Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

filmmovier

Nadupanej úvod do BSG, každopádně si ale zatím nechávám trochu rezervy a to nejen proto, že věřím, že v seriálu se to opravdu rozjede na ty pověstný plný koule, ale taky proto, že v mých očích tahle série na plný počet prostě nedosahuje, Ale v porovnání s jinými pilotními díly (třeba teda sci-fi), se ale plně a velmi dobře seznámíme se všemi hlavními postavami a dostatečně se seznámíme i s hlavní dějovou linií, za což filmu patří veliké plus které nemá konkurenci, co se pilotů týče. Olmos je fajn, hrabě Baltar a prezidentka taky, Cyloni jsou naprosto úžasní a úvodní scéna s komentářem je nezapomenutelná... Zápletka je skvělá a i když tam sem tam nějaký ten slabší moment naleznete (tři hodiny, no) tak rozhodně nehrozí, že byste se snad nudili. BSG rozhodně plní účel inteligentní sci-fi zábavy a věřím, že to bude brutální. Pilot navnadil neskutečně, něco takového se opravdu vidí jen málokdy. Říkám si u toho, že se na původní sérii opravdu vybodnu (původně jsem s ní chtěl začít jako s první), ale tohle mi bude ke štěstí stačit. Vím to. Jsem o tom přesvědčen. 87%. Nával emocí je velký, husí kůži jsem měl občas taky a hudba je skvělá... ()

noriaki

Po všech stránkách brutální seriál. Od námětu, přes děj, postavy, až po vizuál. A zároveň konečný důkaz že dělat remaky má smysl, pokud ovšem přidáte něco svého. Zatímco původní Battlestar Galactica je ploché dobrodružné sci-fi plné černobílých postav a atmosféry prodchnuté patosem a naivitou, tato nová verze je emocionálně vyčerpávající, drastické, psychologické a labilní drama ve kterém se z hrdinů stávají svině, z podrazáků spojenci, a z idolů odporní lotři bez špetky sympatie. Vyberte si komu budete fandit, garantuji vám že víc než pár dílů vám tato volba nevydrží, a vy budete dělat kompromisy, budete hledat omluvy, a přijde čas na relativizaci pevně daných jistot. Snad v žádném jiném seriálu jsem neměl takový pocit opravdovosti postav. Zapomeňte na to znáte, tohle je BSG a lidé tu skutečně žijí, rvou se s osudem, trudně živoří, zarputile odmítají přijmout svůj úděl, či postupně rezignují na humanitu. Každý podle své těžce zkoušené osobnosti. Ale hlavně musí pokračovat dál, protože jediná další alternativa je smrt v boji s nelítostným nepřítelem. BSG není lehké sledovat, vtáhne vás, přetvoří podle svého, a vyplivne trochu jiného. ()

verbst

Prvních 45 minut sem umíral pod haldou klišé a sexu. Pak se to ovšem rozjelo nevídaným způsobem. Grafické zpracování je úchvatné. Seznámíte se tu s lidmi se kterými se budete, pokud vás pilot zaujme, potkávat hodně dlouho. Osobně můžu říct, že nabušenější pilotní díl k čemukoliv jsem ještě neviděl. A mám takový neodbytný pocit, že už asi neuvidím. ()

novoten

Co když se Bůh rozhodl, že udělal chybu? Pilotní díl Galacticy je pořádným tříhodinovým mackem, který by při určitých dějových úpravách klidně mohl být samostatným velkofilmem, ale naštěstí mi bylo souzeno se s touhle (ne)sympatickou posádkou nějaký čas setkávat. Od úvodu bylo jasné, že tvůrci mysleli na všechny aspekty správného seriálu a silná psychika postav je zde umocněna zvláštní aurou, když v důsledku daných událostí prochází každý hrdina opravdovou zkouškou ohněm. Druhým triumfem je atraktivní a poutavá mytologie. Protivníci jsou zahaleni rouškou tajemství a přesto dodávají realistickému vyznění velmi temný podtón. Třetí klíčovou výhodou je pak téma. Myšlenka "co bych dělal, kdyby to dopadlo takhle" se dostane do hlavy snad každému divákovi a je jenom na něm, zda chce sledovat, jak budou reagovat Starbuck, Apollo, Bill Adama a spol. Já do toho šel s nimi a nikdy nelitoval. ()

berg.12

"Galactica" využívá jedno z klasických témat sci-fi - lidmi vytvoření roboti se vymknou kontrole a snaží se zničit své stvořitele. I když později se celý seriál postupně posune do trochu jiné polohy. V televizním formátu na první pohled viditelná technická kvalita a "realistické" prostředí. Celkem velkolepý a nikterak optimistický rozjezd. To Paldini: Ohledně postav vytýkáš seriálu to, co je jednou z jeho devíz, čím se od ostatních odlišuje a na co především klade v pozdějších sériích důraz. ()

• Na začátku filmu, kdy se Laura Roslin (Mary McDonnell) dozví výsledky testů na rakovinu, je krátký záběr na oblohu, na níž je několik prolétávajících lodí. Jedna z nich má původ v seriálu Firefly (od r. 2002). (Jan_K)
  • Během FTL skoku Galaktiky k Ragnaru jsou vysunuté hangáry, přestože je v předchozí scéně zasunuli. (Pepy)

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (viac)