Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Od poslední Battle Royale, která skončila ne úplně podle pravidel, už uplynuly tři roky. Shuya Nanahara a Noriko Nakagawa byli stíháni pro vraždu učitele a porušení několika zákonů, tyhle prohřešky však dávno vybledly tváří v tvář jejich dalším činům. Nanahara totiž založil hnutí odporu a vyhlásil válku všem dospělým. Pravidelně přes internet vysílá do počítačů japonské mládeže svá poselství, často doplněná teroristickými útoky. Nanaharova armáda, složená většinou ze sirotků a dorostenců oddaných jeho věci, se tak rázem dostává na přední stránky novin a do zaměřovače samotné vlády. (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (149)

Juto 

všetky recenzie používateľa

,,Battle Royale II: Requiem" je prekvapivo prvá pol hodina určite veľmi pútavá. Vrátime sa k tomu, čo  bolo v prvom filme, vidíme skupinu nevedomých školákov unesených vládou a, samozrejme, hystériu, ktorá vedie k tomu, že pár detí skončí  mŕtvymi. Hoci je to takmer úplná kópia prvého filmu (máme tu hádzanie noža, explodujúce náramky na krku atď.), funguje to, pretože prvý film fungoval a fanúšikovia pôvodného diela si to nepochybne užijú. Avšak tu všetky pozitíva končia. V skutočnosti pokračovanie preberá väčšinu nápadov z prvého filmu a opätovne ich používa. Od nebezpečných zón až po šialeného učiteľa, ktorý sa teší z toho, že jeho deti sú zmrzačené a zabíjané. Jedinou novou myšlienkou vo filme je „hra s náramkom na krku“, ktorá zahŕňa vzájomné prepojenie rozbušiek, takže ak váš partner zomrie, tak zomriete aj vy. Hoci je to celkom dobrý nový nápad, nedáva to zmysel... vidíte vládu, ktorá chce, aby tieto deti zabili Nanaharu, tak prečo im to sťažujú? Prečo ich neposlať s armádou tankov a neskoncovať s tým? Prečo rovno nebombardovať ostrov napalmom?  Ako vojnový film je to zaujímavé, ale po scenaristickej stránke ho považujem za smiešny a nezmyselný, ktorý nemá logiku a dialógy sú strašné nudné. 5/10 ()

zorro 

všetky recenzie používateľa

Nevím proč, ale zdálo se mi to nějaký takoví divný a nejvíc mě tam štvali okopčený scény z různých filmů např začátek je takoví D-DAY z Saving private Ryan, frajer co hodí nůž když umírá je Britt z The Magnificent Seven, na konci zas když mu řekne to sou naše poslední zbraně a pak jako frajírci vyběhnou tak to máme zase z Butch Cassidy and the Sundance Kid. Přece jenom ta jenička byla mnohem lepší. ()

Reklama

draggo 

všetky recenzie používateľa

Úplně jiné než předchozí film, ale to není na škodu. Je sice pravda, že mě to nezasáhlo tak jako první díl, ale stále se jedná o velmi dobrý film. Nejslabší částí filmu je přivezení nové várky studentů, jejich vyzbrojení a akce na pláži. Tyhle části působí celkem odfláknutě a rozhodně na mě nezapůsobily tak silně jako ty v prvním díle. Začal jsem si říkat, že to bude jen samoúčelná vyvražďovačka. Akce na pláži mi navíc přišla celkem zmatená a bez potřebného efektu, páč postavy ještě nebyly nijak vyprofilované a nic jsem k nim necítil. Pak ale díkybohu přišla část ve skrýši vzbouřenců, která sice nebyla akční, spíš dialogová, ale o to víc se mi líbila. Opět se objevil ten známý pocit z jedničky, a to že nejde jen o samoúčelnou vyvražďovačku, ale spíše o film s hlubším přesahem a poselstvím. Navíc se konečně objeví nějaké ty sympatické postavy, kterým jsem držel palce až do konce. Následné akce taky působí mnohem líp než ta anonymní na pláži. A film rozhodně nepodporuje teroristy, spíš se podle mě snaží ukázat, že mnohdy bojují za správnou věc, ale jdou na to absolutně nevhodnými prostředky. Za to palec nahoru. /viděno na DVD v DC: 85% a 4*/ ()

