Giorgio Rosa si v roce 1968 troufl u pobřeží Rimini založit vlastní mikrostát, který splňoval sny a naplňoval ambice jeho generace. Podle skutečné události. (Netflix)

McGuffin

Začne a pro publikum asi má Rose Island, L''isola delle rose, skončit jako růžová lekce z mezinárodního, evropského a italského práva, pro hrdinu je z toho nakonec na celé čáře prohra. Vzdělanými muži a ženami vysněný, v mezinárodních vodách postavený, Francescou Manieri a Sydney Sibiliou připomenutý ostrov je umělý čtverec, kde podle všech zákonů nemají platit zákony. Jenže absolvent, co čtverec postavil a chce ho bránit, má lidí ruku v ruce ani více než prstů na ruce, a Itálie, co ho zničit chce, má armádu. Skončí to slabě: ostrov, jeho tvůrci a právo na dně, stát nezákonně, ale na koni. Holt Evropa, žádných pět šest sedm statečných. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

kwii

Svěží film, snad po dlouhé době jediný z italských, který je prostě skvělý. Skvělý příběh, navíc pravdivý, pointa. Moc sympatický počin. ()

Paolina.Proc

Na film jsem se dívala 3x za sebou, tak se mi líbil. Je v něm vše, láska, politika, bussines a život sám + naprosto miluju song " send me a post card" ()