Posledný výstrel

• Česko Poslední výstřel (viac)

Vojnový veterán z Vietnamu Jim Hanson (Liam Neeson) má ranč v Arizone neďaleko mexických hraníc a práve prežíva ťažké obdobie. Jeho milovaná manželka zomrela na rakovinu a pri jej liečbe prišiel o všetky úspory. Banka sa mu do 90 dní chystá zabaviť dom a on nemá inú možnosť, ako predať zvyšok stáda. Jeho pokojný život náhle naruší nečakaný príchod dvoch ilegálnych prisťahovalcov, ktorí prekračujú hranice na jeho pozemok - matky Rosy (Teresa Ruiz) a jej 11-ročného syna Miguela (Jacob Perez), ktorí zúfalo utekajú pred brutálnym mexickým kartelom. Po prestrelke, pri ktorej matka zomrie, čaká na Jima neľahká úloha - ochrániť Miguela pred zabijakmi. (TV Markíza)

Ivo

Liam se asi právě na TV dokoukal na Ramba 5, sundal si brýle a papuče, vyškrabal se z houpacího křesla a chraptivým hlasem zvolal - to chci takyy! Pan produkční nelenil, také s heknutím vyskočil z křesla, no a scénářík byl hotový co by dup. Mexické kartelové zombies, opuštěnou farmu v prérii (i u Chicaga)  a vysloužilého bareta necháme (říkal pan produkční), ale pro změnu uděláme z holčičky chlapečka, přidáme motiv road movie na route 66 (to prý letí), skvělá bude i spřízněná navoskovaná blondýna jakože v uniformě a Don Padouch si raději srdce vyřízne sám někde za dveřmi, ať to zase není moc explicitní (říkal pan produkční). A neboj, Liame, budeš tam jen řídit, tvářit se, vyčerpaně povídat (hlásek máš pořád ještě pěkný) a občas vystřelíš z kulovnice s dalekohledem ať se moc nezadýcháš, žádné velké akce. No a je to. A ten konec - už nám holt nezbyly prachy na rambovské houpací křeslo při západu slunce (a dojemné rozpomínání na Taken a tak), tak jsme to museli nečekaně useknout v tramvaji s kečupem na břichu. Ale neboj, zase něco brzy vymyslíme. Místo prérie třeba pro změnu polární kruh, může být ? (vlak a letadlo už jsme měli) ()

TheEvilTwin

Další Neeson a další stejný scénář jako vždy. Dokola ta stejná písnička, akorát s čím dál pomalejším osamělým staříkem lovícím kojoty a chovajícím krávy, který se zas a znova nebojí porušit všechny zákony pro člověka, kterého nikdy v životě neviděl. Neesonovky obvykle baví alespoň slušnou akcí, když příběh nezaujme, ale Marksman se strašně vleče, všem je jasné, jak film skončí, akce jsou všeho všudy dvě a ješte nejsou nijak úderné či originální. Popravdě jsem měl problém film vůbec dokoukat... V nejlepším se má skončit a fakt nevím, co Neesona motivuje pořád skákat do těchto rolí, ale už by asi stačilo. ()

BOURQUE

Absolútny základ príbehu síce reálny (situácia na hranici, vykoľajený život staršieho muža po strate manželky), ostatné však zabalené do jasného B-čkového obalu. Liam Neeson starne decentne. Škoda, že to isté sa nedá povedať o jeho posledných vybraných filmových projektoch. Záverečná scéna je „voľne“ interpretovateľná. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

AdamesWWE

[7/10] Jednoduchý príbeh, ktorý ma bavil počas celej stopáži filmu. Liam Neeson zahral opäť dobre a bavil ma, zvyšok obsadenia je tiež v pohode. Zápletka je, ako som spomínal jednoduchá, ale plynie to dosť dobre, je trošku zmena oproti predošlým filmom čo sa týka aj zasadenia príbehu do tohto prostredia a nemôžem povedať že by som sa nudil. Akčných scén je pomenej, ale sú dobré a pre film v kľude stačia. Moja oblúbená "Neesonovka" sa z toho nestane, ale stále je dobre natočený film, ktorý ma bavil. ()

Xmilden

Liam se velmi těžce zvedl z postele a neustále škemrajícím producentům nakonec přecedil, skrze svou stárnoucí tvář, odpověď kterou potřebovali slyšet. Vyzbrojen svým nezaměnitelným hlasem, zaměřovačkou a mexickým chlapcem se vydává zúčtovat s kartelem, respektive s jeho zabijáky. Ti samozřejmě na konci zjistí, že celou dobu šli na mušku staříkovi, zde bývalému mariňákovi, který ukončí jejich zkažené životy, jakmile příjde jejich čas. Snímek není zase až tolik akční, přes počáteční nelogičnosti se nakonec slušně rozjede a úplnou ostudu Liamovi v jeho filmografii neudělá. Přesto do své role sedí Neeson stále míň a míň. 55% ()

• Před příjezdem do Chicaga Jim (Liam Neeson) nakupuje na čerpací stanici a z pultu vytáhne láhev rumu Kraken. Je to odkaz na jeho slavnou repliku v roli Dia ve filmu Souboj Titánů (2010): „Vypusťte Krakena!“ (DJMaroko)
  • Filmovalo sa v amerických štátoch Ohio a Nové Mexiko. (MikaelSVK)
  • Keď Jim (Liam Neeson) telefonuje so Sarah (Katheryn Winnick), tá mu hovorí o členovi kartelu, ktorý po ňom ide. V súvislosti s tým mu povie: "Nájde ťa a zabije ťa." Je to pocta slávnej Neesonovej replike na adresu únoscov jeho dcéry vo filme 96 hodín (2008). (m.a.t.o.)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)