Studená jazda

• Slovensko Kokosy na snehu (viac)

Jamajka - země slunce, tropických plodů, výtečného rumu a ultrarychlých sprinterů. Při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje mnoha rychlonožců jsou definitivně - nebo alespoň na 4 roky - pohřbeny... V zapadlém baru u moře žije špatnou životosprávou poničený muž - Američan, kdysi olympijský vítěz v jízdě na bobech. Proč to s ním nezkusit? A tak se pod vedením tohoto obtloustlého trenéra začnou pružní, elastičtí a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry... Nadšení je obrovské, peníze žádné - zkuste najít sponzora pro tak bláznivý podnik! Nakonec však muzeální bob, osedlaný čtveřicí prokřehlých vyznavačů regae, stojí na startu a... SVĚTE, ZBOŘ SE! - ten bob jede! A na Jamajce se u obrazovek tančí... (oficiálny text distribútora)

Brandon

Oblíbená partička černejch sporťáckejch rastafariánů perlící v pro ně mimózním závodě. Skvělá atmoška, hlášky, vtip, komedie jak má být. ()

Master19

Poctivá "osmdesátková" komedie oscilující mezi bláznivou komedií a sportovním dokumentem. Ještě nějaké to vztahové pnutí a hodina a půl je za námi. Všechno je barevné, čisté a voňavé a co není, tak to se natře. Už vzhledem ke své povaze je třeba v tomto filmu spoustu věcí přehlédnout a pak je možné se dobře pobavit. Zajímavé je, že partu Jamajských bobistů ztvárňují newyorčani jak polena (většinou z Bronxu) a smutným mementem je pro Johna Candyho, pro kterého to byla jedna z posledních rolí, než rok poté zemřel na infarkt. ()

vyfuk

Asi tak. Prostě jsem se po asi dvaceti letech dostal k jedné z obrovských klasik. Asi ji vidělo mnoho lidí, ale taky ne všichni. Film je nicméně ukázkovým silným příběhem až nějaké odvahy a síly, silného skutečného příběhu, který má v sobě i nějakou tu eskalaci postav, kdy se i ze zlých stávají lepšími a podobně. Akorát bez nějakého většího osobního dramatu, které jsem lehce čekal. Na Disney až nečekaně sprostý film, ale asi se nedá mluvit o tom, že by to vadilo. Spíše naopak. ()

Guzo

Tohle je pro mě typ ideální komedie, pokaždé se u ní nasměju a ještě jsou tam prvky trochu vážnějšího rázu. Některý hlášky se pro mě navždycky stanou kultem.. ()

mirec88

Bobovaniu som síce nikdy nefandil, ale slová "Hrdosť..., sila..." jedného z hlavných hrdinov na mňa silno zapôsobili. Je to fakt príjemný film, ktorý vždy poteší a ten krásny záver ani toho najväčšieho cynika nenechá chladným. ()

zajda404

I když jsem Kokosy na sněhu viděla snad tisíckrát, pokaždé se bavím. Naprostá klasika, na které jsem vyrůstala, prostě nemůžu jít níž :) ()

Zagi20

Nezapomenutelná komedie. Spousta kultovních hlášek, jednoduchý příběh a k mému velkému údivu i perfektní dabing. Už jsem to viděl tolikrát s dabingem že originál by mi to jenom kazil. "Zdravím bobařskýho boha" :) ()

Elleannie

"Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí.." Jejda, kdysi jsem se na to koukala pokaždé, co kokosy dávali v televizi. Dnes jsem na to narazila náhodou a musela jsem se podívat - nezměnilo se vůbec nic, moje nadšení jakoby se nikdy nevytratilo:) ()

Siri69

`` Vidím hrdost,vidím sílu a vidím pořádnýho chlapa kterej se s ničim a s nikym nesere !!! Správně takovej jsem já ´´ :-D A plno dalších super hlášek !!! Nic víc snad k tomu ani napsat nejde... :-) Jedna z nejhezčích komedií co znám... 5* ()

Lukyn007

Musim dát za 5 hvězd...viděl jsem to už nejmíň 100x, ale stejně to neomrzí. A hlavně palec nahoru pro geniální český dabing :) ()

Kosmik 1

Myslel jsem, že na podruhé už to nebude taková zábava, jako když jsem se smál před lety, když jsem jamajský bob viděl poprvé v akci. Ale to jsem se pořádně splet. Komedie nacpaná parádními hláškami (hlavně na švýcary), emocemi a nádhernými okamžiky, které se vyplatí vidět. Zvedám na maximální hodnocení a doporučuji všem, kteří ještě jamajské družstvo v bobu i mimo něj neviděli. 85% ()

Autogram

Jamajčania v pátose nezaostávajú za Američanmi, hlavne keď sú v americkom filme, ktorý sa musí skončiť vo veľkom štýle. Štyria černosi pred rokom 93 na zimnej olympiáde naozaj vyčnievali, dnes sa len mierne pousmejeme nad čiernym hokejistom v drese hokejovej veľmoci. Humor v tomto filme na mňa nefungoval, ani doberanie so Švajčiarmi alebo Nemcami. Možno niečo do seba má to mravné ponaučenie o vytrvalosti v nasledovaní svojho cieľa aj keď okolnosti tomu neprajú. ()

Aberforth

Film môjho detstva ktorý milujem ako sa len dá. Krásne prostredie Jamajky verzus Studené Calgary. Príbeh 4 mladých černochov je nesmierne vtipný a dojemný zároveň Zanechal vo mne niečo čo nedokáže každý film a preto hodnotím na 100%. ()

P1tr

Devadesátková klasika, která z mého pohledu dnes už nefunguje tak dobře, jako v době svého vzniku. Jde o pozitivně naladěný film, který ale jakoby nevěděl, čím chce přesně být. Titulní skutečný příběh je bezpochyby fascinující, ovšem k jeho řádnému zpracování bylo potřeba se rozhodnout, zda točit komedii, nebo dojemný, povzbuzující film a ne něco mezi, jak se nakonec rozhodli tvůrci. Jde o fajn pokoukání, ale příliš nadšený jsem z něho nebyl, neboť jsem toužil po častějších humorných momentech utržených ze řetězu, neboť tato poloha by fillmu dle mého slušela více. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (viac)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (viac)