Damiel 

všetky recenzie používateľa

Natáčení dvojky navíc postihla tragédie: režisér Kinji Fukasaku v jeho průběhu zemřel na rakovinu, když nedbal nařízení lékařů, aby zů-stal v nemocnici. Film tak musel dotočit Fukasakův syn Kenta – laťku nastavenou svým otcem nezdolal. Zkrátka málo sequelů se dokáže první části byť jen vyrovnat. BR II se to nepovedlo. Nápad už diváka nepřekvapí, úvodní sekvence téměř kopíruje jedničku. Tím ale veškerá podobnost končí. Po průniku na ostrov (vylodění vypadá jako parafráze Spielbergova Zachraňte vojína Ryana) se děj rozdrobuje mezi přestřelky a rozumování o smyslu války a násilí, takže ve výsledku je to spíše nuda než napětí, které měla jednička. ()

Triple H 

všetky recenzie používateľa

Teda. Ja naozaj čumím. BR 2 by mohol poslúžiť každému ako dôkaz toho, že sračkové pokračovania sa netočia len v USA. Jednotka je výborným filmom a na pokračovanie som bol dosť zvedavý. Je známe, že Kinji Fukasaku zomrel tesne po začiatku nakrúcania dvojky a kormidlo po ňom prebral jeho syn Kenta, ktorý film dokončil aj kvôli pamiatke svojho otca. A že mu teda vysekol sakra čudnú poctu! Prvý BR vychádzal z knihy, zatiaľ čo pokračovanie vychádza len z prvého filmu. Dochádza k zmene pravidiel BR, čo by sa aj dalo pochopiť, pretože inak by de facto išlo len o druhú variáciu na tú istú tému. Ale toto...Zmeniť celý systém BR na vojenskú výpravu študentov za jedným teroristom (preživší chalan z jednotky) je nápad, ktorý filmu vytvára také neskutočné diery (čo diery- kaňony) v logike, že zostáva rozum stáť nad tým prečo sa tvorcovia vydali touto cestou. Film je o dosť inak ladený ako jednotka a zjavne ašpiruje o nejaké hlboké myšlienkové posolstvo. To by ani nebolo na škodu, keby myšlienky neboli podávané formou, z ktorej človeku len zostane visieť gamba. Máte radi prehnaný pátos? Ak áno, tak sa pripravte na jeho poriadne štedrú dávku, pretože ten tu tryská na všetky strany s takou intenzitou, že Pearl Harbor vedľa BR 2 vyzerá ako civilný, komorný film. Ja viem, že Aziati majú tendenciu podávať emócie niekedy o dosť explicitnejšie ako my, ale toto už je ozaj príliš. Hlboké filozofické úvahy bojujúcich študentov vyzerajú asi takto- hrá dramatická, sentimentálna hudba, študáci sedia v rozstrieľanej budove, jeden si zapáli svoje prvé žváro a jedna dievčina to okomentuje: "Vidíte? To je jeho prvá cigareta. Toľko toho máme pred sebou. A my tu bojujeme. Prečo vlastne?" Videl som už cca 30 ázijských filmov, ale takýto šialený a blbo podaný pátos som nevidel ani v jednom z nich. Wow. A herci tomu všetkému len dodávajú zhnitú čerešničku na poriadne smradľavej torte. Všetci prehrávajú tak neskutočne šialeným spôsobom, že je skrátka nemožné si ich predstaviť ako reálne charaktery. To platí obzvlášť pre učiteľa a hlavného bloňdáka, ktorí sú tak šialene zlí, že vedľa nich vyzerá Van Damme ako Al Pacino. Skutočne som už videl všelijaké výkony v ázijskych filmoch, ale toto bola fakt sila. Body film tiež stráca aj za príbeh, ktorý v podstate funguje ako taký náborový magazín pre perspektívneho teroristu. Film vyznieva dosť protiamericky (čo mi je jedno), ale ten záber s padajúcimi "dvojičkami" si už páni tvorcovia naozaj mohli odpustiť. Skrátka a dobre- všetci k teroristom, lebo sú to správni chlapíci bojujúci čestne ako levy za svoje vznešené ideály. No dobre...Za čo tie dve hviezdičky? Za celkom slušnú výpravu, bojové scény (ktoré však vykrádajú všetko možné- Vojakom Ryanom počnúc a Skalou končiac) a...do riti, to je vlastne všetko. Dám tam len jednu a seriem na to. Exemplárne spackaný film. ()

Galéria (10)

Zaujímavosti (4)

  • O natáčení filmu bylo rozhodnuto po úspěchu prvního dílu. Kinji Fukasaku cítil, že dokáže postavy a zápletku rozvést za hranici původní knihy a také cítil potřebu reflektovat ve svém filmu tragické události z 11. září. (JARDAHONDA)
  • Film se natáčel na opuštěném ostrově Hashima v Japonsku. (Blacker94)
  • Quentinu Tarantinovi byla také nabídnuta role, ale neměl na ni v té době čas. Údajně měl ztvárnit prezidenta USA. (hot_spot)

Reklama

Reklama