." Sanka: ,,Jooo, to je hezký jméno." Film mého dětství, na který se prostě nezapomíná. Ty hlášky, atmosféra, herci. Neuvěřitelné, prostě skvělý film, bez výjimky. ()

Skuby47

Originální a ve své době velmi populární sportovní komedie. Není co dodat, vždyť v ní hraje můj velký oblíbenec a sympaťák John Candy a kromě nápaditého příběhu, řady vtipných hlášek a dojemného konce, si člověk jaksi podprahově uvědomuje, že není nic nemožné a že není nutné zrovna zvítězit, ale jenom se třeba o to pokusit. V této souvislosti se mi vybavuje britský skokan na lyžích „orel“ Eddie Edwards, který na olympiádě v Calgary v roce 1988 byl sice beznadějně poslední, ale stal se díky své odvaze největším miláčkem publika. ()

wader

V dětství mě to asi přes nějaký zákaz rodičů minulo, a tak jsem si to dopřál teď v r. 2016. A opět žasnu, jak málo stačilo ke štěstí v 90ých letech. Stačilo, aby to bylo z USA, byli tam černoši a dávali to na Nově :D ()

Mrkvič

Začátek devadesátých let přinesl spoustu podobných komedií o sportu, ale Kokosy nad všema jasně ční. Vtip, srdce a dokonce i pěkná výprava. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (viac)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (viac)